Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarząd K-TEL rozmawia ze strajkującymi

Zarząd K-TEL rozmawia ze strajkującymi

WitekT 19 Kwietnia 2006 21:54

0 0

Władze spółki K-TEL przystąpiły wieczorem do rozmów z przedstawicielami protestującej od 15 dni załogi bielskiego oddziału firmy. Wraz z pracownikami do stołu negocjacyjnego zasiedli przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej Solidarności i radny śląskiego sejmiku wojewódzkiego Rajmund Pollak.

Pracownicy domagają się odstąpienia od zapowiedzianych ponad dwa tygodnie temu zwolnień i obniżenia płac pracownikom, którzy pozostaną w firmie. Zarząd K-TEL, w komunikacie przesłanym późnym wieczorem, podkreślił, że jednoznacznie stoi na stanowisku dotyczącym reorganizacji w firmie.

Przedstawiciele zarządu zasiedli do rozmów z nowymi propozycjami. Do 30. czerwca ponownie przeanalizują konieczność dokonania reorganizacji zatrudnienia. Zagwarantowali zarazem, że jeśli do nich dojdzie, nie obejmą więcej niż 15% załogi. Złożyli także gwarancje, że płace pracowników, którzy pozostaną w firmie, nie będą niższe niż 1,7 tys. zł brutto. Wyróżniający się pracownicy będą otrzymywali także premie.
Pracodawca zaproponował także, że zwolnieni pracownicy znajdą zatrudnienie w firmie Śląsk-Tel. Otrzymają tam kwotę nie niższą niż 1,2 tys. zł brutto.

Protest rozpoczął się po zapowiedzi władz spółki, że w bielskim oddziale konieczne są zwolnienia i obniżenie płac pracownikom, który pozostaną. W bielskich gazetach ukazały się jednocześnie ogłoszenia o rekrutacji pracowników.

W akcji bierze udział około 160 z 200 pracowników okręgu, którzy okupują pomieszczenia firmy. W minioną środę rozpoczęła się głodówka, do której przystąpiło 10 osób, a następnego dnia kolejne dwie. Pracownicy przyjmują tylko płyny. Obecnie głoduje 11 osób.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet