Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaktualizowana strategia TP w lutym

Zaktualizowana strategia TP w lutym

WitekT 28 Października 2009 15:30

0 0

Telekomunikacja Polska, która zapowiadała przedstawienie strategii po wynikach III kwartału, w związku z zawartym niedawno porozumieniem z UKE aktualizuje ten dokument i chce go zaprezentować w połowie lutego przyszłego roku - poinformował Maciej Witucki, prezes spółki.

Dotychczas obowiązująca strategia, której podstawowe założenia prezentowaliśmy w tej wiadomości, obejmowała okres do końca 2010 roku. Teraz, z racji podpisania porozumienia z UKE zmieniło się otoczenie biznesowe i wiele założeń.
Po podpisaniu porozumienia z UKE nasz plan, który przygotowaliśmy, jest aktualizowany. Po porozumieniu z UKE, które wnosi nowe elementy pozytywne do rozwoju naszej spółki i rynku, chcemy spokojnie je zintegrować z naszymi średnioterminowymi planami, łącznie z szansami na rozwój przychodów, z pełnowymiarowymi inwestycjami - powiedział Witucki.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Maciek  2009-10-28 17:00:21  host: dpa48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak już została podpisana ugoda z UKE to trzeba też zmienić strategie działania. Trzeba wygospodarować kase na inwestycje.

  • 0

    2. ~pisarczyk  2009-11-03 21:21:51  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    kase wygospodarowac trzeba tez i na to:::) PAP pisze (28.10.1009): TP spodziewa się pierwszej decyzji sądu w sprawie DPTG do końca 2009 roku Telekomunikacja Polska do końca 2009 roku spodziewa się decyzji Sądu Arbitrażowego w sprawie pierwszego okresu roszczenia DPTG wobec telekomu - podała spółka w raporcie kwartalnym. "Ocenia się, że decyzja Sądu dotycząca pierwszego okresu zapadnie w 2009 roku" - napisano. "Spółka zdecydowanie kwestionuje zarówno podstawę powyższego powództwa, jak i kwotę roszczenia DPTG. Spółka przedstawiła Sądowi odmienne od DPTG stanowisko oparte na treści i intencjach umowy. Zarząd dokonał właściwego, zdaniem zarządu, szacunku rezerwy na ryzyko związane z omawianym sporem, co zostało poparte opiniami zewnętrznych doradców prawnych i innych ekspertów. Nie ujawniono informacji o wysokości rezerwy, gdyż zdaniem zarządu spółki mogłoby to wpłynąć na rozstrzygnięcie toczącej się sprawy" - dodano. TP i DPTG spierają się od 2001 roku o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon połączenie światłowodowe. Według kontraktu, część zapłaty będzie miała formę części dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji. Strony nie zgadzają się co do kalkulacji tego przychodu. W połowie 2008 roku Sąd Arbitrażowy postanowił rozdzielić roszczenie na dwa okresy i wydać w pierwszej kolejności rozstrzygnięcie co do określenia praw DPTG dla okresu od lutego 1994 roku do czerwca 2004 roku. Główna kwota roszczenia DPTG za ten okres wynosi około 370 mln euro, a odsetki od tej kwoty wynoszą, według kalkulacji DPTG, około 300 mln euro. Wcześniej łącznie DPTG domagało się za okres do 2007 roku 840 mln euro bez odsetek.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-31-188.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet