Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarząd Tell zadowolony z wyników

Zarząd Tell zadowolony z wyników

sirmark 19 Maja 2008 12:12

0 0

Grupa Tell, która działa na rynku dystrybucji usług telefonii komórkowej, odnotowała w I kwartale wzrost zysku netto do 1,6 mln zł, z 1,5 mln zł przed rokiem. Jednocześnie o 16,5% zmalały przychody grupy i wyniosły 50,3 mln zł - pisze Parkiet.

W naszych przychodach duży udział ma sprzedaż hurtowa realizowana przez spółki zależne ETI i PTI, na której realizujemy dość niskie marże. Chodzi np. o sprzedaż takich produktów, jak telefony bez kart czy tradycyjne zdrapki - tłumaczy Robert Krasowski, wiceprezes Tella.
Przedstawiciel zarządu zaznacza, że pomimo spadku sprzedaży grupy jest bardzo zadowolony z wyników jednostkowych w I kwartale. Przychody spółki matki wzrosły nieznacznie i wyniosły 34,5 mln zł. O 5 mln zł spadły jednak przychody ze sprzedaży towarów. Jednostkowy zysk operacyjny Tella wzrósł z 1,6 mln zł w I kwartale 2007 roku do 2,7 mln zł w pierwszych trzech miesiącach roku bieżącego. Zysk netto zwiększył się w tym czasie z 1,2 mln zł do 2,2 mln zł.

Krasowski przyznaje, że spółki zależne ETI i PTI, które prowadzą sieci sklepów Ery i Plus GSM, nadal nie były rentowne w I kwartale. W uzyskaniu rentowności pomóc ma planowane przez Tella przejęcie, do którego może dojść w najbliższych kwartałach i dzięki któremu zwiększy się sieć sprzedaży spółki. Tell nie podaje jednak szczegółów, ale podtrzymuje plany, że na koniec 2008 roku chce mieć około 500 punktów sprzedaży. W I kwartale liczba salonów Orange, w których prowadzona jest sprzedaż usług PTK Centertel, wyniosła 257. Liczba salonów prowadzonych przez spółki zależne, w których sprzedawane są usługi pozostałych operatorów, sięgnęła 41.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.