Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu - 13-19 lipca

Zdarzyło się w tym tygodniu - 13-19 lipca

orson_dzi 19 Lipca 2015 18:41

1 3

W mijającym tygodniu najchętniej czytaną wiadomością na łamach TELEPOLIS.PL była informacja o Google Photos, aplikacji, która przesyła zdjęcia użytkownika nawet po odinstalowaniu aplikacji.

Zobacz: Google Photos prześle zdjęcia nawet po usunięciu aplikacji

Wspólna sieć LTE Orange i T-Mobile do tej pory korzystała z bloku 10 MHz w paśmie 1800 MHz. Teraz, na coraz większej części kraju, pracuje na bloku 15 MHz - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. To na razie testy.
T-Mobile wybudował sieć LTE na 10 MHz pasma, które wygrał w ostatnim przetargu, płacąc za nie prawie 0,5 mld zł. Tę sieć, która pozwala na osiągnięcie prędkości do około 70 Mb/s, udostępnił Orange. Dodatkowe 5 MHz, dzięki której prędkość na sektor zwiększy się do około 110 Mb/s, to już "zrzutka" obu operatorów. Każdy ze swoich 9,6 MHz, przeznaczonych dotychczas na GSM1800, dał na ten cel 2,5 MHz - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zobacz: NetWorkS! "miesza" na 1800 MHz, testuje LTE na 15 MHz

Od dzisiaj dostępna jest nowa oferta Red Bull Mobile Energy. Od teraz w najtańszym abonamencie jest dostępny pakiet 3 GB.

Zobacz: Zmiany w Red Bull Mobile Energy

Apple i Samsung prowadzą zaawansowane rozmowy z operatorami komórkowymi i organizacjami branżowymi (w tym GSMA) nad wirtualnymi kartami SIM. Nie tylko wyeliminują one potrzebę zaopatrywania się w nie przez klientów u operatorów, ale pozwolą także na dowolne przełączanie się pomiędzy dostawcami - pisze Financial Times.

Zobacz: Apple i Samsung pracują z GSMA nad wirtualną kartą SIM

Luka w bramce SMS dla firm, świadczonej przez Play, ujawnia imiona i nazwiska oraz inne etykiety przypisane do numerów telefonu - informuje Gazeta Wrocławska.

Zobacz: Bramka SMS Play ujawnia etykiety numerów

Pakiety od 1 GB do 25 GB, bez przepadających danych i martwienia się o utrzymywanie ważności konta w nowej ofercie internetowej na kartę od T-Mobile.
Zobacz: Nowy starter i nowe pakiety danych w Internecie na kartę od T-Mobile

Samsung oficjalnie zaprezentował smartfon Galaxy A8 na rynku chińskim. Większość specyfikacji i zdjęcia poznaliśmy już wcześniej.

Zobacz: Samsung Galaxy A8 oficjalnie zaprezentowany

Honor 7, który na sklepowe półki w Chinach trafił 7 lipca, w ciągu pierwszych dwóch minut rozszedł się w liczbie 200 tys. egzemplarzy.

Zobacz: Honor 7 - 200 tys. egzemplarzy w dwie minuty

W bazie chińskiego urzędu patentowego TENAA pojawił się smartfon z solidnej średniej półki i cienką obudową - HTC Desire 728 .

Zobacz: HTC Desire 728 z certyfikatem TENAA

Nadchodzący, tegoroczny smartfon Google Nexus pojawił się w archiwum benchmarku AnTuTu uzyskując rekordowy wynik ponad 80 tys. punktów.

Zobacz: Nexus 5 (2015) uzyskał 80 tys. punktów w AnTuTu

Cały czas nie zapominamy o trwającej w najlepsze aukcji LTE. Licytacja w przyszłym tygodniu potrwa zapewne tylko dwa dni, po czym znowu nastąpi przerwa na wpłatę depozytów. Przerwy będą teraz następować coraz częściej ze względu na coraz szybciej rosnące kwoty w trakcie licytacji.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 79. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 80. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 81. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 82. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 83. dniu
Zobacz: Gaj: aukcja potrwa już niedługo, operatorzy potrzebują częstotliwości już teraz
Zobacz: Witek nadaje #10: o aukcyjnej telenoweli

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 4
 • 0

  1. ~jarko  2015-07-20 08:43:25  host: dno239.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Fajnie, że mój komentarz zwracający uwagę na byka w pierwszym akapicie został usunięty a byk stoi dalej. Pozdro Telepolis

 • 0

  3. ~jarko  2015-07-20 08:52:39  host: dno239.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No, teraz lepiej się czyta ;)

 • 0

  4.  2015-07-20 09:18:43

  @3 Tak, już poprawione. Twój komentarz musiał jakimś rykoszetem oberwać przy zwalczaniu spamu. Celowe to nie było.

 • 0

  6. ~jarko  2015-07-20 13:16:09  host: dno239.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ivonko, ja udzielam Ci zgody ale jeszcze dopytaj mamy, żeby nie było w domu kłótni. Orson, spoko. Pewnie ktoś się machnął w natłoku spamu w komentarzach :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-77-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet