Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaprezentowano TVP Serwis Mobilny

Zaprezentowano TVP Serwis Mobilny

sirmark 9 Lipca 2004 00:14

0 0

W dniu 8 czerwca br. Telewizja Polska SA we współpracy z siecią Plus GSM zaprezentowała pierwszy w Polsce mobilny serwis informacyjny. Aktualizowane co kilka godzin informacje wyświetlane są na ekranie telefonu komórkowego w postaci tekstu, fotografii, a także sekwencji wideo.

TVP Serwis Mobilny umożliwia prosty, zdalny dostęp do najświeższych wiadomości, które dla wygody abonentów zostały podzielone na dwa obszary tematyczne. Pierwszy, "Wiadomości", zawiera aktualne informacje z kraju i ze świata, aktualności gospodarcze, sportowe, prognozę pogody oraz materiały wideo. W drugim, "Moja TVP", znajdują się m.in. informacje kulturalne, nowości ze świata nauki, literatury i programy wszystkich anten TVP.

"Nie bez dumy mogę stwierdzić, że dzisiaj, za sprawą stworzonego wspólnie przez Plus GSM i TVP SA multimedialnego serwisu informacyjnego, Polska dorównała najlepszym w wyścigu nowości na europejskim rynku telekomunikacyjnym – powiedział Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Polkomtel S.A. – Stosowana z powodzeniem od kilku lat w sieci Plus GSM pakietowa transmisja danych GPRS, a obecnie także EDGE pozwoliły na stworzenie dojrzałego projektu, bardzo prostego w użytkowaniu, w którym nowoczesna technologia otwiera nowe pole wykorzystania programów telewizyjnych. Cieszę się, że wieloletnia współpraca Plus GSM z TVP zaowocowała tak nowatorskim rozwiązaniem, które potwierdza pionierską rolę Plus GSM we wprowadzaniu na polski rynek nowoczesnych technologii."

Korzystanie z Serwisu Mobilnego jest bezpłatne, użytkownik ponosi jedynie koszty transmisji danych do terminala (tzw. downlink), co jest nowatorskim rozwiązaniem na rynku usług GPRS. Dodatkowo, specjalnie na potrzeby tej usługi, obniżona została opłata za transmisję, która wynosi tylko 3,5 gr netto za każde 10 kilobajtów pobranych danych (APN:video.plugsm.pl).
Specjalny program umożliwiający odbieranie serwisu mobilnego można bezpłatnie pobrać ze stron internetowych TVP www.tvp.pl/serwismobilny oraz Plus GSM www.plusgsm.pl/serwismobilny, która zostanie uruchomiona 12.07.2004 r.

TVP Serwis Mobilny wykorzystuje pakietową transmisję danych GPRS oraz EDGE w sieci Plus GSM. Dzięki temu dostępny jest na 98% terytorium kraju. W serwisie zminimalizowano ilość przesyłanych danych, dzięki czemu skróceniu uległ czas oczekiwania na pobranie najnowszych informacji oraz zredukowano koszty dostępu do usługi.

Obecnie TVP Serwis Mobilny w pełnej wersji jest dostępny jedynie w aparatach GSM najnowszej generacji, np. w nowych modelach z systemem operacyjnym Symbian. Za kilka tygodni serwis będzie można eksploatować także w terminalach mobilnych opartych na platformie Microsoft i Java. Regulamin usługi dostępny jest pod adresem www.tvp.pl/serwismobilny.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet