Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarząd K-TEL porozumiał się ze strajkującą załogą

Zarząd K-TEL porozumiał się ze strajkującą załogą

WitekT 29 Kwietnia 2006 22:06

0 0

21. kwietnia zakończyła się okupacja bielskiej siedziby firmy K-TEL. To efekt zawartego porozumienia pomiędzy zarządem a załogą firmy.

Zgodnie z treścią porozumienia, każde zwolnienie lub obniżka płac w bielskim oddziale firmy konsultowane będzie z działającymi w nim związkami zawodowymi. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to pracownik będzie mógł być zwolniony. Otrzyma jednak sześciomiesięczne odszkodowanie. Zapisy te nie dotyczą odejść z firmy za porozumieniem stron oraz zwolnień dyscyplinarnych.

Zarząd zadeklarował w porozumieniu, że nie będzie wyciągał w stosunku do protestujących konsekwencji prawnych. Za 17 dni okupacji protestującym przysługiwać będzie 50% wynagrodzenia, chyba że pracownicy zdecydują się wykorzystać w tych dniach urlop wypoczynkowy. Porozumienie zawarto na okres 3 lat. Dotyczy tylko bielskiego oddziału firmy K-TEL i nie będzie miało zastosowania w innych miastach.
Protestujący już opuścili siedzibę firmy. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że obu stronom udało się wreszcie dogadać. Podpisanie porozumienia to także sukces Śląsko-Dąbrowskiej “Solidarności". Jej działacze od początku nas wspomagali organizacyjnie i prawnie. Protest trwał od 5. kwietnia. Pracownicy przeciwstawili się zapowiedzianym przez dyrekcję zwolnieniom i obniżeniu płac pracownikom. W proteście uczestniczyła niemal cała załoga bielskiego oddziału K-TEL. 11 osób przez dziewięć dni głodowało – mówi Ireneusz Kwiecień z regionalnej Solidarności Telekomunikacji Polskiej.

O przyczynach strajku pracowników firmy K-TEL pisaliśmy w tej wiadomości oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet