Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zgoda dla Nokia Siemens Networks

Zgoda dla Nokia Siemens Networks

LuiN 9 Września 2009 08:24

0 0

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na utworzenie przez Nokię Siemens Networks oraz spółkę Juniper Networks wspólnego przedsiębiorcy.

Inwestycja polega na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy, w którym Juniper i Nokia Siemens Networks będą posiadać udziały odpowiednio 60% i 40%.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.
Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja polegająca na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Juniper Networks jest czołowym producentem szerokiej gamy systemów sieciowych: przełączników, ruterów oraz zintegrowanych zabezpieczeń. Do klientów firmy Juniper Networks zaliczają się najwięksi operatorzy telekomunikacyjni, globalne przedsiębiorstwa, agencje rządowe, instytucje badawcze i naukowe.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet