Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zarobki zarządu Orange Polska w 2016 roku

Zarobki zarządu Orange Polska w 2016 roku

sirmark 14 Lutego 2017 14:13

5 2

Prawie 12,8 mln zł w 2016 roku wydał Orange na wynagrodzenia dla aktualnych członków zarządu. Do tego trzeba doliczyć ponad 5,3 mln zł dla osób, które przestały pełnić swoją funkcję - trzeba tu jednak dodać, że w kwocie tej zawarte są także świadczenia po okresie zatrudnienia.

W efekcie najwięcej zarobił były prezes Bruno Duthoit - 3,12 mln zł, o prawie 0,3 mln zł więcej niż rok wcześniej.




(mln zł) 2015 2016
Osoby w zarządzie na koniec 2016 roku
Jean - Francois Fallacher (1) - 1,969
Mariusz Gaca 2,442 2,186
Piotr Muszyński 2,800 2,443
Jolanta Dudek 0,292 1,272
Jacek Kowalski 1,971 1,729
Bożena Leśniewska 0,327 1,449
Maciej Nowohoński 1,810 1,696
Osoby w zarządzie w 2016 roku
Bruno Duthoit (2) 3,408 3,123
Michał Paschalis-Jakubowicz (2) 0,340 2,215
Razem 13,39 18,102
(1) Od dnia powołania na prezesa.
(2) Wynagrodzenie zawiera także świadczenia po okresie zatrudnienia.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 37
  • 0

    18. ~Precz z calmem!  2017-02-14 17:43:02  host: dke106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W milionach zarabiać? Duże żołądki mają? Ja bym im nakupił żarcia za te miliony i pchał im na siłę do mordy! pchał, pchał aż pęknie.

  • 0

    19. ~Niesprawiedliwe  2017-02-14 18:06:00  host: asw52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11
    Nie zgodzę się z Tobą. Skończyłem studia, na których mieliśmy grupkę "dupowłazów", pupilków poszczególnych wykładowców. Choćby nie wiem jakie głupoty pisali, zawsze mieli wyższe oceny niż osoby, które posiadały faktyczną wiedzę. Zresztą, nie ukrywajmy, na naszych uczelniach wyższych (i nie tylko u nas) wykładowcy mają swoje joble - ocenianie prac bez czytania ich, zaliczanie na chybił-trafił itp. Obecne szkolnictwo wyższe to dno i warstwa mułu. Wiem z doświadczenia, że studia kończyli ludzie, którzy nie potrafili płynnie czytać. Także oceny nie odzwierciedlają cech człowieka - determinacji ani konsekwencji w działaniu. To weryfikuje życie...

  • 0

    20. ~Gliwice  2017-02-14 18:07:26  host: pub-137.65.multiplay.pl

    ...za komunii było najlepiej, prezenty się dostawało a milionowe wypłaty kiedyś były standardem, teraz tylko w tysiącach płacą jałmużnę bo wypłatą ciężko to nazwać:-/

  • 0

    21. ~r  2017-02-14 18:37:06  host: 89-77-34-35.dynamic.chello.pl

    @19: odzwierciedlają. A że nie chciało się uczyć to teraz pleciesz androny :-)

  • 0

    22.  2017-02-14 18:43:10

    @19 Widocznie słabą uczelnię kończyłeś. Ja tak studiów nie pamiętam, kończyłem UW. Jest kolokwium, jest zadanie do policzenia, albo się je policzy albo nie. Co tu pomogą ładne oczka.
    Chciałby, aby w podobny sposób wyglądał przebieg kształcenia każdego zarządzającego. Tego człowieka znam. Taki zdolny rodzi się 1 na 10 lat w PL. Laureat międzynarodowej olimpiady matematycznej. Zanim skończyło się mówić on znał odpowiedź. Czytaj do końca. Popatrz na daty. o takich ludziach mówię.
    http://tlp.is/cn0

  • 0

    23. ~Static  2017-02-14 18:56:40  host: user-94-254-227-119.play-internet.pl

    Kasa za 2 mld dług :] :] a nadajników lte-a jak na lekarstwo.

  • 0

    24. ~Niesprawiedliwe  2017-02-14 19:39:52  host: asw52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22
    Nie mówię akurat o konkretnej osobie ani o każdej uczelni. Po prostu nie każdy posiadający wyższe wykształcenie na nie zasługuje. Ani nie każda dobra ocena odzwierciedla wiedzę danej osoby. Są naprawdę dobre uczelnie w naszym kraju, kształcące kompetentne osoby. Jednak, jak wspomniałem, nie jest faktem to, że oceny czy stopień odzwierciedlają wiedzę człowieka. Nie chcę generalizować ani nikomu umniejszać osiągnięć.

  • 0

    25. ~  2017-02-14 19:40:24  host: 89-64-31-139.dynamic.chello.pl

    Zarobki zacne chociaż pewnie nie najwyższe porównując inne telekomy.
    Z tym wykształceniem nie ma co przesadzać. Do zarządzania jest potrzebny charakter, z którym często człowiek się rodzi i nie u każdego można pewne cechy wyrobić. Nie każdy wybitny ma cechy potrzebne do zarządzania potencjałem ludzkim.
    Znam osobiście młodego profesora belwederskiego (39lat), który nie ma cech przywódczych i nie bardzo radzi sobie z szefowaniem. Tak bywa i tutaj pomimo dużej wiedzy w pewnej dziedzinie nie nadaje się do kierowania dużym zespołem.

  • 0

    26. ~  2017-02-14 19:45:44  host: 89-64-31-139.dynamic.chello.pl

    Pam Mariusz Gaca rok ur. 1973, wysokie funkcje w Orange piastuje od ładnych kilku lat. Widać albo jest dobry w tym co robi albo ma dobrego "promotora"

  • 0

    27.  2017-02-14 20:35:22

    @26 Ja nie twierdzę, że każdy zdolny się nadaje do kierowania zespołem ludzi. Ale to spośród nich trzeba wybierać tych co się nadają. To rozumiem poprzez najlepsi z najlepszych.
    Nie może być tak, że analityk mówi coś człowiekowi z zarządu, a on kiwa nie mając pojęcia o czym on mówi. Musi być tak inteligentny, aby merytorycznie być w stanie ocenić wypowiedź takiej osoby. Powinien, gdyby były błędy w rozumowaniu analityka, być w stanie mu je wskazać i dowieźć błędności przeprowadzonej analizy.
    W przypadku stanowisk publicznych obywatel powinien wiedzieć, czy startuje od malutkiego po studia mierny, ale partyjnie wierny, czy startuje zdolny człowiek, który od całą edukację przebył na czerwonych paskach i wyróżnieniach i chociaż potencjalnie lepiej rokuje.

  • 0

    28.  2017-02-14 20:36:47

    Błąd: @27 do @24 nie do @26

  • 0

    29. ~  2017-02-14 23:01:07  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Wcale mnie to nie dziwi. Prezes milionami dysponuje, szeregowy pracownik najniższą krajową. Ten ostatni zarabia na firmę, najwięcej się napracuje, a prezes siedzi, ma zarząd i doradców. Czy jego wiedza, doświadczenie jest tak dużo warte? Nie sądzę. Po prostu taka jest sprawiedliwość na świecie. Ten najlepiej ustawiony ma coraz więcej, a reszta pracuje by garba dostać choć pewnie znaleźli by się lepsi ludzie w tej masie co zastąpiliby lepiej cały zarząd. No, ale trzeba się urodzić bogato, być znanym, mieć renomę, być takim Donaldem Trumpem co odziedziczył majątek. Inaczej się jest nikim, i pozostanie się nim. Nie oszukujmy się, z 1 zł majątku się nie zrobi. Światem rządzą po prostu majętni ludzi i oni się znają między sobą. Rozwarstwienie jest coraz większe i będzie postępować. Kiedyś to się zemści. Znam wiele przykładów gdzie szef został "zwolniony" bo pracownicy założyli firmę i wszystko przejęli albo gdzie firmy upadły przez całkowity wyzysk, marne płace, marny produkt, wysoka marża. W tej kwestii czeka to Appla bo do tego dąży. Kwestia kilku lat by dążyli nadal do zwiększania zysku, ale nie da się w nieskończoność by całkowicie zepsuć swoje produkty. Pierwsze oznaki już widać. Podsumowując, wszystko tak się ma bo ludzka zachłanność nie zna granic.

  • 0

    30. ~xxx  2017-02-15 01:01:53  host: host-81-190-243-45.dynamic.mm.pl

    niestety. te cholerne nygusy nigdy by sie nie dorobily wlasnymi rekoma! w tej firmie wlasciwie to nie wiem za co sie placi? za bycie idiota? jak rowniez w 99% firm ktore sa partnerami orange. to co tu sie dzieje to jakas patologia. defraudacja ;)

  • 1

    31. ~Adacho  2017-02-15 08:10:49  host: public-gprs176589.centertel.pl

    Włos się jeży. To nienormalne i niemoralne wziąwszy pod uwagę relacje do średnio zarabiających ,,zwykłych" ludzi, choćby nie wiem jak zdolny był jeden prezes czy drugi. Dziwne to tym bardziej, że Orange dołuje...

  • 1

    32. ~piotrek  2017-02-15 10:05:20  host: 185.28.17.220

    ładnie się bawią, a klientów oszukują z każdej strony... ponadto zarobki w salonach czy punktach coraz niższe a przecież to Ci pracownicy robią największy hajs dla zarządu

  • 0

    33. ~  2017-02-15 10:41:28  host: dck16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zdecydujcie się. Ostatnio ktoś tu wypowiadał się, że na infolinii zarabia 6-7 tysięcy, i już chciał skanować pasek wypłaty.

  • 0

    34.  2017-02-15 10:49:19

    z chęcią bym zestawił te zarobki z pieniędzmi jakie zarabiają pracownicy w salonach, którzy muszą na co dzien walczyc z gburowaym klientem, de facto generujac pieniadze dla wielkich z zarządu

  • 0

    35.  2017-02-15 10:49:34

    @33: pewnie wciska ludziom sam kit i ma od tego prowizję. Ale infolinia to jednak nie praca w salonie operatora- nie wiem ile zarabiają "konsultanci".

  • 0

    36.  2017-02-15 10:53:56

    GregoryDrDre - Polacy to taki poczciwy, uczciwy, mądry i w ogóle porządny naród... A Ty o gburowatości? Weź się ogarnij...

  • 0

    37. ~precz tpsa  2017-02-15 23:46:38  host: 89-64-152-14.dynamic.chello.pl

    Nigdy im nie dam zarobić ani grosza.

Dodaj swoją opinię