Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarząd K-TEL rozmawia ze strajkującymi

Zarząd K-TEL rozmawia ze strajkującymi

WitekT 19 Kwietnia 2006 21:54

0 0

Władze spółki K-TEL przystąpiły wieczorem do rozmów z przedstawicielami protestującej od 15 dni załogi bielskiego oddziału firmy. Wraz z pracownikami do stołu negocjacyjnego zasiedli przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej Solidarności i radny śląskiego sejmiku wojewódzkiego Rajmund Pollak.

Pracownicy domagają się odstąpienia od zapowiedzianych ponad dwa tygodnie temu zwolnień i obniżenia płac pracownikom, którzy pozostaną w firmie. Zarząd K-TEL, w komunikacie przesłanym późnym wieczorem, podkreślił, że jednoznacznie stoi na stanowisku dotyczącym reorganizacji w firmie.

Przedstawiciele zarządu zasiedli do rozmów z nowymi propozycjami. Do 30. czerwca ponownie przeanalizują konieczność dokonania reorganizacji zatrudnienia. Zagwarantowali zarazem, że jeśli do nich dojdzie, nie obejmą więcej niż 15% załogi. Złożyli także gwarancje, że płace pracowników, którzy pozostaną w firmie, nie będą niższe niż 1,7 tys. zł brutto. Wyróżniający się pracownicy będą otrzymywali także premie.

Pracodawca zaproponował także, że zwolnieni pracownicy znajdą zatrudnienie w firmie Śląsk-Tel. Otrzymają tam kwotę nie niższą niż 1,2 tys. zł brutto.

Protest rozpoczął się po zapowiedzi władz spółki, że w bielskim oddziale konieczne są zwolnienia i obniżenie płac pracownikom, który pozostaną. W bielskich gazetach ukazały się jednocześnie ogłoszenia o rekrutacji pracowników.

W akcji bierze udział około 160 z 200 pracowników okręgu, którzy okupują pomieszczenia firmy. W minioną środę rozpoczęła się głodówka, do której przystąpiło 10 osób, a następnego dnia kolejne dwie. Pracownicy przyjmują tylko płyny. Obecnie głoduje 11 osób.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-103-224.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet