Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu: 27 października - 2 listopada

Zdarzyło się w tym tygodniu: 27 października - 2 listopada

LuiN 2 Listopada 2014 17:57

6 0

W mijającym tygodniu doszło do dużych zmian w kadrach zarządzających T-Mobile i Grupy Cyfrowy Polsat. Z T-Mobile odszedł prezes Miroslav Rakowski, z CP prezes zarządu - Dominik Libicki.
Prezes t-mobile Miroslav Rakowski ustąpił ze stanowiska już 31. października, czyli 2 miesiące przed końcem kadencji. Jako powody podaje się nowe wyzwania poza Grupą Deutsche Telekom. Rada nadzorcza t-mobile na stanowisko prezesa od 1. listopada powołała Zachariasa Piperidisa, który do tej pory w niej zasiadał i jest także członkiem zarządu greckiego operatora OTE.


Rakowski pozostanie w firmie do końca roku, a nowy prezes jest powołany jako pełniący obowiązki na okres przejściowy, do momentu znalezienia następcy dotychczasowego szefa.


Zobacz: Rakowski szybciej kończy swoją misję w T-Mobile, Piperidis nowym p.o.


Nie są znane dokładne przyczyny, z powodu których Dominik Libicki po dwudziestu latach pracy w Grupie Polsat złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki Cyfrowy Polsat oraz funkcji wiceprezesa zarządu w Polkomtelu. Dominik Libicki uzasadnił swoją decyzję brakiem zgodności stanowisk co do sposobów realizacji strategii grupy. Zgodnie z oświadczeniem rady nadzorczej, cele i strategia Grupy Cyfrowy Polsat pozostają niezmienione, a jak zapewnia Solorz-Żak, w odejściu Libickiego nie ma drugiego dna.


Zobacz: Nie ma drugiego dna w odejściu Libickiego - zapewnia Solorz-Żak
Zobacz: Dominik Libicki odchodzi z zarządu Grupy Polsat


Wszelkie zapewnienia nie uchroniły jednak grupy przed stratami. Jej wycena spadła po ogłoszeniu komunikatu o 6,3%, czyli prawie dokładnie o miliard złotych.


Zobacz: Miliard w prezesie


Ciekawie wyglądała też konfrontacja byłej szefowej UKE - Anny Streżyńskiej, z obecną - Magdaleną Gaj. Pierwsza z nich zauważyła nieprawidłowości w wyliczeniach terminu składania wstępnych ofert w aukcji 800/2600 MHz. Obecna szefowa UKE odpowiedziała jednak, że nieprawidłowości nie ma, a Anna Streżyńska niepotrzebnie wprowadza nerwową atmosferę wśród wśród podmiotów zainteresowanych aukcją.


Zobacz: Streżyńska: Aukcja zostanie odwołana
Zobacz: Gaj: Termin składania ofert wstępnych jest prawidłowy

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2014-11-03 05:30:52

  1 listopada otrzymałem maila od Virgin Mobile w którym informują o ujednoliceniu cennika. Od 01.12.2014r. znika stawka 19 gr/minuta. W prezencie otrzymujemy jedyne 29 groszy za minutę. Przykre to...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2014-11-03 09:08:34

  toms - no cennik nowy ma być, ale ja nie bardzo wiem co Ty mówisz... Poprzedni cennik (obecny) przecież nie określa innej niż 29 gr ceny za minutę połączenia głosowego. A z tego co widziałem, to niczym się nie różnią właściwie, oprócz wydzielenia ze starego cennika zasad doładowywania i cen starterów ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-20-104-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ąab | 2016-09-26 10:44:12

1i2 a które systemy są dopracowane?


~Templariusz | 2016-09-26 10:39:23

A może przeróbcie stronę na responsywną?


~izi | 2016-09-26 10:36:22

@Jan, masz 100% racji


~Jan | 2016-09-26 10:34:42

i co z tego, niech dopracują poprzednie wersje androidów


Red_PL | 2016-09-26 10:28:07

Czyżby telewizja Play miała mieć też apkę na ATV?

Ankieta

Jak oceniasz Supernet, nową ofertę abonamentową T-Mobile?

Supernet - nowa oferta abonamentowa T-Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (36)

Archiwum Ankiet