Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zabezpieczenie do komórek

Zabezpieczenie do komórek

sirmark 19 Lipca 2004 13:47

0 0

SuperWave, firma specjalizująca się w zabezpieczeniach dla sprzętu elektronicznego, opracowała bezprzewodowy system ochrony telefonów komórkowych.

Nowe rozwiązanie składa się z pary urządzeń komunikujących się między sobą bezprzewodowo. Jedno z nich montowane jest w telefonie komórkowym, drugie zaś użytkownik może podpiąć np. do kluczy. W sytuacji gdy odległość pomiędzy obydwoma modułami jest zbyt duża, urządzenie zainstalowane w "komórce" blokuje możliwość nawiązywania rozmów. W rezultacie, w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu przez właściciela, urządzenie staje się bezużyteczne.

Rozwiązanie SuperWave wykorzystuje fale radiowe o częstotliwości 300MHz. Wymiary zewnętrzne urządzenia wynoszą 10 x 6mm, a jego wysokość to 7mm. W przyszłości producent planuje dalszą miniaturyzację modułu komunikacyjnego, w celu ułatwienia implementacji modułu w telefonach.
W nowym rozwiązaniu firma SuperWave wykorzystała opatentowaną technologię komunikacji bezprzewodowej pomiędzy dwoma urządzeniami, z których jedno pełni funkcję blokera działania nadzorowanego systemu. Patent nie określał jednak szczegółowo rodzaju komunikacji bezprzewodowej, częstotliwości, czy sposobu szyfrowania danych.

SuperWave ma nadzieję, że nowy wynalazek znajdzie szerokie zastosowanie do zabezpieczania urządzeń elektronicznych przed kradzieżą. Firma ma w planach rozpoczęcie współpracy z wytwórcami sprzętu i zastosowanie w nowoczesnych urządzeniach swojego systemu. Obecnie wiele telefonów komórkowych może przechowywać nie tylko prywatne dane użytkownika, ale może także służyć np. jako elektroniczny portfel. To oznacza, że potencjalne szkody wywołane kradzieżą czy zgubieniem telefonu mogą być niezwykle poważne. Firma SuperWave ma nadzieję, że implementacja najnowszego zabezpieczenia w telefonach komórkowych rozwiąże ten problem.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet