Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zaatakowali stronę Comcast

Zaatakowali stronę Comcast

sirmark 2 Czerwca 2008 13:14

0 0

Cyberprzestępcy zaatakowali stronę amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej Comcast. Atak uniemożliwił również pewnej grupie klientów uzyskanie dostępu do swoich kont pocztowych oraz do oficjalnych forów.

Atakujący przejęli kontrolę nad domeną Comcast.net poprzez zarządzającą DNS-ami firmę Network Solutions, przekierowując ruch internetowy na serwery przez nich kontrolowane. Właściwy serwis został odcięty od świata na kilka godzin.
Rzecznik Comcasta ujawnił, iż firma współpracuje z przedstawicielami prawa. Obecnie nie ma żadnych dowodów, jakoby doszło do wycieku informacji osobistych.

Comcast ma 14,1 miliona klientów.

Źródło tekstu: hacking.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-06-03 04:39:36

    Ups, to sie NS nie wyplaci... Ale to jest tak, jak sie powierza obsluge domen firmom zatrudniajacym analfabetow z trzeciego swiata :]

  • 0

    2. ~eMb  2008-06-03 08:55:38  host: gvawebcache4.net.external.hp.com

    Czyli w zasadzie DNS spoofing na providera, a nie na samego Comcasta. Niemniej, efekt koncowy byl jaki byl :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.