Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Zadzwoń do mnie" w Play

"Zadzwoń do mnie" w Play

sirmark 17 Kwietnia 2008 16:36

1 1
Play uruchomił nową usługę Zadzwoń do mnie, która umożliwia poproszenie innej osoby o oddzwonienie bez ponoszenia kosztów.

Po wpisaniu kodu *120*numer telefonu# i zatwierdzeniu go zieloną słuchawką, użytkownik przesyła na ten numer komunikat wyświetlany na ekranie telefonu z prośbą o kontakt. Ma on następującą treść: Zadzwoń do mnie! Numer [numer klient] prosi o telefon.

Usługa jest bezpłatna. Komunikat może byc wysłany do każdej sieci komórkowej w Polsce. Użytkownicy Play Karta i Nowa Play Karta mogą korzystać z usługi również w przypadku, gdy rozmowy wychodzące są zablokowane.

Źródło tekstu: Play     


Dodaj do:
w sumie: 58
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~wshk  2008-04-18 11:14:38  host: adg220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja z polaczenia na koszt odbiorcy korzystam bardzo czesto. Dokladniej uzywa go moja dziewczyna a ja oddzwaniam do niej i tyle. Magia *550 i trzy po trzy w popie. (tak btw to zaladowalem za 50zl, 50zl gratis do orange daje mi ponad 1600 minut na trzy miesiace, mi tam pasuje) Kazdemu wedle potrzeb.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~denis  2008-04-18 12:30:45  host: nat.mtk-tv.pl

    # 33 empireus,coś sie tak uczepił tej uslugi w play? że ludzie będą ją wykorzystywać w niecnych celach?Nie oceniaj ludzi po sobie.Uważasz że wiekszosć w play to oszuści i naciągacze?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41.  2008-04-18 12:44:28

    Usługa powstała w konkretnym celu a kiedy i po co z niej korzystać to już jest wola użytkownika.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~humm  2008-04-18 15:35:48  host: 213.25.189.50

    zgadzam sie z przedmowca, usluga moze sie czasem przydac jesli nie mamy nic na koncie a trzeba sie z kims pilnie skontaktowac.. wiadomo ze nie bedziemy z tego notorycznie korzystac ale zdarzaja sie sytuacje w ktorych napewno niejednemu to sie przyda.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~nick  2008-04-18 18:43:38  host: cbh13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co wtedy gdy jeden bez mozliwosci wykonywania wychodzacych wysyła taki komunikat drugiemu ktory tez nie ma mozliwosci wychodzacych? O tym juz plej nie pomyslal.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~denis  2008-04-18 20:57:17  host: nat.mtk-tv.pl

    # 43 a jak ktoś kto nie ma telefonu chce zadzwonić do kogoś kto też nie ma telefonu,to co wtedy? o tym play też nie pomyślał!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~tymis  2008-04-18 22:30:25  host: user32.195.udn.pl

    A może coś takiego? Osoba bez możliwości wykonywania wychodzących wysyła "strzałki" osobie, która też nie ma możliwosci wychodzących. Ale uwaga, "długa" strzałka to kreska a "krótka" strzałka to kropka w alfabecie Morse'a. W ten sposób dwie osoby bez możliwości wychodzących prowadzą normalny dialog o ile znają alfabet Morse'a :-) Sama usługa "zadzwoń do mnie" jest jak każda inna, jest zapotrzebowanie to jest i usługa. Widzę analogię między taką usługą a kupowaniem taniego wina na kreskę. Ktoś chce (szybko) zadzwonić a nie ma za co i ktoś chce się (szybko) napić i nie ma za co...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~jojo  2008-04-18 22:33:36  host: efj69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale ja w ogóle nie rozumiem ludzi, którym ta usługa nie odpowiada. Cytując (wyjątkowo) wlo ;-) : "nie ma obowiązku korzystania". Rozumiem, gdyby operator zmuszał mnie do skorzystania z jakiejś nieodpowiadającej mi usługi, ale NIE robi tego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~  2008-04-19 13:03:44  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    Przecież pierwsze zdanie tego artykułu jest nieprawdziwe!!! Zdanie "Play uruchomił nową usługę Zadzwoń do mnie, która umożliwia poproszenie innej osoby o oddzwonienie bez ponoszenia kosztów" oznacza nic innego, tylko że w ramach tej usługi oddzwonienie nic nie kosztuje, a to nie jest prawdą! Otwarte pozostaje pytanie, czy to autorzy promocji nie potrafią poprawnie sformułować zdania po polsku (bo oryginalne sformułowanie jest wzięte ze strony Playa), czy też marketoidzi zatracili już wszelkie hamulce powstrzymujące ich przed kłamaniem w żywe oczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~denis  2008-04-19 15:42:16  host: nat.mtk-tv.pl

    #47 za darmo jest wyslanie prośby o oddzwonienie, 46 osób piszących posty zrozumiala poprawnie, 47 -ma już nie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~  2008-04-19 18:30:57  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    @48 denis: Jeśli faktycznie 46 osób zrozumiało, że to prośba o oddzwonienie jest za darmo, to bardzo źle świadczy o wykształceniu tych osób! Zdanie miałoby takie znaczenie jak piszesz, gdyby brzmiało: "Play uruchomił nową usługę Zadzwoń do mnie, która bez ponoszenia kosztów umożliwia poproszenie innej osoby o oddzwonienie" - czujesz różnicę pomiędzy tymi dwoma zdaniami? Niestety, czytanie bryków zamiast książek, matura bez matematyki itp. zmiany w nauczaniu młodzieży doprowadziły do tego, że ludzie nawet na piśmie nie potrafią precyzyjnie sformułować swoich myśli.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~denis  2008-04-19 19:30:44  host: nat.mtk-tv.pl

    #49 nie wnikając w gramatyke ,bo być może sformułowanie moglaoby być klarowniejsze,to jednak play wyrażnie pisze o usludze ,a nie o jakiś darmowych rozmowach...to jest usługa darmowego powiadamiania . Myśle ze te 46 osób jednak pomyślało logiczniej niż Ty ,chociaż przyznaje czytając literalnie można bylo to tak zrozumieć.Mam jednak nadzieje ze marketingowcy playa nie zrobili tego celowo by wprowadzić w bład klientów.A nawet jeżeli tak , no to sam widzisz zamysł nie udał sie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51. ~  2008-04-19 21:49:42  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    To nie jest kwestia gramatyki, lecz kwestia logicznej budowy zdania! I dokonując logicznego rozbioru przedmiotowego zdania, dla każdego kto ukończył chociaż kilka klas szkoły średniej nie powinno być wątpliwości, że określenie "bez ponoszenia kosztów" dotyczy ODDZWONIENIA, a nie czegokolwiek innego. Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, to zastanów się, jak powinno wyglądać zbudowane z tych samych słów zdanie informujące, że to właśnie oddzwonienie jest darmowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~denis  2008-04-19 22:19:16  host: nat.mtk-tv.pl

    #51 odnosisz swoje wypowiedzi do pojedyńczego zdania ,ja do całosci informacji do jej logiki...Wyrażnie pisze:"Usluga jest bezpłatna,komunikat może być wysłany do każdej sieci..."sugeruje to, może niezbyt dobitnie ,że "bezpłatność" dotyczy własnie tego komunikatu. Poza tym w jaki sposób play może wpływać na to żeby rozmowy z obcych sieci byly dla dzwoniących bezpłatne?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~jojo  2008-04-19 22:19:36  host: efn81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    51 - I po co ta "nerwacja". To portal dla raczej "średnio" inteligentnych / świadomych użytkowników, pasjonatów komórek. Tu raczej nie wchodzą (tak jak do punktu sprzedaży sieci) ludzie z ulicy, którym zależy jedynie na telefonie i tanich połączeniach, a resztą niech się "zajmą" pracownicy punktu sprzedaży. To tak samo chyba nie jest portal dla wielbicieli naszego pięknego języka polskiego. Być może na takim portalu byłby to rażący i często komentowany bubel gramatyczny. Ale tutaj... ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~rosół  2008-04-24 11:36:43  host: nat-tor2.aster.pl

    hej bo mają projekt zarobienia na połączeniach do ich sieci i pragną nadzorcom pokazać że tak super popularne jest dzownienie do sieci play proste, zadne tam super produkty umówmy się ale sposob na ruch na kablach

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55. ~balvan  2008-04-25 15:01:05  host: dqj63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mnie nowa taryfa play skutecznie zniechecila do korzystania z ich uslug, moim zdaniem zachowali sie poprostu nie fair. mieli nie dzielic a tu prosze wszystko idzie w kierunku generowania ruchu wewnatrz sieci a kto mysli o potrzebach klientow?!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56. ~lee99  2008-04-25 20:21:45  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    @balvan :) juz pisałem o tym :D poprostu cięcie kosztów i tyle :P warunki w nowej play kacie prawie jak w orange :P hehe brak bonusów za doładowanie oraz zbieraj minety tylko w sieci i na stacjonarne :) całe szczęście że mam starą poczciwą play karte ufff

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57. ~  2008-04-27 08:28:24  host: 67.159.54.24

    Halo, przeciez do pleja nikt bnie dzwoni :D