Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaledwie co 20 smartfon z antywirusem

Zaledwie co 20 smartfon z antywirusem

Q! 15 Czerwca 2011 15:30

0 0

Mniej niż 1 na 20 urządzeń mobilnych posiada zainstalowane jakiekolwiek aplikacje zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem. W kolejnych latach tego typu oprogramowanie zyskiwać ma na znaczeniu - wynika z danych oraz prognoz przedstawionych przez Juniper Research.

Zaledwie 4% wszystkich telefonów i tabletów posiada zainstalowaną aplikację, która chroni ich właścicieli przed utratą danych, wyłudzeniem wrażliwych informacji czy wirusami. To pokazuje, że świadomość zagrożeń mobilnych jest wśród użytkowników bardzo niska.

Jednak wraz ze wzrostem ilości i ważności danych przechowywanych przez użytkowników w urządzeniach mobilnych, świadomość ta będzie musiała rosnąć. Doprowadzi to do dynamicznego rozwoju rynku tego typu aplikacji, który rozpocznie się pod koniec 2013 roku, aby w 2016 roku osiągnąć wartość 3,6 mld dolarów.




Analitycy przewidują, że do dotychczasowych urządzeń zabezpieczanych przez użytkownika, do których należy głównie komputer osobisty (stacjonarny lub przenośny), w przyszłości dołączą również telefony i tablety. Ich ochrona stanie się popularna i naturalna tak samo, jak obecnie komputerów osobistych.

Z przedstawionych danych wynika również, że do 2016 roku 69% wszystkich zabezpieczeń smartfonów i tabletów będzie stosowana w rozwiązaniach biznesowych. Znaczna część z nich przypadnie na tablety, które zdobywać będą coraz większą popularność. Do 2016 roku 277 mln urządzeń mobilnych ma posiadać zainstalowane rożnego rodzaju oprogramowanie zabezpieczające - wynika z raportu.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~  2011-06-15 15:47:44  host: z08-06.opera-mini.net

    jak ma 4% to nie co 20 tylko co 25 matematyka sie klania

  • 0

    2. ~Maq  2011-06-15 16:21:16  host: bsa5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I na cholerę mi antywirus który pożera baterię i zasoby telefonu? Wirusy na telefon, tak jak na Linuxa to margines, który ciężko nawet złapać.

  • 0

    3. ~wilk100  2011-06-15 16:37:55  host: host-89-231-51-114.wroclaw.mm.pl

    @2 e tam. Na androida ile juz przypadkow bylo zarazonych aplikacji w markecie. To jest problem wlasnie ze u zrodla jest syf.

  • 0

    4. ~  2011-06-15 16:42:17  host: z30-04.opera-mini.net

    Gdyby za te mobilne antywirusy nie trzeba było płacić tyle, co ich komputerowe odpowiedniki, to może bym zainstalował... A propos, jakie są darmowe mobilne antywirusy?

  • 0

    5.  2011-06-15 16:46:32

    oprogramowanie antywirusowe na telefonach z systemem android wcale nie pożera jakichś znacznych ilości pamięci operacyjnej.. Dla przykładu, SE x10i, android 2.1, aplikacja Dr.Web zajmuje całe 3mb pamięci ram... WoW!! bardzo dużo... więc chyba lepiej sobie takową aplikację sprawić i mieć choć częściową pewność, że nasz telefon(smartphone) nie będzie "zainfekowany"

  • 0

    6.  2011-06-15 16:49:48

    @4 zależy jakiego telefonu używasz?

  • 0

    7. ~m  2011-06-15 16:53:58  host: ffv10.internetdsl.tpnet.pl

    Nie bójcie się, już firmy antywirusowe się postarają o wirusy na Androida... Pewne jak w banku.

  • 0

    8. ~Ktuś  2011-06-15 20:34:45  host: 212.160.172.70

    A co tu się dziwić, to bardzo wdzięczny cel ataku, zawiera mnóstwo 'fajnych' danych, można wiele zrobić mając do nich dostęp. Okazja czyni złodzieja, w tym przypadku danych.

  • 0

    9.  2011-06-15 21:05:21

    Prawda o urządzeniach przenośnych jest taka, że łatwiej i taniej jest po prostu ukraść takie urządzenie niż specjalnie pisać na nie wirusy aby kradły dane. Również ryzyko kradzież lub zgubienia jest większe niż atak wirusów. Mądry człowiek świadomy zagrożenia nie przechowuje w takich miejscach ważnych danych.

  • 0

    10.  2011-06-16 16:33:33

    Nie prawda. Ja mam wysoką świadomość zagrożeń a antywirusa w swoim smartfonie nie mam i raczej mieć nie będę ;-) Takie pieprzenie - tylko co 20, tylko 3,5% tyklko co 10 jest nakręcaniem rynku określonych usług/towarów wg mnie. Po co przeciętnemu człowiekowi antywirus w komórce albo mobilny bank? A nawet intensywnie korzystającemu z tych usług, jak mnie np. - bo z bankowości korzystam zdecydowanie powyżej średniej, tak samo z internetu w komórce?

  • 0

    11. ~zygmunt  2011-12-23 12:15:55  host: dvd218.internetdsl.tpnet.pl

    Problem polega na tym, że aktualnie rynek smartfonów jest jeszcze nadal na starcie. Wraz z upływem czasu coraz więcej ludzi będzie miało tego typu urządzenia. Wasza matka, ojciec, kumpel, koleżanka... Z czasem oferta producentów sama sprawi że więcej będzie smartfonów niż "tradycyjnych" telefonów. Dziś Android robi furrorę, to taki mobilny odpowiednik kariery windy 95-98. W tamtych latach też nie było tak dużego rynku antywirusów jak dziś. Jeżeli będzie odpowiednio dużo smartfonów na rynku a będzie - trend jest nieubłagany - to i będą wirusy, lepsze gorsze ale będą. Zacznie się opłacać je robić. I tak to oto mijają cudowne lata bez wirusów. To że dziś ich prawie nie ma to prawda, ale wiemy jak to jest, zaraz się jakiś chętny znajdzie żeby to i owo przetestować. Zatem moim zdaniem należy się oswajać z myślą o antywirusie w tel i za bardzo się tym nie przejmować.

Dodaj swoją opinię