Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zapowiada się słaba oferta Neostrady Voice

Zapowiada się słaba oferta Neostrady Voice

WitekT 17 Stycznia 2006 10:32

0 0

W lutym TP uruchomi usługi telefonii internetowej Neostrada Voice. Ceny nie będą konkurencyjne, bo operator boi się o zyski z tradycyjnych usług telefonicznych. Chce zaproponować trzy warianty.

W najdroższym wariancie użytkownik Neostrady za dodatkowe około 50 zł brutto będzie mógł łączyć się z wszystkimi klientami TP: internetowymi i tradycyjnymi bez opłat za impulsy. W planie pośrednim (25 zł miesięcznie), darmowe będą połączenia do użytkowników Neostrady Voice, a wieczorem i w nocy do wszystkich abonentów TP. W trzecim planie nie ma opłat abonamentowych, ale za darmo można dzwonić tylko do użytkowników Neostrady Voice.

Stawki za połączenia poza darmowym limitami podobne do tych z nowych planów telefonicznych TP: 0,32 zł za minutę połączenia z numerem stacjonarnym i 1,30 zł — z komórkowym. Stawki u konkurencyjnych operatorów telefonii internetowej są znacznie korzystniejsze.

Nie ma jeszcze oferty na połączenia zagraniczne w Neostradzie Voice, chociaż właśnie w tym sektorze operatorzy telefonii internetowej odbierają TP najwięcej przychodów (nawet 40%).




Do korzystania z usługi wymagana będzie opcja co namniej 256 kb/s.

TP liczy na zdobycie około 250 tys. użytkowników nowych usług w ciągu dwóch lat.

TP dość późno złożyła do UKE projekt nowej oferty i urząd może nie zdążyć jej zatwierdzić do 1. lutego, kiedy zgodnie z planami usługa powinna wystartować.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~plapki  2006-01-17 11:38:27  host: byg218.internetdsl.tpnet.pl

    no nie zapomnijcie o tym ze do tego trzeba jeszcze zaplacxic za wypozyczenie LIVEBOXa chyba 12,20 miesiecznie

  • 0

    4. ~pinko  2006-01-17 11:59:37  host: dvg194.internetdsl.tpnet.pl

    i połaczenia tylko do abonentów tp!! za 32gr to mam ponad 3min w moim voip, a na komy 1,30zł!! 2x drożej niż przeciętny prepaid, naprawde na łby sie ze swoim wackiem ktoś tam pozamieniał ;)

  • 0

    5. ~pinko  2006-01-17 12:03:28  host: dvg202.internetdsl.tpnet.pl

    i ile trzeba zapłacić aby mieć połączenia za "tylko"32gr?? abo za tel??płaciłem kiedyś 43zł, neostrada 256???,u swojego dostawcy za takie łącze płace 50zł,więc w tp pewnie z 10zł więcej,i opłata za to urządzenie 12zł,to jest około 120zł abo za najdroższego voipa, życze powodzenia ;)

  • 0

    6. ~czerem  2006-01-17 12:28:05  host: cfo16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ta neostrada to nadal neo z dodatkowym abonamentem za linie telefoniczna?

  • 0

    7. ~ADii  2006-01-17 12:29:00  host: voip-gw.man.olsztyn.pl

    Porażka TP. W Vectrze za 100 zl: necik 128, telefon, i pakiet tv

  • 0

    8.  2006-01-17 12:37:27

    tutaj nie chodzi o cene, a o oferte, tpsa ma cos co magicznie sie nazywa i moga to reklamowac jako TANSZE rozmowy od telefonii tradycyjnej, ide o zaklad, ze zlapia na to kilkadziesiat tysiecy ludzi w tym roku jeszcze... reklama to podstawa, ludziom mozna sprzedac rzeczy, ktorych bez reklamy nigdy by nie kupili (przynajmniej duzej czesci z nich)

  • 0

    9. ~DSV  2006-01-17 13:11:25  host: router.comel-it.com

    To zaraz... karzą płaćić za net te 60 zł + abonament za stacjonarny 50 zł i jeszcze płaćić do 50 zł za voice??? Czyli w sumie ponad 150 zł??? Kogo na to stać??? Ludzie, piszcie skargę do UOKiK i wysyłajcie maile na adres Neostrady, by wreszcie oferowali Neostradę bez utrzymania stacjonarki. Przecież to jest totalne ZŁODZIEJSTWO!!!

  • 0

    10.  2006-01-17 13:29:24

    jestem ciekaw kiedy voip wykonczy cala ta tepse..mam nadzieje ze jak najszybciej!

  • 0

    11.  2006-01-17 13:42:58

    ciekawe kiedy wpadna na pomysl blokowania polaczen do alternatywnych operatorow voip, zapewne znajdzie sie jakis zapis w umowach/regulaminach neo ...

  • 0

    12. ~viki  2006-01-17 14:09:12  host: aawk237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    qviq: ja również mam nadzieję że ta firma upadnie - może na jej gruzach powstanie w końcu coś normalnego (mam wrażenie że tę ofertę wymyślają talibowie z Klewek)

  • 0

    13.  2006-01-17 14:10:46

    Jeszcze to zrozumiem pod warunkiem, że biorąc VoIP będzie można zrezygnować całkowicie z abonamentu standardowego (itp.), a cena neostrady nie zmieni się...

  • 0

    14. ~Farao  2006-01-17 14:41:51  host: 194.204.151.90

    Radze czytać ze zrozumieniem. Co prawda z artykułu nie wynika wprost. Ale zamiast płacić 45 zł za standardowy telefon i rozliczać się z impulsów wole zapłacić abonamet za neo + abonament za Voip i dzwonic za darmo na wszystkie stacjonarne.

  • 0

    15. ~ja  2006-01-17 15:36:29  host: host-81-190-247-122.grudziadz.mm.pl

    Do Farao narazie trzeba jeszcze miec abo za 50zeta z 60min gratis plus neozradę.Jezeli juz nie trzeba bedzie płacić frycowego czyli abo za PSTN to 50 zeta wydanych na VOIP moze byc atrakcyjne na razie to jedna wielka kicha:(

  • 0

    16. ~Darek  2006-01-17 15:40:59  host: bcw35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Farao: nie na wszystkie stacjonarne tylko na stacjonarne do abonentow TP. Dzwoniac do abonentow np. Dialogu, Netii, UPC, Vectry, Multimedii itd. trzeba bedzie slono placic.

  • 0

    17. ~ojciec dyrekto  2006-01-17 15:52:33  host: edy18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam Neo 2MBit i łącze się przez Skype - 8 groszy za minutę z Całą Europą + USA + Kanada i to jest oferta nie do pobicia przez telekomunę :)

  • 0

    18. ~kamil  2006-01-17 16:59:22  host: con237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    porazka...:( Taniej ze skypa. LOL

  • 0

    19. ~mlody  2006-01-18 06:17:00  host: bcp34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ahahaha,spadłem z łóżka zapluwając monitor sokiem pomarańczowym.Ja się pytam CO TO MA BYĆ? o_0.To jest żart?Tak? Powiedzcie że to żart.

  • 0

    20. ~krzychuB  2006-01-27 22:58:53  host: 83.238.146.187

    żenada, ale cóż innego było się spodziewać. Jak nie będzie trzeba płacić standardowego haraczu to jeszcze ostatecznie to zrozumiem.

  • 0

    21. ~ludzik  2006-01-27 23:05:16  host: abyu202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do mlody - no pewnie ze to zart...

    Ceny wziete z kosmosu - a dzis juz widzialem oficjalny cennik VoIP @ TP... kolega z podstawówki w telepunkcie robi... za 30 zeta na miech friko do TP i NeoVoice w promocji rozruchowej, do innych opków po 0,10, na komórki po 0,79... bez rewelacji ale przy liveboxie za 10PLN to fajnie ze mozna podpiac fonka bez wlaczania kompa i zagadac wszystkich znajomych na smierc (faktycznie to tylko tych co będą mieli TPlinię lub liveboxa+voice)... wezmę, pobawię sie, zagadam ze znajomymi z Kanady po 0,10... potem pomysle

  • 0

    22.  2006-01-28 23:38:48

    Ludzie spokojnie ;-) czemu wszyscy tak jadą na tepsę ;-) Owszem ma za wysokie stawki, ale spójrzcie an to z innej strony.. 50 pln i dzownisz do bólu... to zdecydowanie kożystniej niż w przypadku planu Darmowe Weekedny czy Darmowe Wieczory i Weekendy nawet przy wykupieniu Liveboxa. To bardzo ciekawa oferta dla lduzi posiadajacych już neo i bardzo dużo rozmawiających z numerami stacjonarnymi. Telekomunikacja powoli powoli tworzy jakieś inne opcje niże jej świetne "plany". Liczę że szybko ceny Neostrady Voice spadną.

Dodaj swoją opinię