Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zamiany kar na inwestycje nie będzie?

Zamiany kar na inwestycje nie będzie?

sirmark 18 Czerwca 2008 02:22

0 0

Pomysł Anny Streżyńskiej, by w zamian za obniżenie nałożonych kar Telekomunikacja Polska inwestowała w ubogich gminach, może się nie udać z powodu braku nowelizacji prawa telekomunikacyjnego - pisze Gazeta Wyborcza.

Niestety, ostatnie analizy, które zlecieliśmy, wskazują, że naszego pomysłu nie da się zrealizować tak, jak zakładaliśmy. Nie pozwala na to polskie prawo. Poprosiliśmy jeszcze ekspertów o opinie na piśmie, ale jeśli potwierdzą taki pogląd, trzeba będzie szukać innych sposobów na sfinansowanie niezbędnych inwestycji - mówi Anna Streżyńska, prezes UKE.
Prezes Streżyńska przyznaje, że jest całą sytuacją rozczarowana, ponieważ przepisy, które pozwalają regulatorowi znacznie elastyczniej podchodzić do nałożonych już kar, znajdują się w powstającej wciąż nowelizacji prawa telekomunikacyjnego. Zostało ono podzielone na dwie części - unijną, która zbliża polskie prawo do dyrektyw Wspólnoty, i nieunijną zawierającą bardzo ważne zapisy prokonsumenckie, ale także zwiększającą uprawnienia UKE. Ewentualne szybkie uchwalenie tej nowelizacji stwarza realne szanse, że za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić do pomysłu zamiany kar na inwestycje - mówi Streżyńska.

Antoni Mężydło, poseł PO odpowiedzialny w Sejmie za nowelizację prawa, jest mniejszym optymistą. Jeszcze w grudniu zeszłego roku przekonywał, że nowe prawo ujrzy światło dzienne najpóźniej po tegorocznych wakacjach. Teraz jest ostrożniejszy. To, kiedy nowe prawo telekomunikacyjne trafi pod obrady Sejmu, zależy od rządu. Na razie resort infrastruktury chce, by projekt przeszedł ponowne konsultacje. Nie rozumiem tego, bo konsultacje już się raz odbywały i tak naprawdę nowelizacja powinna trafić pod obrady Rady Ministrów. Każdy miesiąc zwłoki to działanie na niekorzyść konsumentów. Cieszyć to może tylko operatorów, którzy nowego prawa nie chcą - zaznacza Mężydło.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2008-06-18 03:44:05  host: nat-134.ghnet.pl

  ktoś nie może spać :)

 • 0

  2. ~zetafon pl  2008-06-18 07:34:37  host: adlz190.neoplus.adsl.tpnet.pl

  niech płacą !!! a i tak co kwartał wypływa do francuzow kupa kasy !!!

 • 0

  3. ~mirekb  2008-06-18 08:57:07  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  lobby FT robi swoje,oni liczą ze sprawa sie delikatnie mówiac "rozmyje" ale łatwo nie ma.będziemy pytac cały czas jak będzie z zapłaceniem tych kar,z resztą skoro nie ma innego rozwiązania niz proponowane zastosujmy rozwiązanie przewidzane przez obecne przepisy:FT PŁAĆ,NIE KRĘĆ.

 • 0

  4. ~Kononowicz  2008-06-18 12:36:42  host: ejm108.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ręce opadają..... Jeśli ten rząd chce tak rządzić to proszę ale adekwatnie do swoich wysiłków - powinien sprawować swoją funkcję społecznie. Skoro czuje taką misję to niech sobie ją pełni ale czemu za moje pieniądze (oni mają pensje z moich podatków - pośrednio jestem ich pracodawcą). Przecież tu się NIC nie dzieje ! Nic się nie uchwala, nad niczym nie pracuje. Nie ma ustawy celowej o DVB-T (i pewnienie bedzie - będzie "wolnorynkowa" cyfryzacja z hegemonią TVN i Polsatu). Nic nie ma ? Ja jestem.

 • 0

  5. ~Chrome_TP  2008-06-18 13:03:51  host: agz159.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Chciałbym tylko przypomnieć że grom tych nałożonych kar nie jest jeszcze prawomocne więc równie dobrze TP mogłaby siedzieć cicho - to samo z UKE - to że wogóle na ten temat rozmawiając to już jakiś postęp - niewielki ale postęp...

 • 0

  6. ~ukenamuniu  2008-06-22 20:55:57  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

  Czy Pan Poseł Antoni zna propozycje zmian Pt, a zwłaszcza te pisane przez UKE? Są one raczej życzeniowe a nie merytorycznie poprawne. Dodatkowo Sejm nie powinien przyjąć zmian, jeżeli w uzasadnieniu nie będą podane koszty wdrożenia u operatorów. Bo jeżeli jedni mają mieć korzyści, to drudzy poniosą koszty (upgrade, zmiany w systemach IT, inwestycje, strata przychodów, itp)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet