Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ze starym oprogramowaniem nie zalogujesz się do Eurobanku

Ze starym oprogramowaniem nie zalogujesz się do Eurobanku

sirmark 5 Stycznia 2018 23:01

7 3

eurobank aplikacja tlo

Od 15 stycznia 2018 roku nie skorzystasz z bankowości internetowej i mobilnej Eurobanku na urządzeniach ze starym oprogramowaniem. Dotyczy to zarówno komputerów jak i smartfonów.

Jak poinformował Eurobank, do bankowości internetowej nie zalogujemy się z komputerów z systemem operacyjnym Windows XP oraz za pośrednictwem starszych wersji przeglądarek internetowych (nie sprecyzowano wersji przeglądarek). Z aplikacji mobilnej nie skorzystamy na smartfonach z systemem Android starszym niż wersja 4.1.2.




Równolegle, konieczne jest zaktualizowanie aplikacji Eurobanku do najnowszej wersji (min. 1.16.3).

Bank tłumaczy zmianę wymogów kwestiami bezpieczeństwa i ochrony danych, które są przesyłane pomiędzy bankiem, a użytkownikiem. Starsze wersje systemów i przeglądarek internetowych nie są uaktualniane o najnowsze metody szyfrowania.

Źródło tekstu: Eurobank, wł     

Dodaj do:

Tagi: eurobank | bezpieczeństwo

w sumie: 49
  • -2

    32. ~~  2018-01-06 18:03:04  host: dfd83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 Nie używam systemów, które nie są już wspierane Sorry.

  • 1

    33. ~inokiovski  2018-01-06 18:09:56  host: acsm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każdy patriota posiada konto tylko w polskim banku PKO BP.

  • -1

    34.  2018-01-06 19:16:54

    @6. niby jak będą zablokowane środki? że niby dlatego bo do banku z windows xp nie będziesz mógł się zalogować? co to za problem zainstalować sobie linuksa na komputerze... zdaje się że z tego systemu nadal jest dostęp do bankowości internetowej

  • -1

    36.  2018-01-06 19:52:00

    Dość późno...

  • -1

    37.  2018-01-06 20:35:24

    No XPeka to moze z 10 osob w polszy ma

  • 1

    38. ~  2018-01-06 22:12:27  host: public-gprs391949.centertel.pl

    ale głąby z tych z eurobanku bo zawsze myślałem że ostatnią stroną jaka przestanie działac na starym systemie to będzie ta z banku, bo klient i jego kasa jest najważniejszy. Drwina z klienta. Mam konto w innym banku internetowym ale zapewne po przetarciu szlaków przez EB inne pójdą też w ich ślady i to szybko. A ja XPeka trzymam i potrzymam jeszcze długo jako jedyny system w moim domu na mojej leciwej maszynie. A z bankiem to.... nie wiem.... może do brata albo kawiarenki zrobić jeden przelew na dwa miechy na allegro albo założyć lokate, bo więcej to nie korzystam z banku.

  • -1

    39.  2018-01-07 00:01:28

    @38: To jak prawie nie korzystasz to po co Ci konto? XP już dawno straciło wsparcie, Androidy < 5 już nieczęsto występują, generalnie więc ruch dobry. W komputerach jest o tyle dobrze, że łatki są publikowane na bieżąco (powiedzmy od Windows 7), natomiast Android pod tym względem ssie, mam Samsung S7 Edge i na tą chwilę ostatnia aktualizacja zabezpieczeń datowana jest na 1.10.2017 czyli już ponad 3 miesiące. A niby flagowiec to był...

  • 1

    40. ~Jadwiga  2018-01-07 09:22:41  host: n20-09-06.opera-mini.net

    Nie znam nikogo kto chciałby korzystać z usług tego, powiedzmy "banku". Ja i moi biznes partner's korzystamy tylko i wyłącznie z usług profesjonalnych banków. Zażenowana.

  • 1

    41. ~eg777  2018-01-07 09:52:49  host: 89-70-217-143.dynamic.chello.pl

    Ten sam numer w ub.roku próbował zrobić ING a wcześniej Idea Bank. Oba się wycofały z tego głupiego pomysłu pod presją klientów, bo wbrew zakodowanej w mózgach lemingów dyrektywie, że tylko najnowsze jest najlepsze - wielu ludzi wykazuje się jeszcze samodzielnym myśleniem i używa systemu, który im najbardziej odpowiada.

  • -1

    42.  2018-01-07 10:07:26

    @ ViNYL w przypadku windows xp masz racje ale jeśli chodzi o androida to przynajmniej głupot nie mów. Sam posiadam galaxy S7 i ostatnia aktualizacja zabezpieczań jest z 1 grudnia 2017 roku

  • 1

    43. ~  2018-01-07 11:01:22  host: 178-36-204-37.adsl.inetia.pl

    @32. ~~ A ja nie uzywam systemow ktore grzebia w moich danych i inwigiluja moje dzialaja.

  • -1

    44.  2018-01-07 11:21:19

    Wszystkie systemy i programy coś tam szpiegują- jedne mniej a inne więcej, tylko że my wszystkiego nie wiemy. A wspieranie lub nie wspieranie to kwestia czasu. Mam znajomą która przez lata była za pan brat z XP ale teraz zmieniła bo nie chcieli jej zalogować w banku- przez przestarzały Firefox. Gdybym miał możliwość nie być szpiegowanym to bym skorzystał, ale póki co to nie znam nic co by na pewno nie szpiegowało- nawet jeśli nie szpieguje to zacznie- informacja to skarb i władza.

  • 0

    45.  2018-01-07 11:40:29

    44 - Franek, prawda jest taka: nie chcesz być szpiegowany, to nie masz konta w banku, ale płacisz prowizję od każdej transakcji, stoisz ciągle w kolejkach, a i tak na poczcie pani w okienku dokonuje za Ciebie transakcji online i wprowadza do sieci Twoje dane z rachunku.... Inna możliwość to ograniczanie zbieranych danych i podawanie tego co niezbędnie i nic ponad to. Samodzielne transakcje i konto, które da się tak bezboleśnie prowadzić, by uniknąć opłat. Ja od lat stosuję tę drugą metodę i ciągle rozszerzam swoją wiedzę z zakresu ochrony prywatności. Niestety, czasy przedinternetowe odeszły już na zawsze do lamusa... Trzeba próbować sobie radzić w istniejących warunkach....

  • 0

    46. ~Gronostaj  2018-01-07 12:00:24  host: acsm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nikogo nie obchodzi jakiś niszowy bank i jego problemy zrozumcie to

  • 0

    47.  2018-01-07 18:40:36

    @34 Patrax - po co instalować Linux? Nie lepiej mieć bootowalnego pena z systemem i ewentualną przestrzenią na doinstalowane programy? Masz ze sobą zawsze system że swoimi plikami i programami w formie breloka do kluczy i uruchomisz go wszędzie gdzie masz dostęp do rozruchu z USB.

  • 0

    48. ~Tom  2018-01-07 19:07:23  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    Korzystam cały czas w pracy z komputera z systemem Win XP. Niestety nie mogę go zmienić i nie chcę, bo wersje oprogramowania programów, na ktorych pracuję, nie funkcjonują pod nowszymi wersjami Windows. Musiałbym kupić nie tylko nowy komputer z systemem, ale również nowe oprogramowanie. Dzięki za takie udogodnienie. Mam nawet jeden komp stacjonarny nie podłączony do internetu, z systemem Win 98. Kolega na nim pracuje w starej wersji Worda i git.

  • 0

    49. ~CaIm7.2018  2018-01-07 19:20:37  host: a19-04-03.opera-mini.net

    48). I dlatego zmuszają do kupowania coraz nowszych (choć nie lepszych) programów, bo firma(y) ,,nie zarabia(ją)". Paranoja.

  • 0

    50. ~CaIm7.2018  2018-01-07 19:26:32  host: a19-04-03.opera-mini.net

    Podobnie jest z androidem 4.2 - 5.1 - 7.0 Co działa na 4, to często na 5 ma pod górkę, a na 7-ce jeszcze więcej appek nie działa
    :'(

  • 0

    51.  2018-01-08 08:03:14

    Szał pał. Zapewne ograniczyli szyfrowania do TLS 1.2. Co by w sumie Vistę też wykluczało.

  • 0

    52. ~xp-forewer  2018-01-11 12:41:08  host: a25-01-07.opera-mini.net

    Bankomaty niech zablokuja bo chodza na xp!

Dodaj swoją opinię