Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zakończyła się "regulaminowa" kontrola UKE w PTC

Zakończyła się "regulaminowa" kontrola UKE w PTC

WitekT 10 Kwietnia 2007 16:29

0 0

Zakończyła się kontrola UKE przeprowadzona w PTC w związku ze zmianami w regulaminie świadczenia usług przez operatora.

Jak udało się dowiedzieć TELEPOLIS.PL, w wyniku kontroli UKE uznało, że PTC naruszyła art. 59 ust. 2 Prawo Telekomunikacyjnego. Obecnie przygotowywane są zalecenia pokontrolne, w których PTC zostanie wezwana do usunięcia nieprawidłowości lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień, na które telekom będzie miał 30 dni. Jeżeli PTC nie dotrzyma terminu, prezes UKE będzie miał prawo nałożyć na firmę karę.




Nie wiadomo jeszcze jak będą brzmiały zalecenia UKE, jednak jedną z możliwości może być nakazanie ponownej wysyłki regulaminu wraz z informacją o możliwości bezszkodowego rozwiązania umowy. Wnioski powinny być przekazane PTC w ciągu dwóch tygodni.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 95
  • 0

    76. ~bad_saint  2007-04-11 15:43:19  host: 195.205.221.230

    Powiem krótko dostałem też pismo z karą takie jak Tomasz. Era ma nas w d......

  • 0

    77. ~ToMi  2007-04-11 16:00:56  host: 90-156-8-16.as.kn.pl

    taka odpowiedz uzyskal moj znajomy od Ery na dwa zloznone do nich pisma...i bylo wyraznie w nich wyraznie zaznaczone ze umowe chce rozwiazac w trybie natychmiastowym...jak widac takie jest stanowisko Ery wiem tez ze od reki moze przejsc na tak taka bez zadnych konsekwenji...

  • 0

    78. ~  2007-04-11 16:53:59  host: 87-205-53-205.adsl.inetia.pl

    Wy nie rozumiecie co piszecie: co to znaczy chce? Co wy za glupoty w tych pismach piszecie? W pismie sie pisze, ze nie prosi sie o natychmiastowe rozwiazanie umowy tylko, ze wypowiada sie umowe ze wzgledu na brak akceptacji regulaminu! Checi to za malo. Trzeba jasno precyzowac swoje zadania. Ustawa daje mozliwosc nie 'proszenia' operatora o roziwazanie umowy ale daje prawo 'wypowiedzenia' umowy ze wzgledu na brak akceptacji nowego regulaminu: wiec wypowiadajcie a nie proscie! MEGA LOL. I zadne terminy wypowiedzenia tu nie obowiazuja. Ustawa pisze o jakichs terminach wypowiedzenia?

  • 0

    79. ~zibi  2007-04-11 16:57:16  host: ajq202.internetdsl.tpnet.pl

    78 : 14 dni od daty otrzymania pisma.

  • 0

    80. ~ToMi  2007-04-11 17:06:20  host: 90-156-8-16.as.kn.pl

    W pismie bylo zadanie:)ja sie zle wyrazilem tutaj:)

  • 0

    81. ~ToMi  2007-04-11 17:13:01  host: 90-156-8-16.as.kn.pl

    Przepraszam za blad post wyzej...oczywiscie...RZadzanie...

  • 0

    82.  2007-04-11 18:22:34

    78. - ja jeszcze inaczej powiem... każda ze stron ma prawo ŻĄDAĆ tego co jej się należy od drugiej strony umowy ;-) Nie składać prośbę o rozpatrzenie reklamacji a występować z żądaniem jej rozpatrzenia! No ale widać młodzież odziedziczyła po rodzicach komunistyczne formy pisania podań i próśb do urzędów... Kiedyś spotkałęm się z początkiem podobnego... Łaskawie prosze... (pracowałem kiedyś w admnistracji rządowej) ;-) Tak co do okresów wypowiedzeń kodeks cywilny mówi o okresie wypowiedzenia (określa się to w umowie). To w przypadku "zwykłego" wypowiedzenia. Natomiast nie wiem jak w przypadku wypowiedzenia w wypadku jednnostronnej zmiany regulaminu czy ogólnie warunków umowy. Czy okres wypowiedzenia się uwzględnia czy z dniem złożenia wypowiedzenia umowa traci moc? Nie wiem.

  • 0

    83. ~s  2007-04-11 18:36:00  host: staticline22514.toya.net.pl

    Otrzymałem pismo a w nim 1800zł kary, i 14 dni na zastanowienie się.

  • 0

    84.  2007-04-11 18:47:42

    hmmm... łaskawcy 14 dni dają - ciekawe w oparciu o jakie regulaminy i inne przepisy? A jeśli nie to co?

  • 0

    85. ~  2007-04-11 23:30:15  host: 87-205-53-205.adsl.inetia.pl

    Jakie 14 dni od otrzymania pisma? Skad wy macie taka logike? Do jakich szkol chodziliscie? Okres wypowiedzenia nie traci mocy dlatego, ze prawo wypowiedzenia daje nam ustawa a skoro ustawa to nie moze byc tak, ze prawo dostajemy z ustawy a stosujemy sie do zapisow z regulaminu. Ustawa mowi konkretnie: ze powiadomienie o zmianie regulaminu ma byc PRZED a nie PO dokonaniu zmian z uprzedzeniem co najmniej 1 okresu rozliczeniowego, ktory w ERZE wynosi 1 miesiac. Ustawa naklada obowiazek poinformowania klienta o jego prawie. Jesli operator mataczy, SWIADOMIE lamie ustawe powolujac sie na uzupelnienie (zgadzam sie, mozna to traktowac jako uzupelnienie regulaminu tylko, ze akurat to uzupelnienie zmienia jednoczesnie regulamin. Zatem uzupelnienie nie wyklucza zmiany) - moze miec pretensje do siebie samego. Bo wam powiem jak powinno byc: logiczna rzecza jest, ze jak nie akceptujesz regulaminu - od momentu, gdy on obowiazuje, nie mozesz korzystac z uslug operatora. To jest proste i logiczne. Nowe zasady - alob je akceptujesz, albo nie. A ERA postawila klientow przed faktem dokonanym. Jako pierwsza zlamala ustawe o prawie telekomunikacyjnym wiec powolywanie sie przez ERE na jakiekolwiek terminy z umowy, dotychczas obowiazujacego regulaminu jest bezpodstawne. I to kazdy sad przyzna. Jak rezygnowalem z TPSA - gosc mi nawet w BOku powiedzial, ze rezygnacja musi byc na dzien przed wejsciem nowego regulaminu. Bo ianczej to byloby nielogiczne. I mial racje

  • 0

    86.  2007-04-12 09:07:18

    85. ustawa (KC) daje prawo wypowiedzenia - owszem, ale okres wypowiedzenia jest już określony w umowie. Poza tym, zdaje się nie jesteś w temacie - 14 dni dotyczy zupełnie czego innego - nie wypowiedzenia ;-)

  • 0

    87. ~  2007-04-12 09:17:19  host: inet20908na-0.eranet.pl

    od otrzymania pisma jest MINIMUM 30 DNI, zobaczcie na stronie UKE

  • 0

    88. ~gostek  2007-04-12 09:36:12  host: nat-tar.aster.pl

    Ja wziąłem Ere "pod włos" i napisałem do nich, że chciałbym uzupełnić naszą umowę. Odpisali mi że jest to niemożliwe i że nie dokonuje się uzupełnień umowy w trakcie jej trwania. Ale numer !!! Sami sobie zaprzeczają

  • 0

    89. ~goq  2007-04-12 09:39:45  host: 87-205-239-124.adsl.inetia.pl

    http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id =168&news_id=1946&layout=3&page=text :D

  • 0

    90.  2007-04-12 09:49:38

    87. następny... jasne, ze 30 dni, ale tu nie chodzi o okres wypowiedzenia czy termin poinformowania klienta przez wejściem w życie regualminu... Rozmawialiśmy o wyznaczanych przez Erę terminach na potwierdzenie decyzji o wypowiedzeniu umowy ;-) I to 14 od daty korespondencji - zatem może się okazać, ze nawet doręczenie może być po tej dacie! I co wtedy? Abstrahuję od sprawy "groźby" Ery, że w razie nie zajęcia stanowiska w wyznaczonym terminie, klient poniesie KARĘ!! Tylko dlatego, że im się wydaje, że działają zgodnie z ustawą - wszak "sytuacja prawna" abonenta nie ulaga zmianie, więc niech się ciągnie... Tyle, że Era w swej mądrości nie przytoczyła przepisu prawnego, który mówiłby, że taka zmiana, która nie powoduje zmiany "sytuacji prawnej" automatycznie pozbawia prawa do wypowiedzenia umowy z tego powodu ;-)

  • 0

    91.  2007-04-12 09:53:15

    I jeszcze jedno - jeśli już trwa przepychanka słowna czy uzupełnienie to zmiana albo odwrtonie ;-) Ustawa mówi o braku akceptacji zmian w regulaminie, Era natomiast w swoich pismach do abonentów pisze o braku zgody na ich wprowadzenie... Pomięzy akceprtacją a zgodą, w moim rozumieniu jest spora różnica proszę Państwa Mądrych z Ery ;-) Dlatego więc zmieńcie ten zapis bo jest to kolejna próba wymuszenia określnego postępowania poprzez kłamstwo zwykłe ;-)

  • 0

    92.  2007-04-12 10:07:59

    No właśnie - Era niech lepiej weźmie się do roboty i przeanalizuje cały swój regulamin, czy jest zgodny z nową ustawą :-) Chyba jako jedyny operator tego nie zronbiła i ma on braki w stosunku do wymagań ustway (no ale przecież zaraz kancelaria prawna powie, ze jak nie ma w regulamiie to obowiązują przepisy ustawy - tyle, że gdzie w ustawie jest adres i siedziba operatora sieci Era?) albo wręcz zapisy w nim są sprzeczne z ustawą (tutaj też pewnie powie kancelaria, że jeśli tak jest to mają pierwszeństwo przepisy ustawy). Można i tak. Tyle, że zaraz nasówa mi się pyttanie - co z polityką informacyjną Ery, która chce odciążyć klientów od czytania ustaw i rozporządzeń przenosząc je do regulamiu?? ;-D

  • 0

    93. ~Cmax7  2007-04-13 22:07:39  host: aakw155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam! Mam pytanie dotyczące zerwania umowy z Erą. Konkretnie to chciałbym ją zerwać i podpisać na warunkach nowej promocji i z nowym telefonem. Orientuje się ktoś czy jest taka możliwość? Pozdrawiam!

  • 0

    94. ~nomak  2007-04-16 14:11:19  host: aais56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sam jestem ciekaw jak się to wszystko skończy... Szkoda, że mimo wszystko jest tak mało rzetelnych informacji o tej sytuacji - wszystkie portale cytują te same artykuły. Nikt sobie nie zadał trudu by tę sytuację ocenił rzetelnie jakiś prawnik. A swoją drogą ciekawe ile to kosztuje PTC by o tym temacie było w miarę cicho [nie licząc kilku artykułów w gazetach]. Mnie zastanawia jeszcze co innego - przyjmijmy, że PTC nie zastosuje się do zaleceń UKE, dostanie karę - przecież dla nas to i tak bez znaczenia - nawet gdyby psim swędęm PTC nawet tę karę wpłaciło... Brak mi jednoznacznej informacji - czy stanowisko UKE jest wiążące, czy też jest to tylko opinia, która w sądzie, nie będzie argumentem żadnym.

  • 0

    95. ~grv  2007-04-17 15:16:12  host: 155-tar-5.acn.waw.pl

    niech ogarna Orange bo to co robia z moim rachunkiem to kpina jakas. strasznie mnie irytuje to.

Dodaj swoją opinię