Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu: 21 - 27 września

Zdarzyło się w tym tygodniu: 21 - 27 września

LuiN 27 Września 2015 21:56

5 0

Najwięcej emocji wśród Czytelników TELEPOLIS.PL wzbudziła w ostatnim tygodniu nowa oferta mobilnego Internetu od T-Mobile.

Co ciekawe, pomimo dużej popularności informacji o ofercie T-Mobile, same taryfy zostały przyjęte przez Czytelników dosyć chłodno. W komentarzach nie brakuje porównań do tańszych taryf konkurencji, w tym nawet tych na kartę.

Zobacz: T-Mobile: Nowa oferta mobilnego Internetu

Gdy już o Internecie i ofertach na kartę mowa, bardzo dużo zmian zafundował nam Orange. Zmieniły się zarówno wielkości bonusów po doładowaniu w Orange Free na kartę, jak i oferta dodatkowych pakietów w głosowych taryfach na kartę.

Zobacz: [Aktualizacja] Większe bonusy po doładowaniu w Orange Free na kartę
Zobacz: Orange - pakiety łączone i nowe ceny pakietów internetowych na kartę

Niezwykle istotną sprawą mijającego tygodnia jest decyzja Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie trwającej aukcji LTE. Wbrew negatywnym opiniom ze strony operatorów i próbom odnalezienia opcji alternatywnych, Andrzej Halicki zdecydował, że podpisze własną wersję rozporządzenia, która skraca aukcję do maksymalnie 116 dni aukcyjnych. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 października.

Zobacz: [Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia
Czwartkową decyzję Andrzeja Halickiego ostro skrytykował Adam Sawicki, prezes polskiego T-Mobile. W niedzielę otrzymaliśmy też oficjalne stanowisko Poklomtelu. Właściciel P4 jeszcze we wtorek wyliczył potencjalne straty rzędu 500 mln euro i poinformował o ewentualnych pozwach.

Zobacz: Sawicki: minister powinien wybrać wariant Rady ds. Cyfryzacji, a nie swój
Zobacz: Stanowisko Polkomtelu w sprawie decyzji ministra MAiC
Zobacz: P4 wytacza ciężkie działa ws. aukcji LTE

Zobaczyliśmy trzy ciekawe urządzenia ze średniej półki. Kruger&Matz Live 3 z całej tej trójki jest najbardziej namacalny, bo już dostępny w Polsce. Zarówno dostępność LG Class, jak i tym bardziej Xiaomi Mi 4c stoją póki co pod znakiem zapytania.

Zobacz: Kruger&Matz Live 3 ze Snapdragonem 615 za 999 zł
Zobacz: LG Class - konkurent dla Galaxy serii A
Zobacz: Xiaomi Mi 4c - potężny smartfon za zaledwie 200 dolarów

Plus jako pierwszy w Polsce udostępnił do testów usługę Wi-Fi Calling. Do prowadzenia rozmów czy wysyłania wiadomości wystarczy teraz klientom zasięg Wi-Fi. Rozwiązanie jest szczególnie wygodne w czasie wyjazdów zagranicznych.

Zobacz: Plus zaprasza do testów Wi-Fi Calling

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-102-170.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet