Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaostrza się bunt. Plusie teraz twój Ruch

Zaostrza się bunt. Plusie teraz twój Ruch

LuiN 28 Sierpnia 2009 09:16

0 0

Firmy dystrybucyjne, które sprzedają elektroniczne doładowania do kart Polkomtela, nie chcą zgodzić się na warunki zaproponowane przez operatora. Ich lista stale rośnie. Według szacunków Pulsu Biznesu, dystrybutorzy, którzy nie godzą się na nowe umowy, stanowią już 85% rynku elektronicznych doładowań Plusa.

Należą do nich: Mennica, Kolporter, Polski Tytoń, BillBird, Grupa LEW, Lekkerland Polska, BluePay, Blue Media, FH Kar-tel, PayUp Polska i Unikupon. Według informacji Pulsu Biznesu, ostatnio do buntu przyłączył się wielki gracz na rynku doładowań - Ruch.




W lipcu i sierpniu Polkomtel wypowiedział umowy sprzedaży telekart oraz doładowań elektronicznych prepaid wszystkich dystrybutorom (w tym takim firmom jak: Ruch, Kolporter Service, Grupa Lew, BillBird, Mennica Polska, Lekkerland, Kartel, Polski Tyton, PayUp, eService, Blue Media, Euronet). Plus po wypowiedzeniu umów przesłał do ww. firm propozycje nowych warunków współpracy, w których narzucił zmianę marży o ponad 25%.

Po fiasku indywidualnych rozmów z Polkomtelem, dystrybutorzy postanowili stworzyć związek, który ma zająć się sprawą.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 110
  • 0

    91. ~waku  2009-08-28 16:06:17  host: dpa165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #89 - doic? że niby jak nie sprawdzam ile place to mi cos dopisuja?? inteligentny czlowiek ulatwia sobie zycie, a jesli go jeszcze na to stac??? coz w tym zlego?? Ty pewnie jestes inteligentny ale Cie nie stac dlatego sledzisz z wypiekami na twarzy kazda oferte i lapiesz okazje.mi na to szkoda czasu, mam inne zajecia. a zamiast liczyc, w tym czasie zarabiam tyle, ze stac mnie na abo. wiec prosze bez mentalnosci kibola. ja w stosunku do nikogo do tej pory za to ze ma inne zdanie nawet na uszczypliwosci sie nie pokusilem...

  • 0

    92. ~  2009-08-28 16:14:27  host: c189-28.icpnet.pl

    91. ~waku Tam gdzie Ty masz lub nie chcesz mieć wydumanych problemów inni nie mają. A odpowiedź jest prosta. Zarabiasz tyle, że jest Tobie obojętne czy płacisz za abo 25 czy 225PLn, a może więcej. Nie ta liga kolego. Ale trzeba rozumieć potrzeby innych i ich nie krytykować w bzdurny sposób.

  • 0

    93. ~waku  2009-08-28 16:17:19  host: dpa165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdzie ja kogokolwiek skrytykowalem? wszedzie pisze ze to kwestia gustu

  • 0

    94. ~  2009-08-28 16:32:28  host: c189-28.icpnet.pl

    Pierwszy cytat "Ty pewnie jestes inteligentny ale Cie nie stac dlatego sledzisz z wypiekami na twarzy kazda oferte i lapiesz okazje" i zaraz drugi "wiec prosze bez mentalnosci kibola". Wystarczy?

  • 0

    95. ~waku  2009-08-28 16:52:34  host: dpa165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to była odpowiedz na uszczypliwosc...przeczytaj wszystkie moje posty i nie wyrywaj nic z kontekstu

  • 0

    96.  2009-08-28 16:58:16

    Jak pisałem wcześniej mogą nie sprzedawać doładowań Plusa i tak klient sobie poradzi, kupując np. w salonie Plusa których w Polsce jest bardzo dużo.

  • 0

    97.  2009-08-28 16:59:03

    kwistas: szczególne na wsiach i zagranicą...

  • 0

    98.  2009-08-28 17:49:19

    ja i tak mPay używam :P 20% kwoty doładowania za free i natychmiastowa realizacja doładowania.

  • 0

    99. ~  2009-08-28 18:52:07  host: apn-77-115-25-138.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja wolę mieć pre-paid i za 75 zł mieć 394 minuty do wszystkich sieci bez żadnej gwiazdki z jednym telefonem w kieszeni.

  • 0

    100. ~benek  2009-08-28 19:40:47  host: 78.142.140.194

    Plus obrał złą stronę, żeby nie skończyło się źle dla Plusa. W końcu doładowania w kioskach to naprawdę duży udział. Inni tak nie kombinują co chcą to i tak zarobią a tutaj widze Plus chce zagarnąć jak najwięcej dla siebie. Nie dobrze.

  • 0

    101.  2009-08-28 22:38:08

    WitekT - a terminal używa się tylko do doładowań simplusa?

  • 0

    102. ~p  2009-08-29 03:13:01  host: public28959.xdsl.centertel.pl

    Zastanawiające jest, że tylko jeden zW3 postawić się raczył... A poza tym podoba mi się komentarz tomali: 45. ~tomala 37: zdrowie supervisor zdrowie i prawdziwy kontakt z ludzmi, a nie komorka, laptop i 4 sciany :)

  • 0

    103.  2009-08-29 09:48:07

    wlo: sprzedawca detaliczny ma ok. 6,5% a za sprzedaż voipów ok. 10% (papugi, telegrosiki i tp.)

  • 0

    104.  2009-08-29 11:13:05

    Aktualne upusty w bluepay.pl (z zastrzeżeniem - ostatnio konto nie było zbyt intensywnie użytkowane, przy obrotach >= 5000,- PLN miesięcznie, upusty są znacznie większe): SimPlus ONLINE 4,5% Plus KOD 4,5% Tak Tak KOD 7% Tak Tak ONLINE 7% Orange KOD 6% Orange ONLINE 6% Heyah ONLINE 7% Heyah KOD 7% Sami Swoi KOD 5,5% Sami Swoi ONLINE 5,5% mBank Mobile ONLINE 7% Play ONLINE 7% Play KOD 7% Telepin KOD 10% Telegrosik KOD 10% MOBILKING KOD 7% Cyfrowy Polsat KOD 7% Telepin Mobi KOD 7% HTH.

  • 0

    105. ~klimass  2009-08-30 11:33:29  host: 193.201.36.36

    Chyba ktos w Plusie tej decyzji nie przemyslal, nieladnie tak nie pomyslec o uzytkownikach...

  • 0

    106.  2009-08-31 10:12:47

    piotrM - to mało? Uważam, że całkiem sporo ;-)

  • 0

    107.  2009-09-02 12:02:07

    Szczerze nie rozumie polityki z każej tych firm jak i samego Plusa a odbija to sie na nas zwyklysz szarych mrowek pracujacych w salonach. Pretensje i mieso rzucane w nas jest naprawde nie na miejscu , wiemy tyle samo co Wy ludzie zainteresowani , uzytkownicu w sieci plus.

  • 0

    108. ~denis.stalker  2009-09-03 09:52:02  host: ahp105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @nesikk - jeśli pracaujesz w SF to dla Polkomtela jesteśtylko liczbą, jeśli w POS - jak ja - (u przedstawiciela) to Plokomtel nawet nie wie że istniejesz i jest obojętne, czy ktoś na Ciebie nawrzeszczy czy choćby zasztyletuje:). A informacje które możesz czerpać z oficjalnych kanałów (infoboard, mrówka) mówią tylko o nowych super promocjach :P o tym że jest jakiś problem, musisz się dowiedzieć z telepolis :P

  • 0

    109. ~widget  2009-09-03 11:39:54  host: eft253.internetdsl.tpnet.pl

    najlepsze w tym wszystkim jest to że od 2 dni jest awaria w plusie i nie można dokonać zmian na swoim koncie w tym doładowania krótkim kodem, zmiany planu taryfowego oraz PROFIL'u w taryfie twój profil. Ogólnie niezła beka.

  • 0

    110. ~wkurzona maxxx  2009-09-08 14:13:35  host: opolska-lan.jota.za.digi.pl

    ja pierdziele, zmieniam sieć, choć jestem już tam 8 lat szczyt szczytów żeby nie dało się w kiosku doładować konta! Nie mam konta w banku więc pozostaje mi latać po salonach plusa?! przegięcie! całą moja rodzina jest w simplus, nawet dziadek, mieszkający na wsi, ciekawe gdzie on znajdzie salon plusa w tej pipidówie!! tam ledwo jest sklep

Dodaj swoją opinię