Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Zatrzymaj czas" na pierwsze urodziny Orange

"Zatrzymaj czas" na pierwsze urodziny Orange

WitekT 17 Września 2006 17:02

0 0

Orange na swoje urodziny zaproponuje nową usługę dla swoich abonentów – Zatrzymaj czas. Zasada jej działania jest prawie identyczna do plusowej Po 2 minutach za darmo. Ma jednak jedną, podstawową zaletę – dostępna jest także dla dotychczasowych użytkowników.



Od 18. września każdy abonent Orange, korzystający z oferty Twój Plan bądź Orange Premium może aktywować usługę Zatrzymaj czas, dzięki której połączenia do sieci Orange będą bezpłatne od 3 do 60 minuty – czyli płaci się tylko za dwie pierwsze. Niestety, z usługi nie mogą korzystać abonenci, którzy mają włączony pakiet Wieczory i Weekendy bądź Wybrane numery.




Usługę można aktywować od 18. września do 31. października. Jej miesięczny koszt to 9 zł dla abonentów korzystających z oferty Twój Plan. Abonenci Orange Premium mogą włączyć usługę za darmo.

Aby aktywować usługę, należy wysłać SMS-a o treści AKT CZAS na numer 1234. Rezygnacja usługi następuje po wysłaniu SMS-a o treści REZ CZAS pod ten sam numer. Koszt SMS-a zgodny z cennikiem usług. Usługę można także aktywować w Orange On-line, w BOK pod numerem *500 oraz w punktach sprzedaży Orange.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 161
  • 0

    143. ~  2006-09-18 22:37:36  host: 217.116.110.178

    Teraz pytanie za 100 pkt, które da Ci odpowiedź na wiele pytań. Kto kupuje głównie aktywacje i modemy pcmcia z mobilnym internetem? Firmy drogi Wlo, firmy. Przedstawiciel handlowy nie bedzie sie bawil i czekal aż dane łaskawie pójdą po GPRS. Obecnie dostęp do informacji, o przepraszam SZYBKI dostęp do informacji jest na wagę złota. Wiem, że w niektórych regionach/ dziedzinach życie płynie w spokojnym tempie i można sobie kupić modem GPRS, zaparzyć kawę, włączyć spokojną muzykę i czekać aż się dane ściągną. Firm nie stać na taki komfort. Firma kupi modem nie za 49 pln netto ale za 949 pln netto po to by mieć gprs/edge/umts/hsdpa i spokojną głowę. Warto w wielu dziedzinach zainwestować w sprzęt po to by nie mieć problemów z tym, że 10 MB plik wysyła się przez godzinę... i dlatego tak ważne jest by operator zapewnił nie tylko terminal ale i technologię w swojej sieci. A do Warszawy wpadnij jako turysta, przy okazji sprawdzisz HSDPA ;)

  • 0

    144. ~wlo  2006-09-19 08:50:04  host: any76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I rzeczywiście firmy funkcjonują na prowincji gdzie mają w Plusie do dyspozycji tylko GPRS... Rozumiem, że korzystają z internetu u operatorów którzy oferują technologie o których mówisz w całej Polsce a nie u cienkiego Plusa? Co do odwiedzin Warszawy... Wiesz - jakość kiedy mam ją po drodze, omijam - albo od południa albo od północy ;-) Mój czas też się liczy ;-D

  • 0

    145. ~wlo  2006-09-19 08:54:47  host: any76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O tym, że to dla firm operatorzy przede wszystkim te technologie proponują to już nie raz o tym pisałem - poczytaj. Bo teraz widzę, że z pułapu pre-paidowca, których tutaj jest najwięcej, przechodzimy do firm? I to nie tych biznesów handlu pietruszką? Dlatego może przed (chociaż moim zdaniem zbyteczną już) kontynuacją dyskusji, ustalmy grunt, obszar w jakim się poruszamy?

  • 0

    146. ~  2006-09-19 10:13:07  host: p07-10.opera-mini.net

    Wlo - jak Ty to robisz, ze omijasz? Obwodnicy jeszcze sie nie dorobilismy ;) nie wiem kogo na Telepolis jest najwiecej. Liczy sie cena i oferta, a czy to bedzie pre czy post ma mniejsze znaczenie. Rozmawiamy o mobilnym internecie. A teraz przyjrzyj sie dokladnie temu: http://ec.pl/robbo/gsm/Warszawa_Gdynia.html to jest temat na dyskusje.

  • 0

    147. ~wlo  2006-09-19 11:12:26  host: any76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No wiesz... Nie trzeba jechać przedmieściami ;-) Omijam duuuużym łukiem ;-) Co więcej - nie jadę "główną" drogą do miasta i następnie zjeżdzam na jakąś obwidnicę - wrecz zmieniam trasę właśnie... Powiem Ci, że w okolicach Warszwy bywałem ostatnio jak na przeciętnego mieszkańca prowincji często. Ale w Stolycy ostatnio... 12 lat temu - przejazdem dałem się namówić przyjacielowi - na Mazury jechaliśmy z dwóch róznych miejsc w Polce ;-)

  • 0

    148. ~wlo  2006-09-19 11:18:13  host: any76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe... Muszę przyznać. Ale nie rozumiem po co tu dyskutować? Wniosek jest prosty - jeśli użytkownik potrzebuje EDGE to musi sobie kupić aktywację w Erze. Jeśli ktoś nie chce, bo wuaża, że Plus mu wystarcza, musi się pogodzić z GPRS. Jest jeszcze jedno wyjście - nie zaleca się użytkownikom Plusa podróżowania na trasię Warszawa-Gdańsk, o ile nie chcą się denerwować niskim transferem danych - niezbędnych do prowadzenia biznesu megabajtów danych i o ile nie chcą stracić na tym biznesie z tego powodu ;-) Bo może coś innego proponujesz?

  • 0

    149. ~  2006-09-19 11:24:26  host: p07-10.opera-mini.net

    Wlo - proponuje by Polkomtel zaczal powaznie inwestowac w rozbudowe EDGE. Co najgorsze tak nie jest tylko na tej trasie ale na wielu innych. A zestawienie, wykres i soft IMO sa rewelacyjne.

  • 0

    150.  2006-09-19 16:05:31

    @wlo 142- powiedziałeś, że "Powszechny w Polsce jak na razie jest GPRS nie EDGE - nawet biorąc pod uwagę Orange... ". No z całym szacunkiem, ale twoja wypowiedź jest nieprawdziwa. Orange ma pokrycie EDGE na poziomie 83% powierzchni kraju. Polecam przestudiować stronę www.be.orange.pl/?id=zasieg. Dla porównania Era ma patrząc na mapę tak około 50% www.blueconnect.pl/blueconnect.php?id=bc_zasieg§ion=-sdov-
    Plus natomiast może z 15% www.iplus.pl/zasieg.html
    Acha i wracając do mojego przykładu z Mazurami- to jadąc tam z ciekawości monitorowałem pokrycie EDGE na moim Samsungu X700 i wyobraź sobie- tylko dwa razy zaświeciła mi się literka G, poza tym cały czas było E :)

  • 0

    151. ~Mazepa  2006-09-19 16:29:44  host: publiczny110.sysnet.pl

    Rozmowa troszeczkę odpiegła od tematu, więc powracam. Mam dosyc powazny dylemat, czy nie zamienic uslugi "Wybrane numery" (mam jeden numer) na usługę "Zatrzymaj czas". Wyobrażam to sobie, że 1.)polączenia poniżej dwóch minut (platne) pokryłyby w przybliżeniu koszt usługi "Wybrane numery" czyli 15zł. 2.)Koszt połączeń powyżej 2 minuty wynosił by zawsze 1zł - Premium (do 60min.)
    3.) zyskuję możliwość wymienioną w pkt 2.) do wszystkich w Orange.
    Podsumowując płacę za połączenie pod wybrany nr i muszę uważać by nie bylo ich zbyt wiele (wszystko jest ok do 15zł) ale mogę długo rozmawiać ale z drugiej strony nawet jeżeli przekroczę te 15zł to i tak zyskuję na polączeniach powyżej 2 min. w Orange. I tu pojawia się problem co tak naprawdę jest w tym przypadku lepsze: jeden wybrany nr czy "Zatrzymaj czas". Proszę Was o poradę i myslę, że jest dość istotne roztrzygnięcie tego dylematu, chociażby dlatego, że usługi np. dotyczą całej doby. PS. Rozmowy uśrednijmy, długie, krótkie itd. :) Dziękuję...

  • 0

    152. ~wlo  2006-09-19 17:13:53  host: any76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    arnie... no już Ci mówiłem... Zasięg i faktyczne możliwości korzystania to nie to samo. Mówiliśmy o tym nie raz i nie tylko na telepolis. Mapy to jeszcze co innego. Ja naprawdę nie chcę nikogo przekonywać, bo to nie jest moja sprawa. Nie będę zastanawiał się jak jest gdzieś gdzie może raz na rok albo rzadziej bywam przez dwie godziny ;-) Zgadzam się, że jeśli jest technologia powinna być wdrażana, bo nikomu łaski nie robią - nawet jeśli nie wszyscy korzystają. Ale - nie rozumiem zupełni zachwytów na tym zasięgiem Orange, kiedy - i to kolejny raz powtórzę - u mnie jak mam połowę tego co mam w Plusie to jest szybko? Bo myślałem, że jak ktoś buduje autostradę to nie po to żebym miał średnią na okdcuinku 100 km 60 km/h a bliską dopuszczalnej na autostradzie? Bo jeśli nie, tyo po cholerę ta autopstrada, albop po cholerę się nieą chwalą? I tak widać jest z Orange - przynajmniej w moim regionie. Nie mam potrzeby koloryzować tego obrazu, bo polecam ludziom także tę sieć, ale niestety odradzam jeśli wiem że mieszkają w określonych miejsach albo jeśli chcą korzystać z EDGE z nadzieją, że będą mieć nominalną prędkość jaką oferuje technologia. Może coś się zmieniło - na początku wakacji miałem trochę czasu i sprawdzałem te transfery... Mam taką nadzieję. Może polepszy sytuację stacja UMYS-owa jaka powstaje już od roku... (także Plusowa).

  • 0

    153. ~wlo  2006-09-19 17:15:26  host: any76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mazepa - popatrz na billingi ;-) Naprawdę da się to dość dokładnie policzyć już teraz kiedy jest sekundowe taktowanie.

  • 0

    154. ~ksad  2006-09-19 18:24:22  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Mazepa: radziłbym wziąć Zatrzymaj czas. Ja tak zrobiłem, rezygnując z Wybranych numerów. Pozdrawiam!

  • 0

    155.  2006-09-20 18:05:24

    a jeśli mało gadasz?

  • 0

    156. ~ksad  2006-09-20 18:18:39  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    kasey: jeśli mało gadasz, a zwłaszcza jeśli krótko gadasz, to moim zdaniem nie potrzebujesz ani Wybranych numerów, ani Zatryzmaj czas.

  • 0

    157. ~titq  2006-09-20 21:30:05  host: 212.2.99.41

    w porownaniu z usluga plusowa roznica polega tez na tym, ze w plusie owe darmowe rozmowy sa tez na stacjonarne numery
    taryfe czas stop moga tez wybrac dotychczasowi abonenci z zastrzezeniem, ze jest to dostepne przy PWA

  • 0

    158. ~Asiulek  2006-09-21 14:22:07  host: adi48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja wł dostałam sms ze wł i oczywiscie zaczełam dzwonic i zonck odliczyli mi wszystko normalnie musialam zareklamowac:(pozdro

  • 0

    159.  2006-09-22 22:11:29

    Nie zgodzę się z opinią, że jeśli ktoś mało gada, nie potrzebuje wybranych numerów. Opłata 15zł to odpowiednik zaledwie 20 minut w miesiącu. Jeśli ktoś gada z wybraną osobą tylko 1 minutę dziennie, to zyskuje 7,50 miesięcznie. Przy 2 minutach dziennie, zyskuje już 30zł miesięcznie. A więc WYBRANE NUMERY są opłacalne dla abonentów którzy REGULARNIE, niekoniecznie długo rozmawiają z 1 lub kilkoma osobami. Natomiast zatrzymaj czas opłaca się ludziom, którzy chcą rozmawiać powyżej 2 minut. Nawet przy jednej 15 minutowej rozmowie w miesiącu, już coś zyskujemy. Bo płacimy 1,50+9zł zamiast 15*0,75 zł. A zatem, jeśli ktoś nie ma ukochanej osoby, ale planuje zadzwonić gdziekolwiek do orange i pogadać nawet tylko raz przez 20 minut, powinien włączyć sobie tę usługę...

  • 0

    160. ~stachurka  2006-09-23 13:39:45  host: fbz2.internetdsl.tpnet.pl

    "Usługę można aktywować od 18. września do 31. października" a później pocałuj się w ... :) . Ale to miłe że "oranżada" myśli o swoich abonentach. No i są wyjątkowo oryginalni. :D

  • 0

    161. ~Elle  2006-09-28 22:45:39  host: 83.175.180.245

    Nie czytałam wszystkich komentarzy, jest ich za dużo, więc nie wiem, czy ktoś zauważył, że w promocji można w ten sposób wykorzystać do 1200 minut miesięcznie. Potem rozmowy naliczane wg cennika.

  • 0

    162.  2009-07-01 17:44:43

    "zatrzymaj czas" - niby fajnie, jak informują panie w BOKu płaci pan/pani tylko za 2 minuty rozmowy do Orange i tak przez godzinę. Niestety już nie wspominają że usługa działa po wykorzystaniu kwoty z abonamentu...!!

Dodaj swoją opinię