Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za komórki z radiem nie ma abonamentu

Za komórki z radiem nie ma abonamentu

WitekT 20 Sierpnia 2004 14:45

0 0

Komputery i telefony komórkowe, za pośrednictwem których odbierać można telewizję i radio, nie są kontrolowane przez pracowników Poczty Polskiej, ponieważ nie ma odpowiedniej interpretacji w tej sprawie - powiedział w czwartek PAP rzecznik Poczty Polskiej Marcin Anaszewicz.

Poczta Polska prowadząc działania kontrolne opłat abonamentowych odnosi się wyłącznie do tradycyjnych odbiorników, czyli radia i telewizora. W przypadku innych urządzeń, takich jak komputer czy telefon komórkowy, nie ma jeszcze odpowiedniej interpretacji - powiedział Anaszewicz.

Dodał, że jeżeli taka interpretacja się pojawi, to konieczne będzie przygotowanie dodatkowej procedury dotyczącej kontroli tych urządzeń.
Ustawa o radiofonii i telewizji z 1992 r. oraz rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 1996 r. zobowiązują do zarejestrowania odbiornika rtv i wnoszenia za niego opłaty abonamentowej. W myśl przepisów obowiązujących od sierpnia br. kontrolerzy pocztowi mogą sprawdzać, czy w mieszkaniu lub firmie znajduje się odbiornik rtv.

Kontroli będą dokonywać - dobrowolnie po godzinach pracy - przeszkoleni pracownicy Poczty. Kontroler powinien wylegitymować się identyfikatorem, legitymacją służbową lub dowodem osobistym, i poinformować o celu swojej wizyty.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet