Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarząd Tell zadowolony z wyników

Zarząd Tell zadowolony z wyników

sirmark 19 Maja 2008 12:12

0 0

Grupa Tell, która działa na rynku dystrybucji usług telefonii komórkowej, odnotowała w I kwartale wzrost zysku netto do 1,6 mln zł, z 1,5 mln zł przed rokiem. Jednocześnie o 16,5% zmalały przychody grupy i wyniosły 50,3 mln zł - pisze Parkiet.

W naszych przychodach duży udział ma sprzedaż hurtowa realizowana przez spółki zależne ETI i PTI, na której realizujemy dość niskie marże. Chodzi np. o sprzedaż takich produktów, jak telefony bez kart czy tradycyjne zdrapki - tłumaczy Robert Krasowski, wiceprezes Tella.
Przedstawiciel zarządu zaznacza, że pomimo spadku sprzedaży grupy jest bardzo zadowolony z wyników jednostkowych w I kwartale. Przychody spółki matki wzrosły nieznacznie i wyniosły 34,5 mln zł. O 5 mln zł spadły jednak przychody ze sprzedaży towarów. Jednostkowy zysk operacyjny Tella wzrósł z 1,6 mln zł w I kwartale 2007 roku do 2,7 mln zł w pierwszych trzech miesiącach roku bieżącego. Zysk netto zwiększył się w tym czasie z 1,2 mln zł do 2,2 mln zł.

Krasowski przyznaje, że spółki zależne ETI i PTI, które prowadzą sieci sklepów Ery i Plus GSM, nadal nie były rentowne w I kwartale. W uzyskaniu rentowności pomóc ma planowane przez Tella przejęcie, do którego może dojść w najbliższych kwartałach i dzięki któremu zwiększy się sieć sprzedaży spółki. Tell nie podaje jednak szczegółów, ale podtrzymuje plany, że na koniec 2008 roku chce mieć około 500 punktów sprzedaży. W I kwartale liczba salonów Orange, w których prowadzona jest sprzedaż usług PTK Centertel, wyniosła 257. Liczba salonów prowadzonych przez spółki zależne, w których sprzedawane są usługi pozostałych operatorów, sięgnęła 41.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet