Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Żelek rośnie w siłę

Żelek rośnie w siłę

LuiN 4 Stycznia 2013 08:39

0 0

Z 6,7% udziału miesiąc temu Jelly Bean zwiększył swój udział w rynku do 10,2%. To efekt zarówno udostępniania przez producentów aktualizacji oprogramowania, jak i popularności nowych urządzeń opartych o najnowszą dystrybucję Androida.



android




Niekwestionowanym liderem na rynku Androida wciąż pozostaje Gingerbread (pomimo spadku o 3 punkty procentowe) z udziałem na poziomie 47,4%. Następnym w kolejce jest Ice Cream Sandwich z 29,1%, który zamiast tracić udziały, rozrósł się o 1,6 punkta procentowego.

Honeycomb, przejściowy Android Google'a dedykowany wyłącznie tabletom ma już tylko 1,5% rynku, ustępując systemom 4.x.

Źródło tekstu: Android Developers, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~pol189  2013-01-04 09:02:48  host: 77-254-25-113.adsl.inetia.pl

    "na rynku Androida wciąż pozostaje Gingergread" dobrze że nie GingerZgred...

  • 0

    2.  2013-01-04 09:04:44

    1, pol189 - dzięki, poprawione:)

  • 0

    3.  2013-01-04 10:19:59

    Jak na moje, to do wzrostu popularności ICS i JB przyłożyli się developerzy z XDA. Teraz robią tak świetne ROMy że kupując smartfona nawet nie patrzę na to, czy będzie aktualizowany. I tak wszystko usprawnione dostaję od devów ;)

  • 0

    4. ~  2013-01-04 10:21:34  host: ip-84-39-175-53.free.aero2.net.pl

    @LuiN. Dla mnie nie jest dziwne, że ICS zyskuje udziały skoro dopiero niedawno wiele starszych telefonów z GB uzyskało do niego aktualizacje. Ja co prawda ze swoim ZTE Blade "przeskoczyłem" od razu do JB (CM10), ale to tylko z takiego względu, że lubie ryzyko a smartphone nie służy mi jako podstawowy telefon do rozmów. Do tego nie mogę nie wspomnieć, że system ten na tym telefonie działa mi lepiej niż GB (CM9).

  • 0

    5. ~  2013-01-04 10:23:35  host: ip-84-39-175-53.free.aero2.net.pl

    @3. Mam dokładnie takie same odczucie, ale nie zapominajmy że dla wielu osób instalacja systemu z takiego źródła wydaje się niebezpieczna i zbyt trudna.

  • 0

    6.  2013-01-04 12:26:09

    A jak to w końcu jest z gwarancją, jeśli sam zainstaluję sobie ROMa, bo producent wypiął się na aktualizację?

  • 0

    7.  2013-01-04 13:10:33

    @5: faktycznie w niektórych telefonach jest to bardziej skomplikowane, a szkoda bo z customami dopiero sprzęt działa jak działać powinien. @6: gwarancję tracisz, ale cały proces da się cofnąć, w większości urządzeń z blokadą bootloadera włącznie. A jak wyślesz telefon na gwarancję bo ma usterkę nie software'ową, np. ekran ma dużo martwych pikseli, to nawet na to że modowałeś nie patrzą.

  • 0

    8.  2013-01-04 13:22:13

    Dzięki!;)

  • 0

    9. ~  2013-01-04 13:23:11  host: ip-78-30-109-56.free.aero2.net.pl

    @6&7. Z utratą gwarancji to wiele zależy od rodzaju usterki oraz samego serwisu. Ja osobiście miałem taki przypadek, że musiałem wysłać uszkodzonego półrocznego ZTE Blade z wgranym CyanogenMod 9 do serwisu. Na całe "szczęście" uszkodzony był układ zasilający na płycie głównej i serwis wymienił ją w całości bez szemrania. Do tego nie do końca miałem czyste sumienie, gdyż procesor był podkręcony z 600 do 700MHz a do tego tuż przed awarią był podłączony do ładowarki i na dodatek moja siostra na nim grała :). Niestety tył rozgrzał się prawie jak żelazko. Gdybym sam go w ręku trzymał to pewnie bym przestał grać. Ale siorka była za bardzo "napalona", gdyż nie zawsze ma okazje poużywać mojego sprzętu ;).

  • 0

    10. ~  2013-01-04 13:26:54  host: ip-151-248-47-5.free.aero2.net.pl

    @4,7 erratum. Mała pomyłka. CM9 to ICS. Pisząc o ZTE miałem na myśli GB, czyli CM7.

  • 0

    11. ~punk  2013-01-05 03:09:49  host: 176.100.195.85

    jakby nie Dev od XDA to nadal wiekszosc telefonow mialaby Andka 2.2 i 2.3 a ICS to moze bylby w 5% na rynku. Sam czekam na sprawnego JB na moja Motorole Defy od XDA.

  • 0

    12. ~karol  2013-01-05 19:45:47  host: apn-77-113-28-105.dynamic.gprs.plus.pl

    a co to jest wogóle??

  • 0

    13. ~robren  2013-01-06 16:10:39  host: host85.marbis.pl

    mam jb na defy ale od miui jest ok:)

Dodaj swoją opinię