Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zakazana reklama LG

Zakazana reklama LG

LuiN 4 Czerwca 2008 20:03

0 0

Brytyjska ASA (ang. Advertising Standards Authority) zakazała emisji reklamy jednego z ostatnich modeli telefonów LG.

Urząd regulacyjny wszczął alarm ze względu na pierwsze ujęcie, w którym kobieta siedząca w samochodzie bierze do ręki telefon. Zgodnie z brytyjskim prawem używanie telefonu podczas jazdy autem jest zakazane. Tym samym reklama została zdjęta.

Brytyjki odział LG tłumaczy, że ujęcie w aucie nie miało przywodzić na myśl wykonywania połączeń czy pisania SMS-ów. Miała to być kobieta, która marzy o tym, że telefon zabiera ją gdzieś indziej, rozwiązuje jej problemy itd. ASA nie dała się jednak nabrać podkreślając to, że kobieta stoi w korku, a więc ciężko mówić tu o neutralnym otoczeniu i nieużywaniu telefonu w aucie.




Specjalnie dla Was, zakazana reklama LG KF600:



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~mm  2008-06-04 20:08:15  host: 212.160.172.70

    No i kilka funtów poszło w błoto

  • 0

    2. ~  2008-06-04 20:14:29  host: ip-89-174-40-191.multimo.gtsenergis.pl

    Na biednego nie trafilo ;-P Poza tym w odroznieniu od wlasciciela IP 212.160.172.70 LG nie budzi zlych skojarzen ;-)

  • 0

    3.  2008-06-04 20:18:28

    A czepiacie się, że u nas zdejmują reklamy z błahego powodu ;)

  • 0

    4. ~krępak  2008-06-04 20:38:41  host: nat-224-245.man.bydgoszcz.pl

    jasne zabiera ja gdzioes indziej! jak tą panią buciki :) http://www.youtube.com/watch?v=7vGJR8dM3XI

  • 0

    5.  2008-06-04 21:21:01

    U nas nikt się takimi zakazami nie przejmuje i w filmach nawet policjanci łamią prawo używając telefonu podczas jazdy samochodem ;(

  • 0

    6.  2008-06-04 21:34:41

    a swoją drogą, jak stanowi prawo? Czy zakazana jest rozmowa przez telefon w samochodzie, czy przypadkiem podczas jazdy samochodem? Bo jak stoję w korku to jadę czy stoję? Kiedyś to się widywało jak panowie jeden czy drugi w korku czyta gazetę w samochodzie, to chyba groźniejsze.

  • 0

    7.  2008-06-04 21:35:15

    a jadąc na rowerze można rozmawiać przez komórkę? Bo prawo chyba nie zabrania? :-)

  • 0

    8.  2008-06-04 21:48:26

    @r, Prawo o ruchu drogowym zabrania KIERUJĄCEMU pojazdem (rower to też pojazd) korzystania z telefonu PODCZAS JAZDY. Kiedy stoisz w korku to mimo tego, że stoisz to jedziesz. Nie można w takim wypadku mówić o zatrzymaniu lub postoju, bo Twoje zatrzymanie wynika z warunków i przepisów ruchu drogowego.

  • 0

    9.  2008-06-04 21:54:14

    #8: dzięki za wyjaśnienia, będę się strzegł ;-)

  • 0

    10. ~Bartek  2008-06-04 21:55:17  host: ip-89-174-118-123.multimo.gtsenergis.pl

    #2, a ty to masz jakąś manię, że sprawdzasz IP ludzi wchodzących na tą stronę?

  • 0

    11. ~pietras  2008-06-04 22:36:55  host: public-gprs37023.centertel.pl

    Bartek a co tu sprawdzac? wszystko jest widoczne

  • 0

    12. ~Hose  2008-06-04 23:59:33  host: 194.39.141.10

    Klusek: jeśli stoje to też jadę? kiedyś stałem pod Berlinem w 3h korku, właściwie nie przejeżdzając nawet metra przez jakieś 30minut + wygaszony silnik, wtedy w/g przepisów też jechałem?

  • 0

    13.  2008-06-05 00:13:18

    @Hose, nie wiem jak to wygląda w Niemczech, ale wg. obowiązujące w Polsce prawa o ruchu drogowych o zatrzymaniu lub postoju można mówić wtedy kiedy te zatrzymanie lub postój nie jest spowodowane warunkami panującymi na drodze lub przepisami ruchu drogowego, więc jeśli stoisz w korku lub na światłach to dalej jesteś kierującym, który kieruje pojazdem a co za tym idzie stojąc na światłach czy w jakimś korku i rozmawiając przez telefon nie korzystając z zestawu głośnomówiącego teoretycznie możesz zostać ukarany mandatem.

  • 0

    14. ~luk  2008-06-05 02:12:15  host: krt.net.pl

    czyli jak stoję sobie autem przed na polu i czekam aż mi wybudują z przodu autostradę na euro2012 to jadę :)?

  • 0

    15. ~luk  2008-06-05 02:12:51  host: krt.net.pl

    ale składnię mam... :/ ale wiadomo o co chodzi ;]

  • 0

    16.  2008-06-05 02:19:20

    Nie, bo nie jedziesz po drodze tylko stoisz w polu, a poza tym zatrzymanie wynika z Twojego widzimisię a nie z warunków na drodze czy z przepisów.

  • 0

    17. ~teleworker  2008-06-05 02:35:18  host: acy18.internetdsl.tpnet.pl

    Tak właśnie tegu;uje / dteruje się rymkiem w eurpoie ;))

  • 0

    18.  2008-06-05 09:32:45

    to jest wlasnie cala unia, w stanach zreszta podobnie, jak mozna wygrac proces bo w instrukcji nie bylo napisane, zeby nie wsadzac kota do mikroweli ... brak zdrowego rozsadku ... co z tego ze w przepisach jest jak jest, przeciez nie stwarza sie zadnego zagrozenia wysylajc sms'a stojac w korku

  • 0

    19. ~jojo  2008-06-05 12:09:28  host: efk42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stwarzasz zagrożenie, bo w każdej chwili możesz ruszyć... Trochę zdrowego rozsądku. ;-)

  • 0

    20. ~KAREK  2008-06-05 15:18:11  host: aeij206.neoplus.adsl.tpnet.pl