Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zapłacimy SMS-em za bilet na Euro 2012?

Zapłacimy SMS-em za bilet na Euro 2012?

LuiN 19 Marca 2009 22:51

0 0

Do mistrzostw Euro 2012 w całym naszym regionie za zakupy komórką będziemy płacić 6 mld dolarów - szacuje firma doradcza KPMG. Ale rynek na razie rozwija się niemrawo, a pionierski mPay ma kłopoty finansowe. Mobilne płatności mają być tymczasem jednym z motorów rozwoju rynku usług dodanych w telefonii mobilnej - pisze Gazeta Wyborcza.

KPMG pokazuje, że w Europie Środkowo-Wschodniej rynek samych płatności komórką osiągnie w 2012 roku wartość 6 mld dol, a światowy rynek będzie warty 150 mld dolarów. W Bratysławie, Pradze, Poznaniu i Warszawie można SMS-em zapłacić za przejazd komunikacją miejską, możliwe jest też opłacenie w ten sposób parkowania i niewiele więcej.




Dlaczego płacenie komórką - choć możliwe od prawie dwóch lat - nie jest w Polsce popularne? Podstawowym problemem jest brak jednolitego modelu - uważa Piotr Hałka z KPMG.

mPay nie przyciągnął użytkowników - wiosną 2008 roku mPay szacował, że do końca roku zdobędzie ponad 200 tys. użytkowników. W grudniu aktywnych było raptem około 30 tys. Usługa przynosi straty - w 2008 roku wyniosły one 6,8 mln zł. W tym roku ATM nie marzy nawet o uzyskaniu rentowności.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1. ~ksad  2009-03-19 22:55:00  host: dynamic-78-8-217-152.ssp.dialog.net.pl

    Bzdura, Euro w Polsce nie będzie. Zrobią je Niemcy z Włochami.

  • 0

    2.  2009-03-19 23:36:45

    Też mi się w to Ojro wierzyć nie chcę. Tak samo jak ze wprowadzeniem waluty może za 10 lat, tak i może na stałe zostaną wprowadzone takie płatności na porządku dziennym.

  • 0

    3. ~MM  2009-03-20 04:43:45  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    No to Panowie o co się założymy?

  • 0

    4. ~  2009-03-20 05:55:42  host: 77-253-189-55.adsl.inetia.pl

    Podstawowym problemem nie jest brak jednolitego modelu, a słabo rozpowszechnione płatności kartą bankomatową. Jeżeli jeden system nie został dobrze rozpowszechniony, to nie rokuje to dobrze na wprowadzenie innego systemu, co daje słuszne wrażenie dodatkowego sposobu na wyciągnięcie pieniędzy. Obecnie i tak trzeba chodzić z kartą i gotówką, a do tego chcą jeszcze dodatkowe konto do płatności komórką.

  • 0

    5.  2009-03-20 12:32:08

    za bilety KM w Warszawie placimy poprzez mpay (a wiec tylko z Plusa i Play), KM w Poznaniu i Szczecinie ma mobilet (sytem ten ma jeszcze platne parkowanie w Piotrkowie i kilku innych). W Gdansku magistrat zdecydowal sie na jeszcze inny system obslugi biletow KM z poziomu komorki... przy takim rozdrobnieniu nic dziwnego, ze biznes nie idzie. znajomy przyjechal z Warszawy gdzie mpay jest jeszcze w miare popularne i jak chcial zaplacic w McDonald's to najpierw spojrzeli na niego z rozbawieniem, a potem powiedzieli, ze takiego czegos napewno u nich nie ma... skoro sami uslugodawcy nie da poinformowani to trudno oczekiwac wiedzy od uzytkownikow.

  • 0

    6.  2009-03-20 12:37:37

    thonka: McDonald's jakiś czas temu zrezygnował z mPay'a.

  • 0

    7. ~pduncz  2009-03-20 13:08:45  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @4 w mPay aby przyjmować płatności nie trzeba specjalnego terminala, linii telefonicznej, itd. Wystarczy zwykła komórka, dowolna. @5 warto sprecyzować że KM to komunikacja miejska, a nie Koleje Mazowieckie ;-) w KolMazie płacić mPayem za nic nie można. Podstawowym problemem moim zdaniem jest fakt, że mPay działa tylko w sieciach Polkomtela i Play. Ciekawostka: w Łodzi można płacić mPayem za parkowanie również z innych sieci! Płaci się wtedy frycowe za połączenie głosowe, ale to i tak lepiej niż gdyby niczego nie było...

  • 0

    8.  2009-03-20 15:55:20

    @6 to bylo jeszcze za czasow gdy McD's jeszcze w tym uczestniczylo ;)

  • 0

    9.  2009-03-20 17:08:57

    Ten system jest trochę zbyt skomplikowany (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Chętnie jednak bym zobaczył co i kiedy zaoferują Orange i Era

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-55-5.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~SM | 2017-10-20 20:09:03

Skoro rośnie sprzedaż to może wzieliby się za poprawę jakości mapy w PL?


~Sebek | 2017-10-20 19:54:38

21 ja ci moge dać


~to ja | 2017-10-20 19:28:04

nie warto !!!


kabell | 2017-10-20 18:41:27

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


~opinioczeq | 2017-10-20 18:34:41

Idealny telefon dla grabarz.a

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet