Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zatrzymano grupę złodziei telefonów

Zatrzymano grupę złodziei telefonów

sirmark 6 Lutego 2009 18:52

0 0

Wałbrzyscy policjanci rozbili grupę przestępczą okradającą przesyłki kurierskie z telefonami komórkowymi. W sprawie tej zatrzymano już 6 osób. Grupa działała na terenie południowej Polski.

Policjanci sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc działania w związku z kradzieżami telefonów komórkowych, ustalili i zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat. Do kradzieży telefonów dochodziło zazwyczaj podczas transportu lub przeładunku przesyłek kurierskich




Do chwili obecnej policjanci odzyskali 19 telefonów, które zostały skradzione w lipcu 2007 r. w Wałbrzychu oraz w maju 2008 roku w Tarnowie. Wartość odzyskanych telefonów oszacowano wstępnie na blisko 20 tys. złotych.

Mężczyznom wchodzącym w skład grupy, za przestępstwa, których się dopuścili grozi teraz kara nawet do 5 lat, a pozostałym zatrzymanym za paserstwo nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie.

Źródło tekstu: KGP     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~shootem  2009-02-06 19:02:11  host: 195.117.9.2

    jak to dobrze, że mój telefon nie jest interesujący dla złodziei. on za bardzo nie interesuje nawet mnie;) ciekaw jestem, w jakim stopniu owi paserzy byli świadomi, że kupują kradziony sprzęt...

  • 0

    2.  2009-02-06 20:47:41

    No dokładnie świadomość paserów pewnie żadna - dostajesz telefon kompletny z pudełkiem - a gwarancje pewnie sami podbijali.

  • 0

    3. ~  2009-02-06 21:02:47  host: 94.254.151.57

    I bardzo dobrze. Powinni ich udupić na długie, długie lata. Złodziej to złodziej.

  • 0

    4.  2009-02-06 21:05:19

    nawet nie musieli podbijać gwarancji. Do końca nie rozumiem, jak to jest możliwe że kupując telefon, niby wszystko jest ok, a okazuje się że jest kradziony. Ciekawe gdzie, można sprawdzić czy telefon jest kradziony. policja coś takiego umożliwia? raczej nie, najlepiej karać.

  • 0

    5. ~Cairel  2009-02-06 21:29:17  host: 213.155.169.97

    co to za grupa przestępcza ukradli w lipcu 2007 i mieli je do dziś ? Kpina jakaś czy co?

  • 0

    6. ~arczi  2009-02-06 22:02:24  host: 106-233.echostar.pl

    właśnie, ukradli w lipcu 2007 i co z nimi niby zrobili? przecież tego już by nikt nie chciał... ale jajca...

  • 0

    7. ~  2009-02-06 22:10:28  host: f142-152.opera-mini.net

    Kurierzy chyba też byli zamieszani w te kradzieże

  • 0

    8. ~  2009-02-06 22:20:09  host: aanl90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe o jaką firmę kurierską chodzi ?? Jestem z Tarnowa i wolałbym omijać tą firmę. No ale jak przesyłka jest ubezpieczona to niema się o co bać

  • 0

    9. ~MaRiO  2009-02-06 23:17:03  host: 68-219.is.net.pl

    ja tez jestem z Tarnowa i pierwsze slysze.. to okradali pracownicy firmy kurierskiej czy calkiem obce osoby ?? :))

  • 0

    10. ~shootem  2009-02-07 10:30:57  host: 195.117.9.2

    @4 grzemach: nie jestem pewien, jaki jest dokładnie sposób postępowania w takim wypadku, ale jeśli telefon jest w bazie telefonów skradzionych, to można to chyba jakoś sprawdzić po numerze IMEI...

  • 0

    11. ~atieq  2009-02-07 12:23:31  host: 87-205-178-191.adsl.inetia.pl

    zależny jaki tel z 2007 roku jezeli nokia n95 lub SE K800 to sądze że sporo osób by się pokusiło na te modele w ciekawej cenie :)

  • 0

    12. ~tho  2009-02-07 14:30:10  host: acgc141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    policja prowadzi baze telefonow skradzonych. czesto gesto przy legitymowaniu prosza o podanie numeru seryjnego komorki, ale czy mozna miec do tego otwarty dostep to watpie...

Dodaj swoją opinię