Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu: 24 - 30 listopada

Zdarzyło się w tym tygodniu: 24 - 30 listopada

LuiN 30 Listopada 2014 15:41

4 1

W mijającym tygodniu poznaliśmy uczestników największej gry o częstotliwości w historii Polski. Jest ich sześciu.

Gra toczy się o 19 rezerwacji częstotliwości. Na starcie stanęli wszyscy czterej operatorzy komórkowi. Do tego doszedł Emitel (poprzez spółkę zależną Hubb Investmenst) oraz spółka NetNet, której właścicielem jest Szymon Ruta, syn partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka - Heronima. Do wzięcia jest 5 bloków w paśmie 800 MHz, chętnych jest na 10. O ile chętnych po 800 MHz jest aż nadto, o tyle pewne bloki 2600 MHz mogą zostać nierozdysponowane. Wiele wątpliwości prawnych powoduje, że ogłoszonej przez UKE aukcji bliżej będzie do ruletki niż aukcji antyków.

Zobacz: Nastąpiło zwolnienie blokady i rozpoczęcie losowania

Największym zainteresowaniem naszych Czytelników cieszyły się jednak nie wpisy dotyczące aukcji częstotliwości, lecz Promocja Świąteczna w Play na Kartę. Tuż po zeszłotygodniowym odświeżeniu oferty nju mobile na kartę przez Orange i wprowadzeniu promocji Tanie Triki przez Plusa w Plush na Kartę, sieć Play postanowiła o sobie przypomnieć, przygotowując ograniczoną czasowo ofertę nielimitowanych połączeń na krajowe numery komórkowe i stacjonarne. W ramach promocji, klienci do 1. stycznia nie zapłacą za rozmowy więcej niż 10 zł.
Zobacz: Promocja Świąteczna w Play na kartę
Zobacz: Miesio 19 w nju mobile na kartę
Zobacz: Tanie Triki na Święta w Plush na kartę

Warto też wspomnieć o pomyślnych testach LTE-A, agregującego trzy pasma częstotliwości, przeprowadzonych przez Orange Polska we współpracy z firmą Huawei. Testy przeprowadzono według następujących scenariuszy:
  • 10 MHz w paśmie 800 MHz + 10 MHz w paśmie 1800 MHz + 20 MHz w paśmie 2600 MHz
  • 10 MHz w paśmie 1800 MHz + 10 MHz w paśmie 2600 MHz + 20 MHz w paśmie 2600 MHz
Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet