Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaczyna się od nowa - ET uważa się za właściciela udziałów w PTC

Zaczyna się od nowa - ET uważa się za właściciela udziałów w PTC

WitekT 19 Stycznia 2007 14:59

0 0

Elektrim Telekomunikacja po decyzji Sądu Najwyższego z 18. stycznia zapowiada, że podejmie działania, by odzyskać faktyczną kontrolę nad 48% udziałów w PTC. ET uważa się za właściciela tego pakietu. Z kolei Elektrim podkreśla, że decyzja sądu została podjęta ze względów formalnych.

Bardziej szczegółowo o wyroku SN w sprawie uznania na terenie Polski wyroku Arbitrażu w Wiedniu pisaliśmy w tej wiadomości.




Sąd Najwyższy zwrócił uwagę na formalne uchybienia, np. takie, iż podczas posiedzenia w Sądzie Okręgowym mimo wymiany przewodniczącego składu sędziowskiego wyrok zapadł jeszcze na tej samej rozprawie. Ponadto według sądu Elektrim Telekomunikacja powinien być uczestnikiem, a nie jedynie interwenientem podczas postępowania w sprawie o uznanie wyroku.

Po wyroku Vivendi zapowiedziało też, że będzie kontynuowało wszystkie postępowania mające na celu obronę praw spółki w odniesieniu do udziałów w PTC - także w innych krajach takich, jak Francja, Szwajcaria oraz Wielka Brytania i USA.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~poli  2007-01-19 16:41:49  host: 3.212.200.89.otvk.pl

    A niech się uważa, ciekawy jestem kiedy ta kłótnia "kto ma wiekszego" się skończy. Ja w kazdym razie już nie przedłuże umowy z erą, mam ich dość zasięg nie zwiąksza się od lat,usługi stoją w miejscu od 4 lat marketingu nie ma wogóle, przecież to wszystko jest żenujące. W każdym razie zastanawiam sę teraz tylko orangutan, plus czy p4 ale jeszcze poczekam umowę mam do września.

  • 0

    4. ~D  2007-01-19 16:43:35  host: 80.51.255.150

    Ło jezu... JA CHCE T-MOBILE, a nie Erę, a broń panie Boże Vivendi, wystarczy że kontroluje Cyfrę+ jeszcze mu mało!?!?!?!

  • 0

    5. ~zicc  2007-01-19 17:09:41  host: 76-36.idc.net.pl

    Elektrim i DT zakładały razem PTC w 1996 r. Trzy lata później - wbrew woli DT - Elektrim skupił udziały operatora od pozostałych polskich właścicieli. Elektrim i DT rozpoczęły spór, z czego skorzystało Vivendi, proponując polskiej firmie współpracę. Elektrim wniósł udział PTC do Elektrimu Telekomunikacji, którego udziały kupiło Vivendi. Kiedy w 2003 r. kontrolę nad Elektrimem przejął Zygmunt Solorz-Żak, sojusze się odwróciły. Elektrim - znów we współpracy z DT - doprowadził do wyroku sądu arbitrażowego, który uznał przeniesienie udziałów do ET za niebyłe. Tym samym Vivendi zostało na lodzie - z udziałami w ET, za które zapłaciło 1,2 mld dolarów.

  • 0

    6. ~tf  2007-01-19 17:13:06  host: chello083144102071.chello.pl

    koniec odcinka 2314 Era na Sukces...

  • 0

    7. ~beck  2007-01-19 17:27:19  host: 239.85-237-183.tkchopin.pl

    ***zicc - dokladnie opisales caly przebieg operacji zwanej wydymaniem jednych przez drugich. spor toczyl sie o to ze DT nie wyprzedzilo Elektrimu. Zastanowcie sie czemu Solorz przejal firme ktora byla bankrutem? bo wiedzial ze uda mu sie wydymac vivendi bo polska to kraj kolesi i lapowkarzy.normalnie w rosji kazdy dostal by kulke w lep i po sprawie. hahaha

  • 0

    8. ~  2007-01-19 17:44:31  host: cre207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy sprawa się przedawni?

  • 0

    9.  2007-01-19 18:46:50

    off topic * Pani Ania S. czyta telepolis ;) http://annastrezynska.blog.onet.pl ;)

  • 0

    10.  2007-01-19 19:14:08

    literowka, drugi akapit: Bardziej >>szczegółówo

  • 0

    11.  2007-01-19 19:17:48

    ravel: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    12.  2007-01-19 20:02:18

    WitekT: tak sie zastanawiam czy akurat przypadkiem czytalem komentarze czy moze masz jakis panel, gdzie zbieraja sie wszystkie komentarze?? :P

  • 0

    13. ~dt  2007-01-19 20:06:38  host: wap.plusgsm.pl

    to jest Niekonczaca sie opowiesc :) Czyzby marzenia o rebrandingu sie oddalaly?

  • 0

    14.  2007-01-19 20:07:28

    ravel: jakbym miał czytać komentarze pod wiadomościami, to bym się zaklikał na śmierć. ;) Czytam w panelu administracyjnym w kolejności pojawiania się. ;)

  • 0

    15. ~nigel  2007-01-19 21:44:33  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    Pieniądze swoją drogą, ale nawet jak na biznes - Vivendi zachowuje się śmiesznie.

  • 0

    16. ~xyz  2007-01-20 11:32:45  host: rev-27.malnet.pl

    nigel: a skąd takie genialne myśli?

  • 0

    17. ~lol  2007-01-20 13:32:24  host: w3cache2.icm.edu.pl

    nie wymyślajcie i nie komentujcie tego bo to sprawy wewnętrzne firmy - nie waszej i nie macie nic do gadania i kij powinno was to obchodzić

  • 0

    18. ~nigel  2007-01-20 15:34:34  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    16: mysle, ze stąd, że w biznesie powinny obowiązywać takze inne reguły poza zyskiem. chociaż może podejście mam zbyt idealistyczne. 17: informacja podana chyba po to żeby ją skomentować =)

  • 0

    19. ~xyz  2007-01-20 21:00:55  host: rev-27.malnet.pl

    ja tylko pytam..a czemu śmiesznie? Bo Zeg ich wyrolował? Co w tym śmiesznego?

  • 0

    20. ~xyz  2007-01-20 21:05:12  host: rev-27.malnet.pl

    wyjaśnienie: Zeg to facet który: "nigdy nikomu nie szkodził a podpisał bo by nigdy inaczej 4 paszportów nie dostał":):)

  • 0

    21. ~jass  2007-01-21 11:08:29  host: bye179.internetdsl.tpnet.pl

    Ja tam się z tego cieszę gdyż szwabom oddala się wizja wprowadzenia swojej za...nej marki T-Mobile na polski rynek, chcieli by mieć w Polsce swój folwark niemieckie.........

  • 0

    22. ~Ant  2007-01-21 16:18:50  host: nat-9.net-serwis.pl

    lol - to nasza sprawa i to jak najbardziej - zwłaszcza nasza jako klientów firmy PTC.

Dodaj swoją opinię