Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaczyna się arbitraż

Zaczyna się arbitraż

WitekT 19 Kwietnia 2006 11:16

0 0

W wiedeńskim trybunale arbitrażowym rusza proces w sprawie akcji Polkomtela. Vodafone wyznaczył arbitra i czeka na analogiczny ruch ze strony duńskiego TDC, który działa w porozumieniu z polskimi akcjonariuszami.

Gdy obaj arbitrzy zostaną wybrani, kolejnym krokiem będzie wyznaczenie przewodniczącego. Arbitrzy mają na to kolejne 30 dni. Potem odbędą się przesłuchania stron, co powinno mieć miejsce w wakacje — wstępny harmonogram, który przyjął Vodafone, zakłada, że odbędzie się to w lipcu-sierpniu. Gdy przesłuchania się zakończą, sąd wyda orzeczenie.
Termin rozstrzygnięcia sporu w trybunale arbitrażowym uzależniony jest od różnych czynników. Wiele z nich jest niezależnych od zaangażowanych stron. Mamy nadzieję, że stosunkowo nieskomplikowana materia rozpatrywanego sporu doprowadzi do szybkiego rozstrzygnięcia — mówi rzecznik Vodafone.

Nie ma żadnego formalnego harmonogramu procesu arbitrażowego. Możemy jedynie potwierdzić, że Vodafone rozpoczął postępowanie arbitrażowe 10. marca. Na razie nie ustalono daty przesłuchań i trudno oszacować, kiedy proces będzie zakończony — ostrożnie podkreśla Henning Vest z TDC.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~bigman  2006-04-19 13:24:59  host: aab234.internetdsl.tpnet.pl

  A pozniej ludzie sie dziwia ze Orange ma najwiecej klientow. Nic dziwnego skoro najpierw w piaskownicy "Era" bili sie o wladze a za chwile zacznie sie rzucanie piachem w oczy w piaskownicy "Plus". Konkurencja bedzie miec "wojne domowa" a Orange dalej bedzie zyskiwac na rynku.

 • 0

  2. ~m  2006-04-19 14:46:15  host: nat-gts-1.tcz.vectranet.pl

  Orange buHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!! Wiesz pomimo sporu w erze jakoś jej dochodziło klientów a nie odchodziło. Mądrzy ludzie wybiorą Plusa albo Ere gdyż jak wiadomo jest najwiecej promocji oraz ofert. A orange zapewne będzie chwalił się tymi 3numerami(żal) aż do nieskończonosci...
  Współczuje klientom Oryndż naprawde nie wiedzą co tracą...

 • 0

  3.  2006-04-19 15:00:40

  panowie przeciez od dawna wiadomo ze Era ma najwiecej klientow - jako pierwsza polska siec przekroczyla 10 milionow klientow, potem dopiero byl orange - stosunkowo niedawno... era planuje na ten rok zdobyc 12 milionow klientow - ja im zycze jak najlepiej

 • 0

  4. ~yan  2006-04-19 16:34:35  host: apn-99-89.gprspla.plusgsm.pl

  Vodafone wydaje sie byc pewny siebie w tej sprawie. Ale czy aby ma racje? Mam nadzieje ze nie.

 • 0

  5. ~diesel  2006-04-20 10:36:11  host: cyc82.internetdsl.tpnet.pl

  Mamy Dość Francy w Orangutanie i TPsie, zostawcie PLUSA!

 • 0

  6. ~  2006-04-20 14:49:30  host: nat-mo1.aster.pl

  diesel-vodafon nie jest francuzni tylko angielski

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet