Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zapłać za gaz w salonie Orange, ale drożej za telefon

Zapłać za gaz w salonie Orange, ale drożej za telefon

WitekT 10 Czerwca 2006 23:38

0 0

Dotychczas w salonach Orange można było płacić jedynie rachunki za telefon komórkowy w tej sieci. Teraz rozszerzono wachlarz oferowanych usług o możliwość opłacania rachunków innych firm.

W tym celu obsługę płatności w punktach kasowych powierzono firmie PayTel, która oferuje usługi, dzięki którym każdy będzie mógł opłacić swoje rachunki domowe. Dzięki uruchomieniu w salonach Orange punktów kasowych PayTel, już od 1. lipca będzie można szybko i wygodnie opłacać rachunki m.in. za gaz, prąd czy telefon stacjonarny.




W punktach kasowych PayTel w salonach Orange można płacić gotówką za wszystkie rachunki, a za rachunki Orange również kartą płatniczą. Opłata za rachunki Orange od 1. lipca będzie wynosiła 1,99 zł, natomiast za rachunki innych dostawców będzie zgodna z cennikiem PayTel. Prowizja pobierana będzie od każdego opłacanego rachunku osobno.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~fa  2006-06-11 16:50:27  host: absd77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    orange pobierać chce opłatę za opłacanie własych rach we własnych salonach... no zmiłowania panie boże ;/
    ja ma polecenie zapłaty w inteligo i za free płacę :)

  • 0

    35. ~jarekt  2006-06-11 18:43:55  host: bzm107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Swoja droga dosyc drogo. Na rynku platnosci domowych standardem jest cena 1 zl (wiekszosc sieci ma takie prowizje) tutaj zamiast taniej bo w salonie cena jest 2 razy wyzsza niz cena rynkowa. Nie wiem kto to wymyslil i kto negocjowal stawki ale wyszlo mu to slabo. O tym ze najdrozsza polska siec staje sie po cichu jeszcze drozsza nawet nie wspominam. Gratuluje antyrynkowego posuniecia.

  • 0

    36. ~  2006-06-11 18:44:53  host: abbs227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wie ktoś może ile by kosztowało zorganizowanie akcji typu stado emerytów ustawić w kolejkę zakręcającą kilka razy dookoła budynku siedziby operatora? Do tego jakaś prasa i telewizja.

  • 0

    37. ~Janusz  2006-06-11 19:09:00  host: ejo10.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo dobże - nie będą pierniki wystawac w Orange i zabierać powietrza. :-)

  • 0

    38. ~dt  2006-06-11 19:31:57  host: wap.plusgsm.pl

    @Natalia czemu malo?moze 3min mniej ale za 10zl mozesz wykupic od 0,5 do 2,5h albo wlaczyc strefe plus.

  • 0

    39. ~Natalia  2006-06-11 19:45:05  host: 82.160.20.5

    ***dt zgadzam się ale weź pod uwagę, że są osoby ( m.in.ja ), którę chcą płacić tylko wysokość abonamentu, chyba że konieczne staje się jego przekroczenie. Obecnie sieci jakby się umówiły i najniższa wartość to 25zł. Tylko Era miała urodzinowo 20zł. Ja kiedy podpisywałam umowę ( IV. 2005) nie miałam wtedy wyboru bo Era prezentowała wtedy słabą ofertę - Komfort 50zł/70min o ile dobrze pamiętam, Plus był wtedy taki sobie ( słabe telefony były ) i wtedy się pojawiła Jedna Idea. Kwota deklarowana była wtedy nowością ( m.in. smsy premium nie są naliczne osobno ) - więc wybrałam Ideę. Ale mojej opinii Idea a Orange to już nie to samo czego owoce widzimy nawet dzisiaj. Nawet wpłacać już nie będzie można - sprawdzę czy faktycznie w tej Żabce pobierają 0,99zł a potem chyba się przeniosę do Plusa jeśli nic się nie zmieni...

  • 0

    40. ~Rafik  2006-06-11 20:22:23  host: bwz15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LUDZIE !!! czy Wam nie szkoda czasu. Jechać przez pół miasta , żeby zapłacić rachunek 25 zł bez prowizji, stojąc w kolejce w jakiś salonie . Chyba wszyscy jesteście na bezrobociu i macie dużo wolnego czasu. Przeliczcie zmarnowany czas na potencialny zysk z waszej pracy a stwierdzicie że ni e robicie dobrego biznesu. Chyba że tak nisko cenicie swój wolny czas :)

  • 0

    41. ~Rafik  2006-06-11 20:27:10  host: bwz15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***Natalia - w Plusie masz Superkartę z abonamentem 10zł

  • 0

    42.  2006-06-11 21:10:52

    noo jeśli będzie tak jak akim(23) napisał to oranżada straci setki klientów na rzecz Ery i Plusa - i bardzo dobrze:)

  • 0

    43. ~  2006-06-11 21:30:25  host: aatg209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam wrażenie, że powstała burza w szklance wody. Większość posiadaczy telefonu komórkowego z abonamentem posiada również konto w banku. Czy nie lepiej i nie taniej jest uruchomić polecenie zapłaty? Po pierwsze nie trzeba chodzić i stać w kolejce by cokolwiek zapłacić. Po drugie często polecenie zapłaty jest bezpłatne lub pobierana jest opłata niższa od opłaty manipulacyjnej naliczanej przez punkty realizujące płatności. Wykorzystajmy do maksimum to co przynosi nam nasz operator (możliwość uruchomienia polecenia zapłaty), czyli możliwość oszczędzenia czasu i pieniędzy.

  • 0

    44. ~  2006-06-11 23:01:01  host: abbs227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @43: Poręcz ma w zwyczaju nie pobrać sobie należności z PZ. Nawet przez kilka miesięcy. Bo tak. I zgadnij czyja to jest wina i kto musi to potem odkręcać.

  • 0

    45. ~  2006-06-11 23:02:26  host: abbs227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rafik(40) zaproponuj jakąś sensowną stawkę godzinową. Może się zastanowię.

  • 0

    46. ~  2006-06-11 23:10:52  host: aatg209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @44: Mi się póki co raz zdarzyło na kilka lat. Nie pobrali kasy za przedostatni rachunke. A na czym polega odkręcanie? Chyba powinni pobrać jeszcze raz. Ja tam się nie przejmuję i czekam aż Orange sam coś wykombinuje, nie będę im przypominał o kasie :-)

  • 0

    47. ~  2006-06-12 00:49:11  host: abbs227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @46: poczekaj to sam zobaczysz... :)

  • 0

    48. ~  2006-06-12 13:08:26  host: nat01.rtk.net.pl

    1,99zł za opłacenie rachunku?? to ja już wolę płacić przelewami w banku, gdzie za taką operację płacę 50gr bez względu na kwotę. A z tego samego banku do tego samego operacja taka jest bezpłatna.
    No - oki - dla tych którzy nie posiadają jeszcze konta w banku - są tzw. tanie punkty płatności *(czy coś takiego) gdzie opłata za rachunki telefoniczne (do 300-500zł) kosztuje 90gr.
    Więc mam proste pytanie: na co liczy Orange - dając takie cenniki za opłaty za za rachunki??
    Orange - dla mnie już nie jest firmą - którą można się interesować - nawet limity zrobili na wieczory, WiW czy wybrane numery - bo jedynie Twój Plan w Orange we wcześniejszym wydaniu był dosyć interesującą ofertą.
    Oni mieli pewnie taką propozycję - "Albo abonament Twój Plan albo nic" (dlatego mają takie marne oferty prepaidów pewnie...) ale teraz nawet to zepsuli...:((
    Oki - kiedy w końcu wejdą nowi operatorzy na polski rynek?? Bo jak dla mnie - dwie firmy: Era i Plus - to za mało...:((

  • 0

    49. ~arkady  2006-06-15 08:59:35  host: host85_14_85_118.kat.3s.pl

    od własnych klientów pobierać dodatkowe opłaty absurd

  • 0

    50. ~endrej  2006-06-17 16:58:23  host: ape210.internetdsl.tpnet.pl

    co robic - doja panowie wszystkich rowno, ale jak ktos placi duze rachunki, to moze sobie pozwolic na wydatek 2 zl i nawet tego nie zauwazy

  • 0

    51.  2006-06-19 10:08:12

    Członek zarządu Orange, który zaproponował płacenie rachunków za gaz w salonach orange, musiał być na gazie... Teraz kończą się niektóre, roczne umowy na Jedną Ideę z darmowym numerem (długi czas wmawiali ludziom że promocja do końca czerwca 2005, stąd w czerwcu 2006 mają dużo umów do Przedłużenia. I zamiast przedłużać ludzie pójdą do ery, zachowując numery. Prawda, że proste?

  • 0

    52.  2006-06-19 10:16:15

    Członkowie zarządu Orange, dlaczego jesteście takimi frajerami? 1) wybraliście do współpracy chyba najdroższą i najgorszą firmę oferującą płatności. Nie było oferentów za 0,99zł ani za 0,49? Naprawdę?! Nie wierzę... 2) daliście im za frajer sieć kas w wielu fajnie położonych punktach sprzedaży. I oni będą pobierać opłaty za prąd, gaz, a Wy i my mamy za to figę... Czy Wy nie umiecie liczyć? Przecież gdybyście za samo udostępnienie swoich kas (których oni nie wybudowali) zażądali zerowej opłaty, firma płatnościowa powinna przyjąć tę ofertę z pocałowaniem w rękę...

  • 0

    53. ~Burak  2006-10-25 00:43:49  host: 195.205.121.14

    PayTel ciekawe skąd taka firma się wzieła???

Dodaj swoją opinię