Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu: 8 - 14 grudnia

Zdarzyło się w tym tygodniu: 8 - 14 grudnia

sirmark 14 Grudnia 2014 17:28

2 1

W mijającym, raczej spokojnym tygodniu najwięcej emocji wzbudziły tematy związane z promocjami świątecznymi oraz oferowanym przez operatorów LTE.

Play wprowadził Świąteczną Formułę 4.0, z abonamentem malejącym po określonym czasie. Natomiast w Orange dostępne są zarówno Świąteczne Szalone Dni jak i kupony rabatowe, pozwalające na obniżenie abonamentu nawet o 30%.

Zobacz: Świąteczna Formuła 4.0 w Play
Zobacz: Świąteczne Szalone Dni w Orange
Zobacz: Kupony rabatowe Orange - 30% i 20%

Spore zainteresowanie wzbudziła także informacja Orange o wprowadzeniu opcję zakupu oferty mobilnej przez Internet lub telefon, ale z podpisaniem dokumentów i odbiorem telefonu w dowolnym punkcie sprzedaży.

Zobacz: Orange: zamów przez Internet, odbierz w salonie

W tym tygodniu popularne były wiadomości na temat LTE. Orange poinformował o działającym roamingu LTE w 16 krajach, a co odpowiedział Play ze swoimi planami. O szybkiej sieci mowa byłą także w przypadku metra warszawskiego. Play uruchomił LTE w pierwszej linii, a w powstającej drugiej linii zasięg oferować mają już wszyscy operatorzy.

Zobacz: Orange: roaming LTE w 16 krajach
Zobacz: Play zaczyna wprowadzać roaming LTE
Zobacz: Play: zasięg LTE w warszawskim metrze

Warto wspomnieć o programie Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, wynegocjowanym przez polski rząd i zatwierdzonym przez Komisję Europejską. Celem Programu jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów społecznego i gospodarczego rozwoju kraju oraz pełnego wykorzystania możliwości, jakie dają mieszkańcom technologie cyfrowe. Budżet programu wynosi blisko 2,2 mld euro ze środków unijnych, czyli ponad 9 mld zł.
Zobacz: Program Polska Cyfrowa przyjęty przez Komisję Europejską

W tygodniu pojawiło się sporo przecieków na temat nowego sprzętu. HTC Hima ma być dostępny w wersji z Androidem i Windows Phone. W końcu ma się pojawić smartfon z Firefox OS i z lepszą specyfikacją - LG L25. W bazie programu AnTuTu pojawiły się szczegóły specyfikacji Samsunga Galaxy S6. Pojawić ma się także mocniejsza wersja Galaxy Note 4, na bazie 64-bitowego Snapdragona 810. Za to oficjalnie Google kończy produkcję Nexusa 5.

Zobacz: HTC Hima - flagowy smartfon z Androidem i Windows Phone
Zobacz: LG L25 z Firefox OS
Zobacz: Samsung Galaxy S6 przetestowany przez AnTuTu
Zobacz: Samsung Galaxy Note 4 ze Snapdragonem 810
Zobacz: Koniec produkcji Nexusa 5

A teraz trochę statystyk. Pomimo bardzo krótkiej obecności na rynku, iPhone 6 Plus był najlepiej sprzedającym się phabletem w III kwartale 2014 roku. ZTE pochwalił się, że sprzedał na świecie ponad 20 mln smartfonów z serii Blade, i to nie koniec. Analitycy z IDC podali, że w III kwartale w Europie Zachodniej dobry wynik zanotował rynek urządzeń z dostępem do internetu - wzrost o 8,6% do 60,1 mln sztuk.
Kaspersky Lab podsumował krajobraz cyberzagrożeń w kończącym się 2014 roku. Eksperci zwracają uwagę, że wykryto 295,5 tys. nowych mobilnych szkodliwych programów - niemal trzykrotnie więcej niż w 2013 r. Do tego mobilne szkodliwe oprogramowanie miało aspekt finansowy: liczba trojanów bankowych była 9-krotnie większa niż rok wcześniej.
UKE udostępniło analizę preferencji konsumenckich w latach 2011-2014. Rośnie popularność smartfonów, rządzi telefonia komórkowa.

Zobacz: iPhone 6 Plus zgarnął 41 proc. rynku phabletów
Zobacz: Na rynek trafiło 20 mln ZTE Blade
Zobacz: IDC: rośnie rynek urządzeń z dostępem do internetu w Europie Zachodniej w 3Q2014
Zobacz: Kaspersky o cyberzagrożeniach w 2014 r.
Zobacz: Preferencje użytkowników usług telekomunikacyjnych

Na koniec trochę informacji o zmianach personalnych. Lidia Kozłowska, wiceprezes UKE, została wybrana na wiceprzewodniczącą BEREC (ciała zrzeszającego wszystkich regulatorów telekomunikacyjnych w UE, które pełni funkcje doradcze). Doszło do mian także w zarządzie UPC oraz Midasa.
Zmiany dotkną także pracowników Netii, firma startuje z nowym programem oszczędnościowym, który ma przynieść 50 mln oszczędności. Pracę starci 300 - 400 osób.

Zobacz: Lidia Kozłowska wiceszefową BEREC
Zobacz: Grzegorz Esz odchodzi z UPC
Zobacz: Zmiany w zarządzie i radzie Midasa
Zobacz: Netia tnie koszty, zwolni 400 osób

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet