Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu - 30 listopada-6 grudnia

Zdarzyło się w tym tygodniu - 30 listopada-6 grudnia

orson_dzi 6 Grudnia 2015 17:11

2 0

Virgin Mobile, Samsung i Raiffeisen Polbank prezentują łączoną ofertę, w ramach której klienci otrzymują usługę telekomunikacyjną, telefon i kartę kredytową. Informacja o wspólnej ofercie operatora, banku i producenta smartfonów była najchętniej czytaną przez czytelników TELEPOLIS.PL w mijającym tygodniu

Zobacz: [Aktualizacja] Smartfon, pakiet #BEZLIMITU i karta kredytowa w wersji light z niską opłatą miesięczną

Nieco mniej popularna, ale zdecydowanie mocno komentowana była informacja o planach wprowadzenia standardu kart eSIM przez Deutsche Telekom.

Zobacz: Deutsche Telekom: przyszłość to eSIM i powinien pojawić się w 2016 r.

W ofercie sieci Play dostępny jest najnowszy smartfon Microsoftu - Lumia 950 XL. Smartfon dostępny jest w kolorze białym i czarnym od złotówki w najdroższych abonamentach dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Zobacz: [Aktualizacja] Lumia 950 i Lumia 950 XL w ofercie Play

Podczas indyjskiej premiery nowych Lumii dziennikarze dowiedzieli się o przyszłości funkcji Continuum systemu Windows 10.

Zobacz: Microsoft - funkcja Continuum trafi do tanich Lumii

Korzystanie z urządzeń mobilnych stało się jednym z najsilniejszych nawyków współczesnego Polaka. Dostęp do smartfonów ma obecnie już 80% z nas, a ponad połowa do tabletu. Badanie Deloitte objęło w Polsce reprezentatywną grupę 2 tys. osób w wieku 18-59 lat. Na zlecenie Deloitte badanie przeprowadziła firma badawcza IPSOS Mori.

Zobacz: Jedna trzecia Polaków nigdy w życiu nie zmieniła operatora telefonii komórkowej

Aukcja częstotliwości, która przyniosła skarbowi państwa 9,2 mld zł, nie będzie powtórzona, choć niektórzy operatorzy skarżyli się na sposób jej przeprowadzenia. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, ma zastrzeżenia do sposobu jej przeprowadzenia, ale studzi spekulacje na temat jej wznowienia - pisze agencja Reuters.

Zobacz: Streżyńska: aukcja nie zostanie powtórzona

W III kwartale ARPU klienta abonamentowego Play wyniosło 52,5 zł (spadek o prawie 2 zł w stosunku do III kwartału 2014 roku), a klienta prepaid 17,5 zł (spadek o 40 groszy) - wynika z raportu zaprezentowanego obligatariuszom P4, do którego dotarł serwis TELKO.in.
Zobacz: Wyniki P4 po 3Q2015 - uzupełnienie o ciekawe dane

W nju mobile pojawiła się promocja, w ramach której operator dokłada dodatkowy pakiet 8GB danych.

Zobacz: Dodatkowe 8 GB danych w nju mobile

Od 2 grudnia w Heyah na kartę dostępna jest usługa rozmów bez limitów do wszystkich sieci krajowych.

Zobacz: Nielimitowane rozmowy w Heyah na kartę

Poczta Polska wprowadza nowy kanał obsługi mobilnej dla swoich klientów. Wyposażenie listonoszy i kurierów w ponad 5 tysięcy tabletów i smartfonów, a także 1500 padów do potwierdzania odbioru przesyłki w placówkach pocztowych, to nowe możliwości na zdalne świadczenie usług pocztowych, ubezpieczeniowych lub finansowych.

Zobacz: Listonosze Poczty Polskiej wyposażeni w tablety

Rada nadzorcza Netii powołała Tomasza Szopę na stanowisko prezesa zarządu spółki. Decyzja wchodzi w życie z dniem 3. grudnia.

Zobacz: Tomasz Szopa nowym prezesem Netii

Samsung postanowił zapłacić Apple zasądzone w sporze patentowym 548 mln dolarów. Te pieniądze mogą jednak szybko wrócić na konto Koreańczyków.

Zobacz: Samsung zapłaci ponad 500 mln dolarów za złamanie patentu Apple

Zaledwie trzy miesiące od premiery trzech modeli Xperii Z5 w sieci już pojawiły się informacje na temat ich następców. Sony podobno szykuje aż pięć wariantów Xperii Z6.

Zobacz: Sony szykuje aż pięć wersji Xperii Z6

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 2
  • 0

    1. ~.ad"  2015-12-07 07:50:20  host: n24-01-07.opera-mini.net

    no to fajna info, 20 GB za 10 zł od Nowego Roku w....!!!

  • 0

    2. ~fink  2015-12-07 09:44:41  host: adbr215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Heyah i nielimitowane rozmowy to bardzo dobra wiadomość

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet