Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zielona rewolucja w Nokii

Zielona rewolucja w Nokii

LuiN 15 Kwietnia 2008 11:16

0 0

Telefony komórkowe wykonane z surowców wtórnych w ciągu najbliższych kilku lat zagoszczą na stałe w ofertach producentów telefonów.

Ecophone, telefon koncepcyjny zbudowany tylko z surowców wtórnych, został zaprezentowany przez Nokię podczas targów MWC 2008 w Barcelonie. Stanowi on przedsmak nowych trendów na rynku, jakie chce zapoczątkować Nokia.

Fiński koncern jako pierwszy planuje wykorzystać na szeroką skalę surowce wtórne do produkcji swoich telefonów. Już teraz 40 - 60% metalowych części telefonów Nokii jest takiego pochodzenia.




Co istotne, promowanie ochrony środowiska nie zawsze związane jest z dokładaniem do interesu. Na samym zmniejszeniu wielkości opakowań telefonów (początek 2006 roku), Nokia zaoszczędziła do końca 2007 roku około 100 mln euro, dzięki redukcji kosztów transportu i materiałów.



Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-04-15 11:30:37

    100mln euro dzieki zmniejszeniom opakowac... z sie wierzyc nie chce :D

  • 0

    2. ~skalarek  2008-04-15 11:33:14  host: 89.191.147.10

    W rzeczywistości nie o ekologię tu chodzi a o "modę na ekologię". Współczesna elektronika ma w ...(głębokim poważaniu) ekologię. "Zrób ze swoim sprzętem co chcesz, wywal go na śmietnik (oczywiście na opakowaniu umieściliśmy znaczek byś tego nie robił) kup nowy, lepszy !! " Współczesny świat jest nastawiony na konsumpcję i ekologia mu zwyczajnie nie po drodze.

  • 0

    3.  2008-04-15 12:28:06

    Dzien Ziemi tuż tuż wiec i Nokia dołącza sie do tematu, jeśli ekologia = oszczędności to tylko brać wzór z fińskiego potentata

  • 0

    4. ~  2008-04-15 12:42:12  host: f143-053.opera-mini.net

    Haha nokia robi daremne fony a bedzie robila jeszcze bardziej gowniane bo ze smieci :-D

  • 0

    5. ~lopi  2008-04-15 12:44:23  host: nat-10.net-serwis.pl

    Niedługo kupisz telefon, Zadzwonisz a potem go zjesz :_)

  • 0

    6. ~bakcylek  2008-04-15 12:46:36  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    a co to sa w anglii te refrubrished mobiles telefony?

  • 0

    7.  2008-04-15 13:44:04

    To po części wyjaśnia wysoką cene telefonów Nokii...

  • 0

    8.  2008-04-15 13:51:31

    nie dość że jakość telefonów (zwłaszcza jeśli chodzi o wykonanie obudowy) Nokii spada z roku na rok to teraz wykonanie z przetwarzalnych materiałów telefonu będzie niesamowitą porażką...

  • 0

    9.  2008-04-15 14:19:45

    i tak oto lowendy nokii beda miec obudowy z przetworzonych butelek PET ;) dzieki czemu beda mogli nadawac im dowolny kolor :D kiedys bylem w fabryce napojow w niemczech, w ktorej sie przetwarzalo takie butelki i proces recyklingu choc nie jest taki skomplikowany, to potrzebuje duzych nakladow enegretycznych... gdzie jest wiec ta ekologia jezeli elektorwnia bedzie musiala dac wiecej mocy fabryce? no ale rabryka w rumunii bedzie przeciez wyjeta spod prawa ;)

  • 0

    10. ~Mortal_Kombajn  2008-04-15 16:05:06  host: host2-27.btk.net.pl

    Już teraz 40 - 60% metalowych części telefonów Nokii jest takiego pochodzenia. Tym akurat to nie powinni sie chwalić :D

  • 0

    11. ~hettman  2008-04-15 16:22:58  host: 78.146.105.44

    @9-thonka -nie przejmuj sie,jezeli masz jakiegos tzw "polara" (ubior) to na bank ma w sobie przerobione butelki PET wiec czemu by nie obudowa np z resztka napisu COCA_COLA :) a tak ogolnie to ciekaw jestem jak wyglada plyta glowna z materialow z recyklingu. @10-no ,puszka po groszku zielonym ktora wywaliles na smietnik 1.5 roku temu a twoja nowa nokia maja wiele wspolnego :))))

  • 0

    12. ~  2008-04-15 17:12:27  host: p10-03.opera-mini.net

    Thonka czasami zerknij do słownika ortograficznego...

  • 0