Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zakończenie budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej

Zakończenie budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej

orson_dzi 1 Grudnia 2015 10:43

3 1

Konsorcjum Orange Polska i Integrated Solutions zakończyło drugi, ostatni etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. Łączna wartość projektu złożonego z dwóch części (ŁRST1 i ŁRST2) to ponad 75 mln zł.

W ramach konsorcjum wybudowaliśmy sieć w technologii światłowodowej, która umożliwia świadczenie usług mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz jednostkom administracji publicznej. To inwestycja, która niewątpliwie przyniesie wiele długofalowych korzyści całemu województwu - mówi Tomasz Stokowiec, dyrektor rynku ICT, Integrated Solutions.

Pierwszy etap projektu został oddany w 2014 roku. Obejmował budowę sieci teleinformatycznej na potrzeby własne województwa, łączącej węzły zlokalizowane w ośmiu powiatowych placówkach medycznych. Nowo wybudowana sieć będzie również wykorzystywana dla potrzeb telemedycyny, e-zdrowia oraz będzie stanowiła podstawę dla sieci WiFi na terenie szpitali.
Podczas drugiego etapu rozbudowano sieć szerokopasmową w południowej części województwa łódzkiego, wyznaczając 5 węzłów szkieletowych i 8 węzłów dystrybucyjnych, m.in. w Wieruszowie, Wieluniu, Pajęcznie, Radomsku i Opocznie. Do oddanej jesienią 2015 roku sieci mogą podłączać się lokalni dostawcy internetu, świadczący usługi dla mieszkańców.

Dzięki funduszom unijnym udało się w Łódzkiem oddać do użytku blisko 1200 km światłowodów. W skali kraju, jesteśmy jednym z niewielu województw, które zdążyło zrealizować projekt w terminie. Wiele regionalnych sieci wciąż jest w budowie i nie zostaną zakończone do końca roku. Mamy z czego być dumni - mówi Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Źródło tekstu: Integrated Solutions     

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Mamuniuu  2015-12-01 11:05:10  host: ip-2.85-194-240-13.net.eco.atman.pl

  A "WSS" kopią, kopią i kopią... W Wielkopolsce nigdy nie skończą.

 • 1

  2.  2015-12-01 11:41:22

  Kolejna inwestycja w stylu jak na siłę wydać kasę z UE a przy okazji dać zarobić znajomym królika ;) Z tym podłączaniem lokalnych ISP wcale nie jest tak kolorowo, a żeby zrobić wifi w szpitalach nie trzeba spółki córki Orange i 75 baniek.

 • 1

  3. ~Admin_Admin  2015-12-01 12:47:39  host: 80.50.144.134

  @2 pełna racja, a etap pierwszy kompletnie nietrafiona inwestycja na bazie radiolinii która okazała się kukułczym jajem z którym nie wiadomo co teraz zrobić. Ale to własnie o to chodziło żeby zapewnić sobie koryto jak się straci ciepła posadkę w Urzędzie Marsałkowskim

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet