Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarządzanie komputerem z komórki

Zarządzanie komputerem z komórki

WitekT 19 Stycznia 2005 10:20

0 0

Toshiba pokazała oprogramowanie, dzięki któremu użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli zyskać zdalny dostęp do swoich komputerów.

Aplikacja Ubiquitous Viewer pozwala na dostęp do maszyn pracujących pod kontrolą systemu Windows. Rozwiązanie odtwarza pulpit komputera na wyświetlaczu telefonu i pozwala na dostęp do zgromadzonych na dyskach zasobów. Pliki można przeglądać i edytować. Przez telefon można też oczywiście włączać i wyłączać komputer oraz uruchamiać na nim dowolne aplikacje. Aplikacja działa w sieciach 3G oraz poprzez moduł Bluetooth.
Program będzie instalowany w telefonach trzeciej generacji oferowanych przez japońską sieć KDDI. Pierwszym z nich będzie najprawdopodobniej aparat Toshiby, który do sprzedaży trafi w marcu. Ubiquitous Viewer może zdobyć ogromną popularność – szacuje się, że z 80 mln używanych przez Japończyków komórek, blisko połowa to telefony służbowe. Co więcej, już dziś od 2 do 4 mln aparatów znajdujących się w posiadaniu mieszkańców Japonii posiada możliwość łączenia się z komputerami.

Japoński koncern planuje wprowadzenie programu Ubiquitous Viewer także na rynki zagraniczne.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Anderson  2005-01-19 18:10:00  host: proxy.interecho.com

    To coś dla mojego brackiego :P...
    Będzie teraz mógł już wyłączać kompka przed wyjściem z domu (teraz nie wyłacza bo nie chce tracić czasu na jego włączenie po powrocie :P), a zanim wróci... przez telefonika go sobie właczy... hehe. Dobre :).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet