Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zgoda na konkursy SMS-owe

Zgoda na konkursy SMS-owe

WitekT 28 Września 2004 10:31

0 0

Chińskie stacje telewizyjne muszą uzyskiwać zgodę władz na organizowanie SMS-owych konkursów i loterii. Wymóg ten wprowadzono w reakcji na nieautoryzowany SMS-owy konkurs na odgadnięcie liczby ofiar niedawnego zajęcia przez terrorystów szkoły w Biesłanie w Osetii Północnej.

O konieczności uzyskiwania zgodny na SMS-owe konkursy informują w poniedziałek chińskie media. Państwowy Zarząd Radia, Filmu i Telewizji sprecyzował przy okazji, że SMS-owymi konkursami nie mogą się zajmować programy informacyjne oraz że przedmiotem takich konkursów nie mogą być kwestie polityczne lub drażliwe.
6 września telewizja chińska CCTV4 proponowała "zabawę", polegającą na odgadnięciu, ilu ludzi zginie w Biesłanie. Zaoferowano cztery możliwości, sięgające od 302 do 402 ofiar śmiertelnych. Ostatecznie w Biesłanie zginęło ponad 330 osób, w tym wiele dzieci.

Według danych rządu chińskiego, 260 milionów użytkowników telefonów komórkowych w Chinach wysłało w ubiegłym roku łącznie 220 miliardów SMS-ów.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-102-170.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet