Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ziarenko ryżu z Wi-Fi

Ziarenko ryżu z Wi-Fi

sirmark 17 Lipca 2006 19:33

0 0

Koncern Hewlett Packard poinformował o skonstruowaniu niewielkiego modułu komunikacji bezprzewodowej o wielkości ziarenka ryżu. Chip o nazwie Memory Spot przesyła dane z prędkością 10MB/s, czyli około dziesięciokrotnie więcej niż w przypadku korzystania z technologii Bluetooth.

Zdaniem producenta możliwości zastosowania nietypowego układu są praktycznie nieograniczone. Memory Spot może np. zostać zintegrowany z kartką papieru, w celu wzbogacenia treści dokumentu o dane multimedialne. Niewielki chip zasilany jest poprzez dowolne urządzenie odczytujące, które przekazuje energię podczas procesu przetwarzania danych.
Rzecznik koncernu przyznał, że nowa technologia może w znaczący sposób wpłynąć na konstrukcję produkowanych przez HP urządzeń

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~GhostDog  2006-07-17 20:04:29  host: p09-14.opera-mini.net

  Czyli pewnie za 2-3 lata wszystkie telefony klasy średniej będą już miały obsługę wlan...

 • 0

  2. ~xxx  2006-07-17 21:43:23  host: edz73.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I zapewne będą się nazywać ryżofon :)

 • 0

  3.  2006-07-18 08:17:16

  wystarczy zgrzewka ryzu i cale miasto bedzie pokryte hotspotami - coz za praktycznosc ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet