Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zasięg LTE sieci Orange dociera do ponad 96% populacji kraju

Zasięg LTE sieci Orange dociera do ponad 96% populacji kraju

LuiN 14 Września 2016 15:53

9 1

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, pochwalił się na Facebooku, że zasięg LTE sieci Orange dociera już do ponad 96% populacji kraju.



W ciągu 3 tygodniu wynik Orange poprawiono o 1 punkt procentowy. Tłumaczyć może to wysokie wyniki pomiarów szybkości w badaniu zrealizowanym przez OpenSignal. Warto jednak przy tym zauważyć, że w badaniu tym realna dostępność LTE Orange wyniosła tylko 56,13% i była niższa od tej w Plusie (64,04%) i w Play (63,84%).




Zobacz: Orange i T-Mobile z najszybszym LTE wg OpenSignal

Zaktualizowaną mapę zasięgu sieci Orange (stan na 13 września) znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | zasięg | lte

w sumie: 38
  • -2

    19. ~  2016-09-14 19:38:32  host: host-176-221-122-175.dynamic.mm.pl

    Zasięg dociera, ale nie jego jakość, hy hy!

  • 0

    20. ~  2016-09-14 19:42:20  host: user-94-254-241-211.play-internet.pl

    Pragmatyk: Nie ma żadnych uruchomionych LTE2100 w Plusie i na razie nie ma w planach. LTE900 będzie dopiero, gdy wygaśnie koncesja na pasmo 800.

  • -2

    21. ~Edek z fabryki Orange kredek  2016-09-14 19:46:43  host: public-gprs378180.centertel.pl

    Orange realny dostęp do LTE to 56,13% i z tym się zgodzę. U mnie w Orange nawet EDGE się od wczoraj "pojawiło" bo chyba 3G już im nie wyrabia. Realnie 96% , przy takim postępie w modernizacji sieci bedzie może w 2020 roku.

  • -2

    22.  2016-09-14 19:49:53

    Ta mapka orange to jakaś ŝciema. U mnie w Kadzidle pokazuje zasięg LTE co jest oczywiście nieprawdą.

  • 1

    23. ~nick  2016-09-14 20:03:39  host: public-gprs352098.centertel.pl

    a kiedy se w koncu te skonfundowane wiesniactwo kupi wreszcie telefon z umts900 oraz lte800? bo bez tego to mozecie zasiegu szukac dalej. puk puk puk ! jest dwudziesty pierwszy wiek..... ale widać że nie u was w stodole !

  • 2

    24. ~nick  2016-09-14 20:09:34  host: public-gprs352098.centertel.pl

    zreeeeszta. po co wam zasieg. Jeszcze by kury przestały jaka znosić a krowy mleko dawać !

  • -1

    25. ~Mirek  2016-09-14 20:55:07  host: btn.debacom.pl

    Czyli jestem w tych 4% :-)

  • -1

    26. ~Kamil  2016-09-14 20:55:39  host: public-gprs354010.centertel.pl

    u mnie jak złapie 3G to wielkie święto i to z anteną wzmacniającą :D nie wiem gdzie oni mają te 96 % :d

  • 0

    27. ~Krzysztof  2016-09-14 21:14:27  host: aetb99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W domu zasięg LTE Orange mam dobry, w pracy podobnie, w większości miejsc gdzie jestem widzę znaczek LTE i działa, ale 96% ?? Trudno mi w to uwierzyć, chyba, ze ludzie mieszkają na dworze pod chmurką a nie w domach/blokach ;)

  • 0

    30. ~nmn  2016-09-14 22:10:43  host: 8.37.225.47

    28 — a Ty jaki nick miałeś wcześniej??? :-D

  • 1

    31. ~pabloki  2016-09-14 23:05:06  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    a2 mobile ja słyszalem że to wspólne lte z plusem a ten słabo wypadl w predkości danych.

  • 0

    32.  2016-09-15 09:30:27

    Tylko pytanie co to za LTE? No bo sorry, ale nazywanie łącza 10 Mbps z pingiem rzędu 80-100 (a często gorzej) jako LTE, to przesada. By nie było, że w jakiejś wiosce, to mowa oczywiście o mieście wojewódzkim (Szczecin).
    Owszem, da się z tego korzystać, ale nie nazywałbym tego LTE, i nie chwaliłbym się dostępnością tej technologii, jeśli miałbym świadczyć usługi takiej "jakości".
    W Play, obecnie mam ok. 16-25 Mbps, i mnie to niemiłosiernie wkurwia, bo jeszcze niedawno, było stabilne 40-50 Mbps.

  • 1

    33. ~  2016-09-15 11:10:59  host: 188.146.4.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mapa zasięgu zrobiona we FLASHU. Czy Orange zatrzymało się w XIX wieku?

  • 0

    34. ~plocu  2016-09-15 14:19:31  host: apn-37-247-227-130.static.plusnet.pl

    Wielokrotnie interweniowałem w bok Orange oraz na blogu, że na mapie prezentują zawyżone dane jeśli chodzi o południowe okolice Rzeszowa. Wiele stacji ma LTE, ale tylko w wykazie pozwoleń UKE i chyba na tej podstawie została zrobiona mapa. Bardziej wiarygodne dane są na stronie T-Mobile

  • 0

    35. ~  2016-09-15 14:28:13  host: 212.160.172.83

    @5 Ciekawe rzeczy opowiadasz zważywszy na fakt że Orange i T-m ma te same nadajniki :)

  • 0

    36. ~plocu  2016-09-15 16:09:44  host: apn-37-247-227-130.static.plusnet.pl

    @34 kontynuując temat to spójrzcie na mapę, gdzie zasięg LTE w Bieszczadach jest tam, gdzie nie ma nawet GSM.
    Chyba ktoś przesadził, że LTE800 ma aż takie pokrycie

  • 0

    37.  2016-09-15 16:52:57

    U mnie nic się nie zmieniło,jak tylko weszło N z zasięgu Orange słabego zrobił się TRAGICZNY ! Obecnie w domu przy oknie nawet nie da się normalnie porozmawiać bo druga strona praktycznie mnie nie słyszy ,cały czas przerywa ,ta sieć to wielkie dno .Od niedawna pojawił się w części domu nawet zasięg LTE,ale to tylko na jedną kreskę przy oknie,a internet i tak praktycznie nie działa ,z Orange co chwile dzwonią czy nie chce mobilnego netu,już mi się ..gać chce ,tyle razy zgłaszałem nic z tym nie robią .Nieco lepiej chyba wypada T,choć jadą na tych samych nadajnikach,Plus i Play to to samo dno co Orange u mnie .

  • 0

    38. ~  2016-09-15 20:50:38  host: host-37-190-159-29.dynamic.mm.pl

    Mapa Orange z ostatnią datą aktualizacji obejmuje nowe lokalizacje z dostępnym FTTH Orange. Nie dotyczy nowych lokalizacji LTE.

  • 0

    39. ~mnbbnm  2016-09-15 20:55:39  host: nat-08-46-97.blast.pl

    Tak się składa, że bardzo dużo przemieszczam się po kraju i mogę powiedzieć, że Orange ma super zasięg tylko i wyłącznie na swojej mapie. I nie chodzi jedynie o Internet, ale w ogóle o zasięg. W rzeczywistości to tragedia! Koledzy z pracy, którzy też bardzo dużo podróżują, potwierdzają to co ja. Zdecydowanie nie polecam tego operatora.

  • 0

    40. ~Janek  2016-09-21 17:30:09  host: 095160157083.dynamic-ra-10.vectranet.pl

    Plus 97% zasięgu ma już od początku roku, więc miło, że i konkurencja poważnie traktuje klientów :)

Dodaj swoją opinię