Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaoszczędzimy nawet 4 mld zł

Zaoszczędzimy nawet 4 mld zł

WitekT 11 Maja 2006 09:56

0 0

W przyszłym roku za rachunki telefoniczne możemy zapłacić o 4 mld zł mniej. Jest to możliwe, bo Anna Streżyńska z dużą energią zabrała się do pracy na stanowisku prezesa UKE.

Prezesa UKE podpisała decyzję o dostępie bitstream access. Hurtowa cena ma być o 51% niższa od obecnej, a w przypadku promocyjnych cen obniżka wynosi 41%. Po takich cenach mogą kupować dostęp w TP alternatywni, a potem odsprzedawać go swoim klientom. Jak się to przełoży na ceny detaliczne - trudno powiedzieć. Prezes Streżyńska przyznała, że praktyczne skutki tej decyzji klienci odczują najwcześniej pod koniec roku. Szerzej o decyzji w sprawie bitsream access pisaliśmy w tej wiadomości.

Nieco szybciej, bo już po wakacjach, może dojść do obniżenia stawek abonamentu telefonicznego, który Tele2 chce hurtowo kupować od Telekomunikacji. Anna Streżyńska powiedziała dziennikarzom, że spodziewa się, iż stosowną decyzję wyda do końca maja. Cena hurtowa ma być o 47% niższa od obecnej ceny detalicznej.
Inna podpisana wczoraj decyzja - określająca warunki dzierżawy łącz przez innych operatorów od TP - pośrednio także dotyczy klientów detalicznych. Stawki za dzierżawę łącz mają zostać obniżone nawet o ponad 20%. Tym samym spadną koszty konkurentów Telekomunikacji i być może obniżą oni z tego powodu swoje ceny.

Prezes zapowiedziała także wydawanie innych decyzji, które powinny przynieść obniżki cen rozmów telefonicznych, w tym w sieciach komórkowych. Dodała, że Urząd będzie te decyzje egzekwował.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-05-11 10:48:15

  gratulacje - ostatnio mysle ze choc na moment odp. ludzie na odp. stanowisku

 • 0

  2. ~ksad  2006-05-11 14:48:06  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  blom: niepotrzebnie zastosowałeś liczbę mnogą. Jedna Streżyńska nie czyni wiosny, chociaż lepiej jedna niż wcale.

 • 0

  3. ~Jedi  2006-05-11 15:26:52  host: eet198.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Bo wiosnę (kalendarzową) mamy już od dawna :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet