Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdalna pomoc serwisowa w smartfonach LG

Zdalna pomoc serwisowa w smartfonach LG

Q! 1 Sierpnia 2011 10:19

0 0

LG rozpoczął globalne świadczenie usługi zdalnej pomocy serwisowej dla wybranych smartfonów. Pozwoli to na rozwiązanie podstawowych problemów z oprogramowaniem bez konieczności wizyty w punkcie naprawczym.

Po uzyskaniu zgody, pracownicy serwisu LG będą mogli uzyskać zdalny dostęp do oprogramowania znajdującego się w telefonie użytkownika. Dzięki temu będą mogli zdiagnozować problem, rozwiązać go lub przesłać bezpośrednio do telefonu nowszą wersję oprogramowania.

Usługa działa w oparciu o preinstalowaną na wybranych smartfonach aplikację Remote Call oraz LG FOTA (ang. Firmware Over the Air). Pozwala ona na dostęp pracowników serwisu do telefonu użytkownika, jednak nie do prywatnych danych (wiadomości, zdjęć czy poczty) bez jego zgody. Do łączności wykorzystywana jest sieć WiFi lub 3G.
Dotychczas usługa świadczona była dla użytkowników wybranych telefonów LG w Korei Południowej; teraz firma udostępniła ją globalnie. W Europie, regionie Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Środkowej i Południowej będzie można z niej skorzystać w II połowie 2011 roku.

Aplikacja służąca do zdalnej pomocy serwisowej dostępna będzie dla wybranych telefonów LG z rodziny Optimus: 2X, Black oraz 3D. LG jest pierwszym producentem, który oferuje tego typu usługę.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2011-08-01 12:22:28  host: p20-02.opera-mini.net

  Było by fajnie gdyby dało się naprawić samemu telefon gdy stracimy trwale prawie cały zasięg w LG co często występuje

 • 0

  2. ~  2011-08-01 16:12:40  host: adpe1.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czyli taki dostęp na roota przez ssh :D Już ja widzę jak poszanują prywatne dane użytkowników...

 • 0

  3. ~  2011-08-02 12:55:26  host: p21-02.opera-mini.net

  Lepiej niech dadzą androida 2.2 do gt-540!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet