Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za kilka tygodni Netia odpowie na nową ofertę TP

Za kilka tygodni Netia odpowie na nową ofertę TP

WitekT 12 Kwietnia 2010 09:36

0 0

Dobrą konferencją można zrobić wrażenie, ale niekoniecznie oznacza to rewolucję - powiedział w TVN CNBC Biznes Mirosław Godlewski, prezes Netii, w odpowiedzi na pytanie o nowe ceny szybszych opcji neostrady tp.

Wreszcie zostały obniżone ceny na wyższe przepływności. Dla nas to świetna wiadomość - powiedział Godlewski.

Prezes dodał, że to kwestia kilku tygodni, kiedy w ofercie Netii znajdą się wyższe przepływności (BSA) za niższą cenę. Szerzej o nowych cenach szybszych opcji neostrady tp pisaliśmy w tej wiadomości, a o pierwszej odpowiedzi operatora alternatywnego - eTopu - w tej wiadomości.

Godlewski dodał, że Netia ma aktualnie 613 tys. klientów szerokopasmowych (wzrost o 13 tys. w ciągu 16 dni) i 1,175 mln głosowych. Oficjalna prognoza telekomu mówi o 680 tys. klientów szerokopasmowych na koniec roku.




Netia podtrzymuje swoją chęć udziału w konsolidacji rynku, jednak teraz nie są toczone żadne rozmowy w sprawie dużych podmiotów takich, jak np. Dialog. Prezes Godlewski czeka na ruch ze strony ich obecnych właścicieli. Do dyspozycji, uwzględniając linie kredytowe, ma nawet 1 mld zł.

Mirosław Godlewski bardzo pozytywnie podchodzi do uchwalonej jednogłośnie w sejmie tzw. megaustawy, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

To jest krok zdecydowanie w dobrą stronę. Nam to ułatwi życie, bo to oznacza w ogóle więcej infrastruktury, przede wszystkim infrastruktury powstającej w dojściach do budynków i samych budynkach, czyli ta najtrudniejsza część - powiedział prezes.

Godlewski powiedział, że ustawa zwiększy konkurencję, bo do tej pory w nowych blokach budowały najczęściej sieci kablowe i to do nich należy infrastruktura, co tworzyło lokalne monopole i uniemożliwiało wejście nowych podmiotów z ofertą.

Źródło tekstu: TVN CNBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27. ~Chrome_TP  2010-04-12 13:30:08  host: afgl201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 7 i ad 11 - takie kwiatki głównie wynikają z budowy systemu do obsługi i przyjmowania zamówień - w pewnych apektach jest on bardzo ułomny a najczęstsze problemy tworzy brak dosłwnie możliwości ubicia danego zamówienia bo powoduje to dalsze błędy co oznacza że najczęściej musi się przeprocesować do końca a to zabiera czas i dopiero po jego zamknięciu dopiero może się przeprocesować kolejne zamówienie - dzięki temu nie ma bajzlu (a trzeba brać pod uwagę że teraz TP obsluguje nie tylko swoje ale również zamówienia od OA na swojej infrze i pewna dokładność w tym musi być), ale takie kwiatki jak w/w się przez to zdarzają nadmiernie czesto i jedynym sensownym rozwiązaniem są właśnie małe kroki i robienie pewnych rzeczy pokolei w odstępie czasu. Pozdrawiam.

  • 1

    28. ~  2010-04-12 13:34:03  host: mail.teleksiegarnia.com

    ad 26 Chyba Ty w tym momencie się ośmieszasz. Jesteś niekonsekwentny w swojej wypowiedzi, ponieważ mówisz o jakiejś infrastrukturze Netii na BSA TP...

  • 0

    29.  2010-04-12 14:53:53

    Ponawiam.....a czy można na nowym łączu TP, kabel tylko w ścianie i nie aktywowana usługa, na dzień dobry skorzystać z BSA bez zaczynania z TP wogóle?

  • 1

    30. ~  2010-04-12 15:28:17  host: 83.220.120.90.dsl.dynamic.eranet.pl

    @waeren....nie mozna...Łącze ma być aktywne tzn odpalone w TP lub w WLR ( dowolnego operatora) Poniewaz martwego łącza nie da sie odpalić od razu WLR ...niestety wchodzi w gre tylko TP SA z najtanszym abonamentem i umowa roczna. Koszt zerwania potem ( po miesiacu takiej umowy) to wydatek ok 180 PLN i mozesz przeniesc sie do WLR Multimo np za 28 PLN brutto. Natomiast w przypadku LLU istanieje możlowość zamowienia LLU Netii na nie czynnej nie aktywnej linii TP SA...o ile jesteś w zasięgu świadczenia takiej usługi.

  • -1

    31. ~  2010-04-12 15:31:10  host: ewa66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko dlaczego trzeba czekac kilka tydodni na nowa oferte? tacy sa zapracowani?

  • -1

    32. ~  2010-04-12 15:33:55  host: 83.220.120.90.dsl.dynamic.eranet.pl

    31@nie sa zapracowani...Nie maja warunkow technicznych na punktach styku by obsługiwać coś więcej niż 1, 2 Mb/s w technologii BSA. Ot i cała prawda...Na forach wiele osób bardzo się żaliło na 6 Mb/s które przecież dla odbiorców indywidualnych zostało wycofane.

  • 0

    33. ~darek777  2010-04-12 16:43:07  host: 213.199.253.211

    znacie moze dostawce internetu ETLINK? ktos korzysta z ich usług ? Maja najtansza oferte...

  • -2

    34. ~gosc  2010-04-12 16:43:47  host: 77-254-140-152.adsl.inetia.pl

    Mam internet od Neti już od 5 miesięcy i gorszego badziewia nie widziałem. Zamiast 2Mbit/s mam niecały 1Mbit/s, a jak się dzwoni na infolinie to małpy nauczyły się jednej i tej samej odpowiedzi i przełączają rozmowy. Nie polecam usług Neti.

  • -1

    35. ~  2010-04-12 18:25:32  host: 83.220.120.90.dsl.dynamic.eranet.pl

    Mam nieodparte wrażenie że najlepszym operatorem BSA jest chyba Multimo...Sytuacja w BSA NEtii przypomina mi rok 2007 w którym ta usługa wystartowała...przeciążone punkty styku dawały o sobie znać i miałem prawie przez połowę umowy 1/3 dedykowanej prędkości...Obecna sytuacja wynika z 2 rzeczy...1 sprawa to bardzo dużo klientów BSA Netii którzy wypełnili punkty styku...a 2 sprawa to ograniczenie bądz nawet zarzucenie inwestycji w te punkty z powodu rzucenia wszystkich sił i środków w LLU. Dla samej Netii jest to sytuacja niebezpieczna bo zawiedziony klient to "zły" doradca innych potencjalnych ich klientów.Jedynym pocieszającym faktem gdy miałem Netię było to że zamiast płacić 74 PLN brutto za 1 Mb/s na rok w ofercie...płaciłem w ramach otarcia łez ok 35 PLN brutto.

  • -1

    36. ~  2010-04-12 21:20:26  host: 109.243.62.42

    Netia na nic nie odpowie. Nie jest w stanie. Zobaczmy choć na jej ofertę TV. Jako chyba jedyna nie ma ani jednego kanału w technologii HD.

  • 1

    37. ~nick  2010-04-12 21:59:19  host: 188.33.29.8

    do 6 - niezły dowcip, u mnie przez prawie trzy lata przyznawali się że błąd powoduje nieprawidłowa autoryzacja serwera radius (czy jakoś tak) a usterki nigdy nie naprawili, w ostatnim dniu działania neta nadal był problem. I to ma być obłędnie szybki czas napraw? ROTFL

  • 1

    38. ~Chrome_TP  2010-04-13 12:45:01  host: afhf116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 37 jeżeli mówimy o radiusie po stronie TP i miałeś ten problem co myślę (zrzucanie sesji) to problem mógł być z pulą adresów ip - i tego tak z dnia na dzień się poprawić nie dało - były sytuacje że zaczynało ich brakować i były uzupełniane nowymi zakresami (i coś przy ich konfiguracji było zmaszczone) ale to w miarę możliwości jak się pojawiały probemy regulowano w miarę płynnie - niemniej owszem kwiatki się zdarzają ;]

  • 1

    39.  2010-04-13 13:25:54

    @30, dzięki za wyczerpującą odpowiedź...

  • 0

    40. ~  2010-04-30 11:34:03  host: host-81-190-238-111.wroclaw.mm.pl

    kanały w HD dopiero wchodzą na dobrą sprawę. upc, dialog- netia jest lekko w tyle ale musi odpowiedzieć na dobrą ofertę dialogu

  • 0

    41. ~  2010-05-03 19:25:56  host: 90-156-25-2.as.kn.pl

    kanaly HD sa juz obecne w dialogmedia, a niedlugo maja wprowadzic takze kanaly 3D

  • 0

    42. ~  2010-05-03 19:27:58  host: 90-156-25-2.as.kn.pl

    a cala kampania netii to nic wielekiego, bo znizki beda wynikac z nakazów jakie dostala tepsa na wprowadzenie upustów, wiec wszyscy korzystajacy z linii tp, np dialog beda mieli takie same znizki,

  • 0

    43.  2010-05-10 23:13:22

    czyli czekają nas obniżki rzędu...?

  • 0

    44.  2010-05-10 23:14:14

    kanały 3D to chyba na jesieni dopiero. mało kto ma telewizor 3D już

  • 0