Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zakup biletów w aplikacji moBILET szybszy dzięki Blikowi

Zakup biletów w aplikacji moBILET szybszy dzięki Blikowi

msnet 18 Stycznia 2018 09:52

3 1

blik logo

Użytkownicy aplikacji moBILET mogą już korzystać z płatności "jednym kliknięciem", czyli tak zwanym One Click BLIK.

Aplikacja mobilna moBILET pozwala płacić za parkowanie oraz przejazdy komunikacją publiczną w ponad 150 miejscowościach w Polsce. Teraz można znacznie skrócić czas potrzebny na dokonanie zakupu, dzięki dodaniu funkcji One Click BLIK.

Aby z tego skorzystać, należy na początku zdefiniować Blika jako źródło płatności w ustawieniach aplikacji moBILET. Operację potwierdzimy przelewając przy pomocy Blika kwotę 1 zł na rzecz operatora aplikacji i zapamiętując moBILET jako zaufany sklep w aplikacji mobilnej naszego banku. Po weryfikacji użytkownika, pieniądze zostaną automatycznie zwrócone na konto. Teraz wystarczy ustawić Blika jako domyślne źródło płatności i gotowe. Przy wykonywaniu transakcji kupna biletów albo uiszczania opłaty parkingowej Blikiem, zostaniemy poproszeni przez aplikację banku tylko o potwierdzenie płatności.

blik w mobilet
Rozszerzenie formy płatności w naszej aplikacji o One Click BLIK to kolejny krok w tworzeniu funkcjonalnego, a zarazem intuicyjnego rozwiązania dla użytkowników. Już dziś widzimy coraz większe zainteresowanie Polaków płatnościami mobilnymi, a co za tym idzie konieczność dostarczania zaufanych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Polskim Standardem Płatności zaowocuje dużą liczbą zadowolonych klientów - powiedział Andrzej Ankudo-Jankowski, dyrektor Mobile Traffic Data, operatora aplikacji moBILET.

Zaktualizowana aplikacja moBILET dostępna jest w sklepach Google Play (system Android) i App Store (system iOS).

M-commerce to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się trendów w świecie online. Z danych E-commerce Nation, jednego z największych branżowych portali tego typu na świecie wynika, że ten segment rośnie około 15%. każdego roku. Do 2020 roku zakupy mobilne będą odpowiadać za 45% wszystkich globalnych przychodów z e-commerce. Podążając za tym trendem, chcemy aby coraz więcej klientów aplikacji mobilnych miało szansę płacić w nich Blikiem za usługi. Jesteśmy przekonani, że metoda One Click BLIK szybko upowszechni się wśród użytkowników moBILET ze względu na wygodę i szybkość realizowanych płatności - powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Zobacz: Blik dostępny w banku BGŻ BNP Paribas

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności     

w sumie: 6
 • 0

  1.  2018-01-18 12:00:52

  Dobre jest też to, że Blikiem można teraz ładować też samo konto moBilet.

 • 0

  2.  2018-01-18 12:03:21

  A jakie jest bezpieczeństwo płacącego ? Niedawno w mBanku klient stracił pieniądze przez operatora i apkę do płatności mobilnych.

 • 0

  3.  2018-01-18 12:42:28

  właśnie dzisiaj w Orange nie działał blik - ale juz w mBanku tak... ciekawe..

 • 0

  4. ~Arogancki Kloszard  2018-01-18 12:43:36  host: rev82.gisz.net.pl

  @3
  O tak... ciekawe...

 • 0

  5.  2018-01-18 13:04:17

  no właśnie - skoro Orange obsługuje mBank

 • 0

  6.  2018-01-18 14:09:19

  Z perspektywy bezpieczeństwa problemem jest to, że na tym samym urządzeniu wykonuje się transakcję i akceptuje płatność. Ale kto by się tym przejmował...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-123-74.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet