Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarząd TP - strajk był nielegalny

Zarząd TP - strajk był nielegalny

WitekT 11 Kwietnia 2005 16:28

0 0

Dziś część związków zawodowych działających w Telekomunikacji Polskiej podjęła próbę przeprowadzenia nielegalnego strajku ostrzegawczego, polegającego na przerwaniu pracy w godz. 14:00-15:00 - napisała Rzecznik TP Barbara Górska.

W dalszej części komunikatu można przeczytać, że w proteście wzięła udział niewielka część pracowników TP. Strajk w żaden sposób nie wpłynął negatywnie na obsługę klientów i funkcjonowanie firmy.

Stanowisko Zarządu TP jest niezmienne - strajk jest nielegalny, a powoływanie się przez protestujących na spór zbiorowy z 2002 roku jest nadużyciem. Spór ten formalnie wygasł w 2004 r. W sprawie części postulatów, będących wtedy przedmiotem sporu, zawarto porozumienie, a pozostałe postulaty dotyczyły innych kwestii niż te zawarte w pytaniach związkowego referendum przeprowadzonego w lutym i marcu 2005 r.

Dotychczas nie została zrealizowana przez związki zawodowe przewidziana prawem procedura poprzedzająca ewentualny strajk, dlatego nie ma on podstaw prawnych. Zarząd TP ma nadzieję, że związki zawodowe odstąpią od nielegalnego protestu, który może uderzyć w Klientów, obniżyć jakość świadczonych usług i spowodować straty.
Żeby ograniczyć wpływ nielegalnego strajku na poziom obsługi klientów i zapewnić nieprzerwane realizowanie obowiązków na rzecz bezpieczeństwa obywateli i kraju, TP powołała zespół kryzysowy, uprawniony do natychmiastowego podejmowania wszystkich niezbędnych decyzji w zależności od rozwoju sytuacji. Wszystkich klientów, a także naszych partnerów Zarząd TP przeprasza za ewentualne utrudnienia i niedogodności wynikające z nielegalnego strajku.

Przez trzy tygodnie Zarząd TP prowadził ze związkami zawodowymi konsultacje, które pozwoliły złagodzić proces optymalizacji zatrudnienia. Ostatecznie zwolnieniami grupowymi zostanie objętych ponad 600 pracowników mniej, niż pierwotnie planowano, a średnia wartość wypłacanych odszkodowań i odpraw dla pracowników decydujących się na odejścia dobrowolne wyniesie średnio ok. 50 tys. zł brutto na osobę. To kwota porównywalna ze świadczeniami wypłacanymi w okresie obowiązywania Pakietu Socjalnego. Zarząd TP i część związków zawodowych dalej prowadzi rozmowy, których celem jest znalezienie możliwości pozwalających ograniczać koszty i poprawić funkcjonowania firmy.

Dziś w siedzibie Telekomunikacji Polskiej, przy ul. Twardej został uruchomiony stały punkt medyczny, który zapewni pracownikom prowadzącym strajk głodowy natychmiastową pomoc lekarską przez całą dobę. Jego utworzenie jest konieczne z uwagi na przedłużający się protest głodowy. Działanie TP wypełnia obowiązek prawny pracodawcy, wynikający z art. 162 § 1 kodeksu karnego. Personel medyczny będzie trzy razy dziennie badał stan zdrowia uczestników protestu. Pozwoli to uniknąć sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia głodujących.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet