Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zasięg Play w warszawskim metrze

Zasięg Play w warszawskim metrze

LuiN 4 Stycznia 2011 20:05

0 0

Play uruchomił swoje nadajniki na stacjach warszawskiego metra oraz między nimi.



24. grudnia P4 uruchomił pierwszy nadajnik na stacji Centrum warszawskiego metra. Do 31. grudnia zasięg Play został udostępniony na stacjach: Wilanowska, Pole Mokotowskie, Politechnika, Ratusz oraz (jako jedyna sieć) na stacjach - Słodowiec, Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny.


Na odcinkach tunelu między ww. stacjami Play jako jedyna sieć ma swoją instalacje i tym samym zasięg również podczas jazdy metrem.


Na pozostałych stacjach zasięg zostanie włączony w najbliższym czasie.




Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 180
  • 0

    193.  2011-01-09 12:26:06

    Nie ma sieci idealnej dla każdego. Mój znajomy tez narzeka że mimo że ma więcej za mnie to musi sporo dopłacać w Play... Jak dla mnie Play to kolejna sieć i nic więcej. Ja nie zamierzam do nich przechodzić i tyle. Każdy wybiera sieć taką gdzie ma najwięcej znajomych i to się raczej szybko nie zmieni. A stan darmowy po co to komu ka nie będzie z kim gadać:/

  • 0

    195.  2011-01-09 14:24:08

    Oferta Play wymaga jedynie drobnych korekt jedynie. Ceny pakietów mogli byś trochę obniżyć, jak i wydłużyć (zwłaszcza kwotowe 30za10) ich ważność do 2 miesięcy by nie dochodziło jak u mnie do sytuacji że robi się nam skarbonka na koncie promocyjnym. Stacjonarne bez pakietu po 5gr/min i już mam prawie ideał.

  • 0

    196. ~znawca  2011-01-09 16:00:51  host: chaos.tpnet.pl

    @195. Połączenia na numery stacjonarne po 5 groszy minuta bez pakietu są aktualnie nierealne. Gdyż FTR do operatorów alternatywnych w godzinach szczytu wynosi ok. 7 groszy netto.

  • -1

    197. ~sejczak  2011-01-09 18:11:59  host: dss49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    83,86,88- nie mam pojęcia jak teraz, ale 2 lata temu jak byłem w stolicy to telefon w Play pokazywał tak: PLAY i niżej WARSZAWA, nic więcej. Mam nadzieję, że przenieśli na inne stanowiska pracy tamtych techników i zatrudnili profesjonalistów, bo w tym momencie Play małpuje bezsensowne cell info z Orange !!! Wkurza mnie Orange tymi WIELKIMI LITERAMI i sianiem wiochy, bo ile razy mam tym cepom tłumaczyć żeby zmienili błędne cell info z 3 sektorów na prawidłowe ? Moje miasteczko ma info stacji bazowej z wioski oddalonej 5 km i wg Orangutanów to jest w porządku. Jeśli po raz kolejny mnie oleją to pie.. tą sieć i przechodzę do Ery lub Plusa. Cenię sobie cell info, bo to taka mini alternatywa dla gps, którego nie mam obecnie w telu.

  • 0

    199. ~sejczak  2011-01-09 18:56:01  host: dss49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    198- co z tego, skoro po pierwsze nawigacja gps jest płatna, a po drugie raczej nie pokazuje krain geograficznych, obiektów, mostów, parków, jezior, lasów itp. , a cell info mam od razu (czasem mniej dokładne niż gps), po wyciągnięciu telefonu z kieszeni...

  • 0

    201. ~sejczak  2011-01-09 19:16:06  host: dss49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no dobra, zależy od dostępności zasięgu sieci komórkowej, ale czy ta nawigacja Ovi pokaże mi takie szczegóły jak np. Centrum Handlowe Arkadia, Dolina Dolnej Narwii, os. Piaski, Park Moczydło, Most Gdański, Metro Pl. Wilsona, Lasy Chotomowskie, Jezioro Niegocin itp. ?

  • 0

    203. ~sejczak  2011-01-09 19:37:28  host: dss49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W N8 tylko tak szczegółowo pokazuje ? Masz jakąś specjalną aplikację czy standardową Ovi ? Jakie np. szczegółowe obiekty pokazuje ?

  • 0

    205. ~icek  2011-01-09 22:12:36  host: public-gprs70997.centertel.pl

    Szkoda, że w Wawie zasięg Playa 3g nie działa w kilku ważniejszych miejscach. akurat w metrze rozmowy nie są zbyt ważne, skoro i tak zasięg W3 jest na każdej stacji a jazda np. z Mokotowa do Centrum zajmuję 10 minut...

  • 0

    206. ~  2011-01-11 01:37:46  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Play będzie miał również własny zasięg 2G (EGSM900) na każdej stacji ale w tunelach może być dostępny tylko sygnał 3G (UMTS2100)

  • 0

    207. ~  2011-01-11 01:40:51  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    sejczak: Niestety nic się nie zmieniło, nowa instalacja w metrze też w cell info emituje tylko WARSZAWA :-/

  • 0

    208. ~znawca  2011-01-11 06:54:29  host: chaos.tpnet.pl

    @207. Akurat w metrze to się zgadzam, że Cell info powinno być dokładniejsze i zawierać nazwę stacji. GPS tu nie działa. Szkoda tylko, że w moim telefonie 3G nawet to się nie wyświetla :(.

  • 0

    209. ~  2011-01-12 01:31:08  host: z02-07.opera-mini.net

    To w stolicy niezależnie od dzielnicy zawsze wyświetla tylko PLAY WARSZAWA ? E tam, mogliby w tej kwestii popatrzeć na profesjonalizm Ery. Szkoda, że z cell info małpują Orange. :( Piter

  • 1

    210.  2011-01-12 10:27:21

    @197: No to nieźle musisz imprezować jeśli potrzebujesz telefonu do tego, by dowiedzieć się gdzie jesteś.

  • 0

    211. ~radiowiec  2011-01-12 19:07:33  host: 87-20-n2.aster.pl

    Znam sieć Play od podszewki, wszystko szybko, po kosztach i najlepiej na kawałku .... Ciekawe kiedy maszyniści zaczną się zgłaszać z bólem głowy i nowotworami do związków zawodowych aby reprezentowali ich w sprawie przeciwko Metru, które wydało zgodę na taką instalację oraz nie zadbało o należyte miejsce pracy. W cywilizowanych krajach instalacje tego typu wprowadza się za pomocą kabli promieniujących, które rozciągnięte są w całym tunelu i promieniują sygnał radiowy z bardzo małą mocą. Takie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie jednorodnego pola o stałym natężeniu, które jest poniżej norm emisji na całej długości w tunelu i nie szkodzi ludziom, tym bardziej tym którzy pracują w metrze zawodowo. W profesjonalny sposób jest też zorganizowana łączność warszawskiego metra działająca w paśmie 150MHz. Dlaczego Metro pomimo lepszej propagacji fal (czytać lepszego rozchodzenia fal) i mniejszego tłumienia nie zastosowało kilku anten "Walących" "czytać promieniujących z dużą mocą" anten analogicznie do PLAY? A to dlatego, że dba o normy oraz jest przyjazne środowisku (czytać ludziom). Każdemu kto przemieszcza się metrem radzę zastanowić się czy chce być narażony na duże natężenia pola tuż przy samych antenach, które są zastosowane zamiast kabla. Sugeruję też aby stosowne organy zajęły się rzetelnym pomierzeniem natężenia pola w miejscu instalacji anten, a będziemy mieli spektakularne wyłączenie stacji w tunelu. Zastanawiacie się dlaczego pozostali 3 duzi operatorzy nie zrobili podobnie do PLAY - a to właśnie ze względu na świadomość PROBLEMU o którym piszę powyżej.

  • -2

    212. ~orangutan  2011-01-14 17:09:53  host: 212.160.172.70

    hahaha chciałbym zobaczyć miny wszystkich podniecających się playem pseudoznawców telefoni komórkowej jak nagle w mediach pojawi się informacja o tym że playowi konczy się licencja i przejmuje go jedna z sieci w3 :) jest duże prawdopodobieństwo że tak będzie ;D

  • 0

    213. ~mk  2011-01-14 21:37:35  host: 77-255-126-16.adsl.inetia.pl

    @212- ostatecznie przejdę do Rydzyka. Byle dalej od W3.

  • 0

    214. ~  2011-01-15 10:35:46  host: chaos.tpnet.pl

    @212. Jaka licencja miałaby im się skończyć? Chyba miałeś na myśli koncesje na częstotliwości. Ale przykładowo na 3G przyznana została w 2005 roku na 20 lat, czyli jeszcze z 15 im zostało. Odebrać koncesji także im nie odbiorą, gdyż znacznie przekroczyli wymogi dotyczące pokrycia terenu oraz ludności. To już bardziej Mobyland i CenterNet powinny trząść "portkami". Gdyż przez pewien czas to jedynie wirtualnie wypełniali wymogi koncesji. Aero2 także ma co nie co w tej kwestii za uszami ;(.

  • 1

    215.  2011-01-29 20:09:49

    @211 Jak anteny zostaną uruchomione to pożyczę z pracy sprzęt do pomiaru pola. Ale nie podniecałbym się za bardzo za dużym natężeniem. Kumple którzy robili pomiary "normalnych" anten gsm mówili mi że trzeba było przyłożyć miernik do samej anteny żeby pole było nieco większe ale i tak w normie. Najlepsze jest jak gorzej się czują z powodu "promieniowania" pomimo że antena jeszcze nie działa z powodów formalnych. W domu jak sobie mierzyłem promieniowanie to największe było z żarówek energooszczędnych. Przepisy dotyczące pola elektrycznego wymagają umieszczenia specjalnego znaku więc gdyby co to napewno w metrze takowy będzie widoczny ale wątpię żeby metro zgodziło się na coś takiego. Całe życie spędzamy w polu elektrzycznym które dodatkowo sami wytwarzamy - każdy kabel przez który płynie prąd wytwarza pole elektromagnetyczne. Więc nie ma się co podniecać.

  • 1

    216. ~ketaiwk14  2011-03-01 20:15:01  host: 87-205-153-90.adsl.inetia.pl

    Dzisiaj jechałem metrem i rozmawiałem bez przerwy od Wilanowskiej do Pola Mokotowskiego, chyba PLAY wziął się na dobre za uruchamianie zasięgu. Rozmawiałem w zasięgu 2g. Oby tak dalej!

  • 0

    217. ~robert  2011-05-11 23:59:32  host: sggw137-012.sggw.waw.pl

    No tak, proponowali mi przejście z Orange, tylko kto będzie do mnie dzwonił za 0,65gr/min raczej nikt i bede sam. No chyba, xe inni z PLAY bedą do mnie dzwonić ale to z 75% znajomych powinno być w Play by to się opłacało!!!

Dodaj swoją opinię