Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zerwane rozmowy Elektrim-Vivendi

Zerwane rozmowy Elektrim-Vivendi

WitekT 10 Lutego 2005 10:12

0 0

Rozmowy w sprawie polubownego rozwiązania konfliktu wokół udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej, prowadzone od kilku dni pomiędzy Elektrimem i francuskim Vivendi, zostały we wtorek zerwane.
Zygmunt Solorz-Żak, szef rady nadzorczej Elektrimu, potwierdził, że odrzucił ofertę Vivendi, uznając ją za niemożliwą do przeprowadzenia w krótkim czasie. Według anonimowych źródeł związanych z Vivendi Francuzi chcieli zapłacić Elektrimowi 650 mln euro gotówką za wyjście konglomeratu z PTC. Tymczasem możliwe jest wykonanie przez Deutsche Telekom (ma 49% udziałów PTC) opcji wykupu udziałów PTC od Elektrimu. DT może mieć do tego prawo, jeśli Elektrim nie zrealizuje wyroku sądu w Wiedniu i do 14 lutego nie odzyska kontroli nad 48% udziałów PTC.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet