Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za sukces Orange zapłacą abonenci

Za sukces Orange zapłacą abonenci

WitekT 16 Września 2005 11:11

0 0

Od 19. września wchodzi marka Orange. Zmiany odczują nie tylko abonenci, ale także akcjonariusze TP.

Przegonienie Ery jest realne, biorąc pod uwagę, że Idea w pierwszym półroczu bardzo dynamicznie poszerzała bazę klientów, mając blisko dwukrotnie większą liczbę podłączeń od głównego konkurenta — mówi Michał Marczak, analityk DI BRE Banku.

Eksperci są jednak zgodni, że udałoby się to bez zmiany marki. Dla akcjonariuszy rebranding to tylko wyższe koszty — dodaje Michał Marczak.
Umowa podpisana między Centertelem a France Telecom (właścicielem Orange) mówi, że operator będzie musiał oddawać rocznie 1,6% przychodów za prawo do marki Orange. W 2004 r. jego przychody wyniosły 5,63 mld zł. Biorąc pod uwagę tę kwotę, Centertel musiałby zapłacić za licencję około 90 mln zł. Ponieważ umowę podpisano na 10 lat (z możliwością przedłużenia), łączne koszty z tego tytułu wyniosłyby 1 mld zł.

To bardzo dużo. Do tego dochodzą koszty choćby na reklamę w mediach czy zmianę wystroju salonów, ostrożnie szacowane na 100 mln zł — mówi Dorota Puchlew, analityk BDM PKO BP.

Rebranding nie kosztuje więcej niż zwykłe wydatki marketingowe. Odpowiedzią inwestorów na nasze kroki jest ponad 25% wzrost kursu akcji TP od kwietnia, kiedy podpisano umowę — ripostuje Marek Józefiak, prezes Telekomunikacji Polskiej, właściciela ponad połowy akcji Centertela.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~dagny  2005-09-16 11:45:58  host: dqn180.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nie bardzo widze sens zmiany marki. Idea była uznaną marką na naszymr rynku badź co bądź. Franuzi chcą troche pieniędzy zarobić i wymyślili taki preteks. Zobaczymy jak to sie opłaci i komu

 • 0

  2. ~  2005-09-16 11:48:35  host: external.ciech.waw.pl

  No toć przecież już wiadomo. Popatrz na ceny w Orange GO.

 • 0

  3.  2005-09-16 12:26:41

  z ostatecznym osądem poczekajmy aż orange przedstawi pełną ofertę razem z cenami telefonów bo tak jak już gdzieś to było pisane ten 1,6% to się idei zwróci przy zakupie telefonów i sprzetu po niższych cenach jakich ma orange, mam nadzie że się nie mylę bo jak nie to się zawiodę :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet