Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zbliża się Nokia World

Zbliża się Nokia World

LuiN 7 Września 2010 15:22

0 0

nokia n8Nokia N8 miała być dostępna pod koniec września i będzie - ostatniego jego dnia. Wcześniej być może odbędzie się oficjalna prezentacja biznesowej Nokii E7 i multimedialnej Nokii N9 - podczas Nokia World 2010.

W Polsce Nokię N8 zamawiać można w ramach przedsprzedaży od 9. sierpnia. Cena urządzenia to 1999 zł, więc tym razem nie odbiega jakoś specjalnie od europejskiej ceny 499 euro, podawanej na konferencjach Nokii.

W dniach od 14. do 15. września odbędzie się konferencja Nokia World, podczas której zaprezentowane zostaną nowe modele telefonów. Czym tym razem zaskoczy nas Nokia? Nieoficjalnie mówi się o biznesowej Nokii E7, wyposażonej w 4-calowy ekran (najprawdopodobniej nHD), łączność 3G, WiFi, aparat 8 Mpix z diodową lampą, wyjście HDMI i pełną klawiaturę QWERTY.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia modelu E7 (wcześniej sądzono, że przedstawiają one N9):

nokia n9 nokia n9 nokia n9 nokia n9




nokia n9 nokia n9 nokia n9 nokia n9

Gdy zaś już mowa o N9, to rzeczywiście nie jest trudno pomylić jej z E7 - tu również mamy pełną klawiaturę QWERTY i aparat 8 Mpix, wizualnie oba urządzenia są do siebie bardzo podobne. Wiele wskazuje jednak na to, że w N9 nie pojawi się dotykowy Symbian, lecz MeeGo OS - rozwinięcie Maemo OS.

nokia n9 nonofficialnokia n9 nonofficial

Informacje dotyczące Nokii N9 i E7 nie zostały jeszcze potwierdzone przez Nokię, mimo wielu zdjęć w/w telefonów dostępnych w sieci. Odbywająca się w przyszłym tygodniu konferencja będzie idealną ku temu okazją.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2010-09-07 15:50:22

    Dlaczego znowu nHD? Przy 4 calach naprawdę spokojnie można dać 800x480...

  • 0

    3.  2010-09-07 15:59:19

    @1 - X10 to X7 @2 - prawdopodobnie Nokia chce zrobić standard w swoich telefonach wsadzając wszędzie nHD Ciekawy jestem czy będzie zaprezentowana Nokia C7 :)

  • 0

    4.  2010-09-07 16:01:15

    Może w MeeGo będzie większa rozdzielczość.

  • 0

    5. ~Zakrza  2010-09-07 16:13:04  host: egf83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też mi właśnie nazwa nie pasowała, bo mają być chyba jednocyferkowe teraz, a tu nagle X10. W każdym bądź razie może ją zapowiedzą oficjalnie.

  • 0

    6.  2010-09-07 16:13:11

    Może w końcu Nokia dołączy do elitarnego grona producentów najlepszych smarfonów. Ponoć najnowszy Symbian żadnym cudem nie jest i bardzo trudno będzie mu zabłyszczeć. Nikt też nie wie jakie wsparcie softwar'owe będzie miał ten Symbian^3 szczególnie że na horyzoncie już stoi Meego. Nawet jakby te nowe Nokie okazały się bardzo dobrymi to jednak jest ryzyko że będą to bardzo dobre ale martwe smartfony.

  • 0

    7. ~  2010-09-07 16:44:50  host: c20-190.blackberry.net

    To bardzo proste. Nic nie pokaze, nic co byloby godne wiekszej uwagi. Ten brand to schylek, apple ich zmiotl, a to dopiero poczatek. narazie ida droga palma.

  • 0

    8.  2010-09-07 16:54:24

    Jeśli na nowych smartfonach nokii symbian będzie dorównywał responsywnością innym mobilnym systemom i oczywiście będzie oferował na start _przynajmniej_ tyle aplikacji co obecnie bada to będzie można się nad ich ofertą zastanowić.

  • 1

    9. ~galileo  2010-09-07 17:01:56  host: 178.182.8.75.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Prawdziwa nowa odsłona Symbiana nastąpi w przyszłym roku. Będzie to tak naprawdę okrojony system Meego, dla tańszych modeli. Platformy mają być kompatybilne, tak aby aplikacje pracowały jednocześnie na jednej i drugiej. Specyfikacja N9 ma być zaskakująca, więc czekam do piętnastego...

  • 0

    10.  2010-09-07 18:55:47

    @galileo - jeżeli okrojony to może chodzi ci o Symbiana^4 ?? :}

  • 1

    11.  2010-09-07 20:27:33

    Swoją drogą 700 € netto za Nokia World to trochę dużo. Rozumiem, że dla firm to niewielki wydatek, ale tak naprawdę nic tam specjalnie nie zaprezentują. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie czytając agendę tej imprezy.

  • 1

    12. ~kerad  2010-09-07 20:33:30  host: 62.61.40.116

    Ciekawe czy pokażą następcę E66 ?

  • 0

    13. ~piokuk  2010-09-08 00:27:24  host: 82-160-57-42.tktelekom.pl

    http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N8-00_UG_pl.pdf Instrukcja do N8

  • 0

    14. ~Art  2010-09-08 08:13:02  host: static-193-69.is.net.pl

    Cieszę się że zakończyłem swoją 10letnią przygodę z nokią... kupiłem LG Swift z Androidem za całe 500 zł i coś mi się wydaje że nawet ta nokia za 2000 zł go nie przebije...

  • 0

    15. ~x  2010-09-08 12:20:32  host: t19-09.opera-mini.net

    ostatnie podrygi upadlego producenta. Nie dosc, ze niedorobione software'owo, od najdrozszych po najtansze nowe Nokie psuja sie jak oszalale. Apple z Samsungiem pozra wkrotce nokie na sniadanie. Obecnie Nokie kupuja wylacznie nieswiadomi badz naiwni, ktorych wiedza o telefonach zawiera sie w 'nokia jest najlepsza, iPhone to szajs' i pseudo-biznesmeni 50+.

  • 0

    16. ~(E)uropejczyk  2010-09-08 13:22:18  host: 213-238-118-250.adsl.inetia.pl

    "Art" jeśli dal ciebie telefon za 500 zł jest wystarczający to fajnie, ale nie oceniaj czegoś na co cie nie stać i nigdy nie miałeś tego okazji sprawdzić oraz porównać z LG Swift! Pamiętaj też, że zawsze może się znaleźć, kto kupi sobie telefon za 250 zł i dla niego będzie on idealny i według niego żaden LG za 500 zł go nie przebije! ;-)

  • 0

    18.  2010-09-08 13:47:54

    (E)uropejczyk: daruj sobie ciągłe wklejanie tego samego komentarza, który ja ciągle kasuje - bo jakbym był złośliwy, to bym powiedział, że to cecha typowa dla trolla. X nigdzie nie użył wycieczki osobistej, Ty tak - dlatego Twój komentarz jest (i będzie) ciągle usuwany. Jak nie potrafisz darować sobie uszczypliwości, to daruj sobie komentowanie.

  • 0

    19.  2010-09-08 13:56:26

    @15 moj przyklad: mam w kieszeni 2 letnia nokie e71 i jakos w najblizszym roku nie zamierzam jej zmieniac, bo po co skoro dziala i nic sie z nia nie dzieje? maila obsluguje, przegladarke internetowa ma, youtube'a w razie potrzeby da sie ogladac, jest wifi, hsdpa, gps. wybralem ja jaknajbardziej swiadomie, 50+ lat nie mam, iphone mnie nie interesuje, ale jednoczesnie nie uwazam, ze nokia jest najlepsza. niemniej jednak nic mi sie w niej nie psuje, a c902 w ciagu 1,5 roku byl juz 3 razy na serwisie z powodu odklejajacej sie klawiatury... jedyna nokie jaka oddawalem na serwis to byla n73 (cichy buzzer), a mialem nokii ok 10.

  • 0

    20. ~(E)uropejczyk  2010-09-08 14:00:43  host: 213-238-118-250.adsl.inetia.pl

    "WitekT" po pierwsze to nie jest ten sam komentarz - nawet jak z lenistwa nie chce ci się go czytać to na pierwszy rzut oka (po jego objętości) można zauważyć, że znacznie różni się od jego pierwszej wersji! Poza tym widzę, że nadal jesteś fetyszystą "wycieczki osobistej" ;-) zwrócenie się do kogoś nie jest wycieczką osobistą. Na tej samej zasadzie twoje zwrócenie się do mnie również trzeba by było potraktować się jako "wycieczkę osobistą"! No ale dobrze, napisze ten sam komentarz bezosobowo. Poza tym jak "x" mógł użyć wycieczki osobistej jak bezpodstawnie najeżdżał na Nokię??? No, ale jeśli przyjąć, że w myśl kodeksu handlowego Nokia jako firma posiada osobowość prawną to "x" jak najbardziej użył ostrej "wycieczki osobistej"! :-)

  • 0

    21. ~(E)uropejczyk  2010-09-08 14:18:39  host: 213-238-118-250.adsl.inetia.pl

    Ad 15. Jak ktoś nie brał udział w tworzeniu najnowszego oprogramowania dla smartfonów Nokii - Symbian^3, Mameo, oraz MeeGo to w jaki sposób może je oceniać i to jeszcze tak negatywnie?! Tylko na zasadzie złośliwości i z góry negatywnego nastawienia do firmy można tak postępować! >< Nie przedstawienie żadnych statystyk dotyczących awaryjności Nokii oraz nie porównanie ich z innymi producentami w żaden sposób nie upoważnia do formułowania twierdzeń na temat większej lub mniejszej awaryjności produktów jakiejś firmy w porównaniu z konkurencją >< Bez przedstawienia badań rynkowych charakteryzujących klientów Nokii oraz dokładnego wykazu przesłanek na podstawie których dokonują wyboru telefonu absolutnie nie upoważnia do oceny klientów wybierających telefony Nokii, nie to również ma żadnej wartości merytorycznej oraz jest bezczelnym atakiem na ludzi, którzy kupili produkty Nokii - wcale nie dlatego, że niby są nieświadomi bądź naiwni lub też są maniakami Nokii! >< I na koniec wywyższanie się i nie patrzenie z pogardą na biznesmenów powyżej 50 roku życia fatalnie świadczy o czyjejś kulturze osobistej i jego braku szacunku dla ludzi starszych!