Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zielona Grupa TP

Zielona Grupa TP

LuiN 2 Października 2009 10:22

0 0

Grupa TP w ramach pierwszego konkursu Green IT najlepiej udokumentowała swoje ekologiczne oszczędności. Działania Green IT w przypadku TP, to przede wszystkim optymalizacja kosztowa wszelkich operacji Pionu IT oraz wsparcie budowy wizerunku firmy dbającej o środowisko naturalne.

Oszczędności związane ze wszystkimi inicjatywami Green IT przyniosły w 2009 roku w Grupie TP 4,7 mln zł. Przez ostatnie 12 miesięcy udało się o 5% zmniejszyć zużycie energii przez infrastrukturę IT.
Green IT to wiele inicjatyw. Przykładowo do 2010 roku z tytułu akcji Wyłącz komputer przed wyjściem z pracy! Grupa TP chce oszczędzać 1,2 mln zł rocznie. Modyfikacja wentylacji w centrum danych pozwoli zmniejszyć rachunki o 120 tys. zł, a od 2010 roku będzie to 230 tys. zł. Działania związane z konsolidacja serwerów przyniosły w ciągu dwóch lat 14 mln zł oszczędności.

Źródło tekstu: mspstandard     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~z  2009-10-02 11:21:15  host: 87-205-55-12.adsl.inetia.pl

  bla,bla,bla, kogo to obchodzi Niech lepiej opiszą w końcu zmiany w Neostradzie, a nie zwlekają. Dodatkowe 10 dni, nie wyrobili się. Żałosne

 • 0

  2.  2009-10-02 11:25:30

  z: no to się nie wyrobili - to nie pół roku, tylko 10 dni. Już nie przesadzaj - straciłeś przez to miliony?

 • 0

  3. ~kazor  2009-10-02 11:32:04  host: dpx78.neoplus.adsl.tpnet.pl

  1. Myślę, że jest jednak trochę ludzi, których to obchodzi, więc może nie wypowiadaj się za wszystkich. Wiadomo, że pewnie dla większości ważniejszą informacją są nowe oferty neo, ale jakby nie było plus za to wyróżnienie.

 • 0

  4. ~z  2009-10-02 11:45:58  host: 87-205-55-12.adsl.inetia.pl

  Powiem tak. Pracowałem rok na wymianie w ramach jednej grupy kapitałowej w zagranicznej centrali mojej firmy. Wprowadzaliśmy m.in. kilak takich projektów 'ekologicznych'. Robione to było głównie dla oszczędnosci, oraz dla pokazania wyrobionemu klienowi że nas też obchodzi planeta, to nasz wspólny dom bla, bla, bla. Marketingowo pięknie to zapakowaliśmy, klieni sami masowo przechodzili choćby na e-faktury, spopularyzowaliśmy elektroniczne kanały dostępu (e-banking) etc. Nie zmienia to jednak faktu, że zaczęliśmy się w to bawić tylko i wyłącznie dlatego, że nie chcieliśmy ucznić naszych produktów bardziej atrakcyjnymi - czyli działanie pokazowe na siłe. Jako dominująca instytucja wyszliśmy z założenia, że na obniżkach opłat możemy stracić, (zresztą konkurencja ZAWSZE była tańsza) więc zaczniemy młodym dynamicznym chcącym ratować planetę wciskać tę eko-ściemę. Zasadniczo się udało, problem w tym, ze klient zachodni oczekuje więcej od organizacji. Ma więcej kryteriów wyboru. Rynek i konsument są wyrobieni, świadomosć ekologiczna także większa. U nas ludzie patrzą tylko i wyłącznie na ceny (to się zmienia, ale na razie tylko w wiekszych osrodkach miejskich), więc jak widze akcję tego typu to wiem, że zajęli się tym żeby poprawić swój wizerunek, pokazać że coś robią etc. Może mam nieco spaczone podejście, ale za długo posiedziałem po drugiej stronie żeby nei wiedzieć jak cyniczni są marketerzy. Cholera, ja sam planując jakąś akcję charytatywną aż się brzydzę kryteriami które stosuję. Wszystko w imię dobrego wizerunku. Zresztą nieważne, niektórzy i tak wolą wierzyć że firmom naczymkolwiek zależy. Trochę się zirytowałem, bo szczerze to bardzo mocno się zastanwialiśmy w pracy jak TePsa wyceni te swoje nowe opcje. Tak, mamy zakład ;-). A tu jeszcze 10 dni trzeba czekać... phi No i nie wspominając, że im prędzej wprowadzą, tym prędzej trafi do BSA, na co czekam.

 • 0

  5. ~  2009-10-02 12:34:54  host: t11-01.opera-mini.net

  @z. Przecież w newsie tp podaje głównie korzyści jakie dzięki tej akcji odniosła, więc stawia sprawę całkiem uczciwie, a że wiąże się to z jakąś tam korzyścią dla środowiska to chyba dobrze- prawda? A sam jesteś cynikiem co idealnie pokazuje Twoje ostatnie zdanie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet