Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zamilknie ponad milion Nokii 5800 XpressMusic

Zamilknie ponad milion Nokii 5800 XpressMusic

LuiN 27 Lutego 2009 11:31

0 0

Wszystkie Nokie 5800 XpressMusic wyprodukowane przed lutym 2009 roku mają poważny defekt - w ciągu kilku miesięcy uszkodzeniu ulegają ich głośniki. Problem odkryła redakcja Mobile-Review, Nokia przyznaje się do błędu - czeka ją naprawa ponad miliona sztuk już sprzedanych telefonów.

nokia 5800 nokia xm problem nokia xm problem nokia xm problem

Redakcja Mobile-Review na potrzeby zdobycia odpowiedniej dokumentacji problemu zakupiła 10 sztuk telefonów Nokia 5800 XpressMusic za łącznie 4500 dolarów. Wnikliwe badania objęły nawet analizę wadliwych głośników przy użyciu mikroskopu elektronowego.

Nokia przyznała się do błędu i ogłosiła, że wszystkie wadliwe głośniki zostaną bezpłatnie wymienione. Nowe głośniki będą pochodziły od innego dostawcy i będą łatwe do odróżnienia ze względu na różnice w ich wyglądzie zewnętrznym. Serwisy Nokii mają do dyspozycji nową wersję głośników od końca stycznia.




Początkowo Nokia wymieniała głośniki na nowe, ale pochodzące od tego samego producenta. Dokładniejsza analiza problemu zrealizowana przez Mobile-Review i potem potwierdzona przez laboratoria producenta, zmusiła Nokię do zmiany dostawcy.

Nokia do 23. stycznia sprzedała ponad milion sztuk modelu 5800 XpressMusic. Jeśli ktoś wymieniał głośnik przed tą datą, będzie musiał to uczynić ponownie. Telefoniczne biuro obsługi klienta Nokii jest w stanie ustalić na podstawie numeru IMEI czy dany telefon należy do wadliwej partii.

Cena Nokii 5800 XpressMusic według polskiej strony producenta to 1499 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Mobile-Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    41.  2009-02-28 05:55:07

    #36: no musowo mieć jakąś podkładkę, np. ulotkę reklamową czy coś podobnego. Albo nauczka na przyszłość: w ustne obietnice nie wierzyć :)

  • 0

    42. ~Smarty  2009-02-28 08:41:19  host: abxv15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlatego właśnie w TOP telefonach nokia ma zaledwie dwa telefony, które obecnie można znaleźć co najwyżej w muzeum. Czytelnicy Telepolis wiedzą co dobre - spójrzcie na ich głosy. Telefon tylko do dzwonienia? phi! ludzie mam XXI wiek - tylko do dzwonienia to były takie aparaty na korbkę. Jak poznać fanboya nokii? To po prostu "obwieś": na szyji ma nokię, ipoda, aparat fotograficzny a w plecaku lapka.

  • 0

    43. ~NoMoreNokia  2009-03-01 12:27:03  host: aceg175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za firma - nie dość że smartfony mają drogie to w dodatku nawalają :( Boszzzz... co za złom - żal. :P Niedługo LG wyprzedzi nokię.

  • 0

    44.  2009-03-01 15:36:48

    HTC - BlackBerry - Nokia - tylko te firmy się liczą na rynku GSM - reszta to imitacje zabawek z Kambodży

  • 0

    45.  2009-03-01 15:47:26

    Poza tym nokia tych głośników nie wyprodukowała tak więc to nie jest wina nokii tylko podwykonawców .

  • 0

    46. ~nokias  2009-03-01 21:57:47  host: 94.254.213.92

    I co z tego wielki mi news, i nic nie zamilknie, idziesz do serwisu wymieniają Ci za friko i śmiga nadal, news taki, jak by to jakaś tragedia narodowa była.

  • 0

    47. ~romek  2009-03-02 07:02:49  host: acee201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jest tragedia - firma, która nawet w droższym modelu stosuje low-costowe podzespoły nie zasługuje na zaufanie. A co z tego, że to nie oni są producentem tych głośników? Niech nie kupują ich na allegro ale z Kambodży tylko u porządnego partnera.

  • 0

    48. ~hihi  2009-03-02 07:08:56  host: abxz69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najpierw puchnące baterie, teraz te głośniki - no rzeczywiście nokia rządzi... w serwisie LOL

  • 0

    49. ~KOBALTUS  2009-03-02 09:09:06  host: h57-ursus.spray.net.pl

    No i macie swoja wspaniałą NOKIĘ juz chyba nawet podróbka NOKLA jest lepsza......

  • 0

    50.  2009-03-02 11:24:40

    Tak przy okazji, to Nokie z oficjalnych kanałów w Polsce będą już z tymi nowymi głośniczkami, czyli już - teoretycznie - bez opisanych w newsie problemów.

  • 0

    51. ~  2009-03-02 20:32:09  host: aefx220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I gdzie sa teraz Ci wszyscy fani nokii, którzy tylko beszczą inne marki?? Co tak cicho..?Ani widu, ani słychu! Choć sam mam SE ( i jestem zadowolony z tej firmy ), to uwazam, że nokia pomomo tej kompromitującej wpadki nadal jest godna zainteresowania i uznania, bo nie mam klapków na oczach i stać mnie na obiektywizm..

  • 0

    52. ~SEowner  2009-03-03 07:02:20  host: acee178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby taki bubel został wyprodukowany przez inną markę to fanboye nokii zostawiliby tu z setkę haseł o niezawodności "swojej" marki nie szczędząc głupich komentarzy. A tak mamy ciszę i umiarkowaną "złośliwość" :) A wracając do głośniczka to rzeczywiście żenujące jest to, że nie zdarzyło się to w złotówkowej 1209 czy innym "telefonie do dzwonienia".

  • 0

    53. ~never  2009-03-03 20:53:50  host: abxu133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale wtopa.

  • 0

    54. ~Karamba  2009-03-04 22:48:19  host: acef216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i niech zamilkną na zawsze ;)

  • 0

    55.  2009-03-09 14:58:16

    Witam!Okolo tygodnia temu bylem jeszcze wlascicielem Nokii 5800 X.M. tak bylem,a dlaczego,a dlatego,ze postanowilem pozbyc sie jej raz na zawsze. Poprzednio mialem N95 8GB i bylem z niej bardzo zadowolony ale chcialem isc z duchem czasu i byc ze tak powiem na topie.Jakiesz bylo moje rozczarowanie gdy po kilku dniach stwierdzilem dwie podstawowe wady w Nokii 5800 X.M.Po pierwsze BATERIA niby pojemnosc 1320mAh a trzymala zaledwie 1,5 dnia przy uwaga tzw.NORMALNYM UZYTKOWANIU tj.kilkanascie minut w necie,ze 20 minut rozmow i tu spostrzeglem,ze slupek baterii niknal w oczach SKANDAL!!!Po drugie aparat niby 3,2 Mpx a zdjecia TRAGICZNE!zacienione miejsca wychodzily na zielono.Wideo co prawda dzwiek super i krecone na dworzu,gdy weszlo sie do mieszkania mialo sie wrarzenie,ze na obiektywie przyklejony jest jakis proszek i za cholere nie mozna tego usunac.To taki efekt jakby krecic wideo przez szybe lekko zapruszona sniegiem. Poki co sprzedalem ten wynalazek z powrotem w komisie i z radoscia nabylem znow N95 8GB ktora i tak jest najlepsza od tych wszystkich nowinek Nokii z N96 wlacznie - Dziekuje i pozdrawiam!

  • 0

    56. ~saddam  2009-03-10 06:56:26  host: acdb243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i tak nokia zondzi - nawet bez glosnikow, wyswietlacza i klawiatury :P

  • 0

    57. ~nokia  2009-03-13 20:27:43  host: 80.48.29.33

    pojeby nokia nic tu nie jest winna dostawca głosniczków jest po huju

  • 0

    58. ~  2009-03-14 11:11:40  host: acux154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~51 Nie masz klapków na oczach ? to załóż kalosze albo trepy wojskowe - co za matoł ... Do szkoły trzeba było chodzić a nie kamieniami w nią rzucać.

  • 0

    59. ~posiadacz  2010-06-28 13:15:22  host: 77-255-56-17.adsl.inetia.pl

    kiedys byly ok teraz nie sa sonyericsson bije ja na lopatki

  • 0

    60. ~ja  2010-07-02 17:32:40  host: 082139023239.oswiecim.vectranet.pl

    miałem 7 telów i akurat 5800 jest moim zdaniem nie do zajechania, jestem z niej bardzo zadowolony. Nawet kolega chętnie by się zamienił za swoją omnię. Mam 5800 od 05.06.2009 o problemie z głośnikiem dowiedziałem się dopiero teraz przypadkowo. w swojej nokii nie zauważyłem żadnych problemów z głośnikiem.

Dodaj swoją opinię