Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarobki zarządu TP w 2009 roku

Zarobki zarządu TP w 2009 roku

WitekT 23 Lutego 2010 12:14

0 0

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, zarobił w 2009 roku prawie 10% mniej niż w 2008 roku. Pobili go jednak niektórzy byli członkowie zarządu, który wraz z odprawami zgarnęli po ponad 3 mln zł.

Oto pełna lista wynagrodzeń zarządu TP w 2009 roku:

2009 rok

2008 rok

Maciej Witucki

2,687 mln zł

2,945 mln zł

Jacek Kałłaur

4,157 mln zł

1,910 mln zł

Roland Dubois

2,047 mln zł

1,360 mln zł

Richard Shearer

3,395 mln zł

1,570 mln zł

Piotr Muszyński

1,496 mln zł

0,298 mln zł

Ireneusz Piecuch

3,308 mln zł

0,357 mln zł

Benoit Merel

nie dotyczy

1,332 mln zł

Pierre Hamon

nie dotyczy

1,674 mln zł

Iwona Kossmann

nie dotyczy

1,685 mln zł

Mariusz Gaca

0,617 mln zł

nie dotyczy

Vincent Lobry

0,350 mln zł

nie dotyczy

Razem

18,057 mln zł

13,131 mln zł






Wynagrodzenia kilku osób wymagają kilku wyjaśnień:
Roland Dubois wszedł do zarządu TP 29. stycznia 2008 roku,
Richard Shearer wszedł do zarządu TP 24. kwietnia 2008 roku, a odszedł 15. września 2009 roku,
Mariusz Gaca wszedł do zarządu TP 27. marca 2008 roku, a odszedł 15. września 2009 roku,
Ireneusz Piecuch i Piotr Muszyński weszli do zarządu TP 25. września 2008 roku, Piecuch odszedł 6. sierpnia 2009 roku,
Jacek Kałłaur poinformował o swoim odejściu pod koniec października 2009 roku,
Iwona Kossmann stanowisko w zarządzie TP objęła 29. marca 2007 roku. Ze stanowiska ustąpiła 24. stycznia 2008 roku,
Pierre Hamon i Benoit Merel odeszli z zarządu TP 29. lutego 2008 roku,
adnotacja "nie dotyczy" oznacza, że dana osoba nie była już członkiem zarządu we wspomnianym okresie oraz nie zostało wypłacone tej osobie żadne wynagrodzenie,
w 2010 roku TP, z tytuły odpraw, wypłaci jeszcze 2,2 mln zł byłym członkom zarządu.

Wynagrodzenia członków zarządu TP w 2008 roku prezentowaliśmy w tej wiadomości.

O wynagrodzeniach zarządu Netii w 2008 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~nomo  2010-02-23 20:31:58  host: 78-131-159-66.tktelekom.pl

    Właściwie to ja im współczuję... Poważnie. Bo czy człowiek zarabiający tyle pieniędzy może być tak naprawdę szczęśliwy... ?

  • 1

    30. ~Minister od Kart - złote dzieck  2010-02-23 20:48:51  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    do #18. Masz racje: Pan Minister od Kart to chyba najszybsza kariera korporacyjna w Polsce kiedykolwiek zrobiona, nawet Dyzma musial sie troche chociaz natrudzic.(http://www.tvn24.pl/12690,1529908,wiadomosc.html) Koles robil kariere w Ministerstwach tylko i wyłacznie. Noga jego wczesniej nie staneła nawet w najmniejszej firmie w kraju. Przynajmniej tak wynika z jego CV na necie gdzies podwieszonych. Zarzadzac sie uczył jedynie w urzedzie. W wieku 36 lat zostaje nie wiadomo skad i dlaczego Dyrektorem Wykonawczym w Telekomunie. Niezle co? Kiedy bedzie członkiem Zarzadu???Tu pewnie sobie karta pyka do woli... :) I Pitera go za rękę nie złapie. W takich firmach jak TP to minimum 100 tys. rocznie na koszty tzw. reprezentacyjne, jezeli nie wiecej:)))) A wszystko za abonament frajerów, którzy dali się złapać TP Orange na jakas umowe... A co do Ireneusza P., ktory z firmy oficjalnie odszedl kasując odprawe, calkiem niezła jak widac z tabelki. Cała Warszawa wie, że dalej doradza Prezesowi W. Kolezensko tylko? Chyba nie... A zwalniac w TP beda dalej. Przeciez trzeba robic oszczednosci w firmie! Za co beda odprawy placic i sobie pensje w 2010?

  • 0

    31. ~  2010-02-24 02:23:42  host: v12-02.opera-mini.net

    Tak się dyma legalnie w obliczu prawa spółkę skarbu państwa z kasy która jest kasą nas wszystkich czyli podatników. No ale przecież tym darmozjadom wygrzewającym swe tłuste dupska w prezesowskich fotelach tak naprawdę państwowych firm kasa się należy. Dużo kasy. Mało? No to może jeszcze trochę, bo zabraknie na wycieczkę na Kajmany dla całej rodzinki i na następnego merca dla synka. Nienasycona banda co to wiecznie jej się należy! żal.pl

  • 0

    32. ~Rysiek  2010-02-24 08:09:08  host: 212.160.172.70

    A ja jako pracownik dostałem bon 100PLN na święta dla dziecka :(.

  • 0

    33. ~  2010-02-24 08:45:45  host: bcy93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powinieneś się cieszyć Rysiek. Poczta np. przestała rozdawać bony na święta 2 lata temu. A dawali 300-400zł w sodexho...

  • 0

    34. ~  2010-02-24 08:47:08  host: bcy93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przepraszam, zapomniałem dodać, że chodzi o najniższy szczebel pracowników. Tych którzy harują najciężej jako doręczyciele. Możliwe, że stado 5 kierowników i kierowniczek per urząd owe bony dostało.

  • 0

    35. ~  2010-02-24 09:51:25  host: 212.160.172.70

    WitekT: poprawiłeś, ale na złą informację :) Mariusz Gaca wszedł do zarządu 27 marca 2009 - http://telepolis.pl/news.php?id=14372

  • 0

    36. ~czapeq  2010-02-24 09:51:51  host: 212.160.172.70

    To wyżej to ja :)

  • 0

    37.  2010-02-24 10:35:11

    czapeq: poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    38.  2010-02-24 19:53:17

    @31 skarb panstwa ma w TP jakies 4% co juz z reszta zostalo wspomniane w komentarzach.

  • 0

    39. ~maro  2010-02-24 22:10:28  host: chello089072170201.chello.pl

    "A zaraz będziemy czytać newsa, że TP musi zwolnic 800 osób w ramach kiepskich wyników finansowych i szukania oszczędności.. :)" A może damy info że TP oszczędza w ten sposób ponad 50 milionów? Chętnie udostępnię info na ten temat

  • 0

    40. ~  2010-02-25 10:24:53  host: 212.160.172.70

    @39 nie 800 a 2500.- w ramach odejść dobrowolnych.

  • 0

    41. ~Misio  2010-03-05 17:32:40  host: dlu149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No tak, tradycją w naszym kraju stało się to, że bardzo często ci, którzy robią najmniej zarabiają najwięcej. Zawsze jednak znajdą się ich obrońcy, którzy będą twierdzić, że pracownicy wyższego szczebla sa świetnie wykształceni, mają bardzo odpowiedzialną pracę, nie mając czasu na życie rodzinne więc "takie" zarobki to w ich przypadku nic dziwnego. Szkoda tylko, że nikt nie przejmuje się ludźmi, którzy posiadając wykształcenie wyższe i wieloletnią praktykę zawodową, aby utrzymać siebie i rodzinę, muszą pracować na dwa etaty, bardzo często np. na stanowisku zwykłego kasjera w hipermarkecie.

  • 0

    42. ~bolesna prawda  2010-03-09 12:35:32  host: 212.160.172.70

    Na tym forum aż roi się od sfrustrowanych jełopów. Teksty w stylu "pracują najmniej, a zarabiają najwięcej" to dowód mentalnej spuścizny komunizmu. Sieroty po PRL chciałyby zarabiać sprawiedliwie, bo zawiść w nich kipi, że ktoś może w rok zarobić tyle, co oni przez całe swoje zawodowe życie. Nikt nie zadaje pytania, dlaczego ja zarabiam tak mało, tylko dlaczego oni tak dużo!? Trochę więcej krytycyzmu w ocenie własnej wartości dla firmy. W większości przypadków, Wasza nieobecność niczego nie zmieni, a firma nawet tego nie zauważy... zatem więcej pokory.

  • 0

    43. ~  2010-03-09 19:30:13  host: 212.160.172.70

    #42. A może znasz odpowiedź na to pytanie "dlaczego ja zarabiam tak mało?". Jeżeli tak to nas oświeć. Bo ja zadaję to pytanie sobie i innym od wielu lat ale jeszcz nikt nie umiał mi na nie odpowiedzieć.

  • 0

    44. ~rozmarynka  2010-03-09 21:48:58  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    PRAWDZIWA sytuacja w TP SA Informacja, którą dziś (9.03.2010) przed południem dostali wszyscy pracownicy Grupy TP na swoje skrzynki pocztowe: "Witam, Chciałbym poinformować, że 8 marca w godzinach rannych w Poznaniu miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem naszej koleżanki, zatrudnionej w obszarze obsługi klienta. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające z udziałem Państwowej Inspekcji Pracy i Prokuratury oraz naszych przedstawicieli. Najbliższa rodzina została otoczona opieką psychologiczną. Udzielono jej także wszelkiej niezbędnej na tym etapie pomocy. Według informacji, jakie posiadam stan poszkodowanej jest ciężki, ale stabilny. Mam nadzieję poznać bliżej okoliczności tego wypadku podczas mojej dzisiejszej wizyty w Poznaniu. Więcej informacji przekażę po zakończeniu prac komisji. Pozdrawiam, Maciej Witucki Prezes Grupy TP"

  • 0

    45. ~TPSA UŚMIERCA!!!  2010-03-10 02:13:25  host: ip72-192-201-223.dc.dc.cox.net

    @44 Dla zainteresowanych odnośnie szczegółów dotyczących wiadomości podanej wyżej na temat jak to zostało ujęte "tragicznego wypadku" pracownicy TP SA w Poznaniu: http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/340280,poznan-pracownica-tp sa-skoczyla-z-trzeciego-pietra,id,t.html

  • 0

    46. ~  2010-03-10 14:54:57  host: eta87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do komentarza z poz.42 NA KTÓRYM JESTEś MIEJSCU W PODANJ TABELI?

  • 0

    47. ~rozmarynka  2010-03-11 07:54:34  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    Przychody Grupy TP za ub.r. wyniosły 16,560 mld zł. Zysk netto, przypisany akcjonariuszom TP, wyniósł 1,282 mld. Wolne przepływy pieniężne netto osiągnęły poziom 3,2 mld zł i są o 6,5% wyższe niż rok wcześniej. KTOS TE KASE MUSI PRZECIEZ WYPRACOWAC!!! STAD PEWNIE TAK DUZE CIECIA ETATOW W CALEJ TP BO TAK JEST Z PEWNOSCIA LATWIEJ I SZYBCIEJ. PO CO SIE MECZYC BUDUJAC STRATEGIE FIRMY??? ZWALNIAC PROSCIEJ!

  • 0

    48. ~u  2010-03-12 19:04:45  host: aayb46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    212.160.172.70 witek, tys renia

Dodaj swoją opinię