Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdalne Nagrywanie - nowa usługa UPC

Zdalne Nagrywanie - nowa usługa UPC

LuiN 10 Maja 2011 14:29

0 0

Od 10. maja UPC Polska oferuje nową, bezpłatną i unikalną na rynku usługę - Zdalne Nagrywanie w Telewizji Cyfrowej UPC. Pozwala ona na zaplanowanie nagrywania ulubionych programów z dowolnego miejsca za pomocą telefonów komórkowych, iPhone'a, iPada i strony WWW.



Dzięki usłudze abonenci UPC posiadający dekoder z nagrywarką, nawet będąc poza domem - na wakacjach, w pracy, czy na spacerze - będą mieć kontrolę nad telewizyjną ramówką. Zdalne nagrywanie oznacza, że klienci UPC nie muszą opuszczać ulubionych programów telewizyjnych. Po prostu korzystają ze swojego telefonu, komputera lub iPada i iPhone'a, aby zaprogramować cyfrową nagrywarkę dekodera.

Aby planować nagrania i przypomnienia poprzez stronę internetową, należy wejść na stronę: nagrywanie.upc.pl, a następnie zalogować się do Internetowego Przewodnika TV. Posiadacze iPhone'a i iPada mogą ściągnąć darmową aplikację z App Store (link poniżej), uzyskując w ten sposób dostęp do bieżącego programu telewizyjnego i funkcji planowania nagrań oraz przypomnień.




Dodatkowo aplikacja daje możliwość zapoznania się z najciekawszymi propozycjami filmów i programów z danego dnia w sekcji UPC Poleca, jak również prezentuje najciekawsze zwiastuny filmów z oferty UPC na Żądanie. Zaplanowanie nagrania możliwe jest także poprzez przeglądarkę internetową na każdym telefonie komórkowym pod adresem m.nagrywanie.upc.pl, niezależnie od marki i systemu operacyjnego.

Każdy użytkownik nowej usługi może aktywować opcję wysyłania wiadomości e-mail na podany przy rejestracji adres internetowy, potwierdzającą zaplanowanie nagrania danego programu oraz wiadomość o jego statusie.

Obecnie blisko połowa klientów Telewizji Cyfrowej UPC korzysta z dekoderów UPC Mediabox z funkcją nagrywania. Darmową aplikację Zdalne Nagrywanie na iPhone'a i iPada można ściągnąć bezpłatnie z App Store.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2011-05-10 14:48:38

    wszystko fajnie, tylko przydałyby się analogiczne aplikacje dla symbiana i androida. nie samym iPhone polska stoi..

  • 1

    2. ~przemo  2011-05-10 14:56:23  host: cuo178.internetdsl.tpnet.pl

    ech... wydawało mi się, że telewizja N ma to juz od wieków - trzeba tylko dekoder do netu podpiąć.

  • -1

    3. ~  2011-05-10 15:11:53  host: 217067217250.itsa.net.pl

    @2: kolega chyba nie zrozumiał o co chodzi w tej usłudze...

  • 1

    4. ~Bialy  2011-05-10 15:12:58  host: pc-55197.zdnet.com.pl

    @3: chyba Ty kolego nie zrozumiałeś...usługa taka sama jak w telewizji N.

  • 0

    5. ~cia wtc  2011-05-10 15:16:47  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    szkoda tylko, że nie umieją podłączyć telefonu do domu. Przestrzegam, nie podpisujcie umowy zanim usługa nie działa i nie dajcie się nabrać na 48h . . . wielki minus!

  • 0

    6. ~  2011-05-10 15:20:49  host: 217067217250.itsa.net.pl

    A jakość filmów HD w N również taka dobra jak w UPC?

  • 1

    7. ~Bialy  2011-05-10 15:40:07  host: pc-55197.zdnet.com.pl

    @6: chyba chciałeś napisać, czy w UPC jest taka sama jakość filmów jak w N...

  • 1

    8. ~Adr  2011-05-10 16:56:31  host: 109.207.96.24

    Pfffffff też mi nowość! W eN korzystam z tego już przeszło rok !! Też mi unikalna usługa na rynku!! Buahahaha

  • 0

    9. ~  2011-05-10 17:45:10  host: 217067217250.itsa.net.pl

    @7: nie ma to jak gimnazjalista na przerwie. Jaki bitrate mozna upchnac na satelicie (zwlaszcza gdy N strasznie lubi pakowac na transponder ile wlezie) a ile w sieci HFC?

  • 0

    10. ~mimi  2011-05-10 19:04:48  host: 46.7.210.250

    a nie mozna bylo napisac "... za pomoca telefonow komorkowych, tabletow i strony www."? Tylko wcickac iphone i ipada? I iphone to co, nie telefon? Moze traktor to jest? Tak samo z ipada jak i z galaxy taba sie to zalatwi. Rozumiem, ze nawet redaktor moze miec zamilowania, ale troche obiektywizmu na tym portalu poprosze. Sama usluga juz istnieje na rynku od troche czasu wiec to normalne ze upc dodaje cos takiego, zawsze latwiej bedzie jesli zajdzie taka potrzeba.

  • 0

    11.  2011-05-10 19:33:37

    @10: jest aplikacja na iPhone i iPada, reszta przez www - co jest napisane w pierwszym akapicie. gdyby byla aplikacja na Andruta, byłaby stosowna informacja. przewrażliwiony jesteś.

  • 1

    12. ~Bialy  2011-05-10 20:39:36  host: pc-55197.zdnet.com.pl

    gimnazjalista? bądź poważny...co z tego że kablówka idzie po kablu bądź światełku, sygnał i tak idzie z satelity, więc UPC też ma określony bitrate.

  • 0

    13. ~  2011-05-10 23:33:53  host: themasterofdisaster.org

    @12: dostawca (hbo, filmbox, etc) dosyla satelita na swoim transponderze. dana platforma bierze ten sygnal, czesto tak jak n transkoduje zmniejszajac bitrate i upycha na swoich transponderach tak by zmiescic jak najwiecej kanalow - transpondery kosztuja. kablowka bierze ten sygnal i nic nie zmienia bo nie ma po co. tak to kolego dziala.

  • 0

    14. ~asdf  2011-05-11 09:54:33  host: 77-255-51-24.adsl.inetia.pl

    9. N pakuje na transpondery o wiele mniej niż C+ czy CP, zobacz jaki bitrate ma HBO Comedy HD czy HBO HD, a HBO 2 HD nadawane z transpondera N.

  • 0

    15. ~rohan  2013-06-21 13:02:12  host: cje42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zainstalowałem tą apkę i uważam, że jest bardzo użyteczna. Łatwe wyszukiwanie, opcja nagrywania zdalnego to dla mnie prawdziwe wybawienie. Super, że upc się zdecydowało na to :)

  • 0

    16. ~kalif  2013-06-29 11:22:42  host: dot7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to upc znowu mnie zaskoczyło. Jakiś czas temu mieli fajną apkę upc phone do darmowych rozmów, a teraz upc tv do zarządzania telewizją. Rozwijają się chłopaki i dobrze :)

Dodaj swoją opinię